Check Point představil novou softwarovou blade architekturu

30. 4. 2009 19:27    Rubrika: Tiskové zprávy

Check Point přináší revoluční bezpečnostní řešení pomocí softwarové blade architektury

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Blade architektura Check Point přináší, jako první a jediná, flexibilní a snadno ovladatelnou bezpečnost pro všechny druhy podniků

Check Point Software Technologies Ltd. (NASDAQ: CHKP), celosvětový lídr v oblasti zabezpečení internetu, představil novou softwarovou blade architekturu, první podnikovou architekturu, v níž se potkávají potřeby firem s flexibilním a snadno ovladatelným bezpečnostním řešením. Nová architektura umožňuje podnikům vybrat si z knihovny čítající přes 20 softwarových bladů přesnou bezpečnostní ochranu a dynamicky přizpůsobené bezpečnostní brány pro různá prostředí a místa.

Bezpečnostní prostředí malých, středních a velkých firem se stává stále více komplexnějším, pokud usiluje o identifikaci neustále se vyvíjejících hrozeb. Většina firem si stěžuje na nutnost používat množství produktů, hardwarových platforem, řídicích konzolí a monitorovacích systémů. Softwarová blade architektura společnosti Check Point nabízí podnikům obecnou platformu pro nasazení nezávislých, modulárních a kompatibilních bezpečnostních aplikací nebo tzv. „softwarových bladů“ – jako jsou firewall, VPN, IPS, antivirus, správa bezpečnostní politiky nebo nástroj pro správu bladů. Architektura umožňuje zákazníkům výběr přesného bezpečnostního softwarového bladu, který právě potřebují, a zároveň ho spojuje do jedné, centrálně řízené brány.

„Jsme pyšní, že můžeme představit nové bezpečnostní paradigma, které jednoduchým způsobem pokrývá dnešní složité prostředí plné hrozeb,“ říká Daniel Šafář, obchodní manažer společnosti Check Point. „Pro identifikaci každého nového rizika podniky nyní mohou sloučit různé bezpečnostní systémy jednoduchou aktivací softwarového bladu na jejich bezpečnostní platformě Check Point.
Tato architektura softwarových bladů poskytuje firmám flexibilitu v tvorbě jednotné bezpečnostní infrastruktury, která může být rozšiřována podle jejich vzrůstajících potřeb,“ dodává D. Šafář.

S novou softwarovou blade architekturou budou zákazníci schopni přenášet funkcionalitu z jednoho systému na druhý, slučovat nebo rozdělovat funkcionality mezi systémy a garantovat výkon pro každý softwarový blade pomocí nastavení použitelných prostředků. Všechny tyto schopnosti umožní zákazníkům zvážit jejich bezpečnostní potřeby a zároveň s tím snížit náklady na zajištění bezpečnosti.

Například podnik může začít pouze s jedním jádrem, s jedním blade firewall systémem. Poté mohou být nasazeny funkcionality jako VPN, síťový antivirus, bezpečnost pro VoIP nebo IPS, a sice prostým přidáním čtyř bladů, čímž se změní celý systém na pětibladový. Aby systém dosáhl požadovaného výkonu, může být nasazen na dvou, čtyř nebo osmi jádrový systém umožňující propustnost v řádech multigigabitů.

Hlavní výhody softwarové blade architektury Check Point jsou:
• Flexibilita – poskytuje správnou úroveň ochrany na správné úrovni investic
• Správa – umožňuje rychlé nasazení bezpečnostních funkcí a zvýšenou produktivitu prostřednictvím centrální správy softwarových bladů
• Úplnou bezpečnost – poskytuje správnou úroveň bezpečnosti, a to na všech exponovaných bodech a na všech vrstvách sítě
• Garantovaný výkon – umožňuje nastavovat výkon bladu a zaručit jej
• Snížení nákladů na vlastnictví – chrání investice a sjednocuje existující infrastrukturu

„IDC očekává, že nová generace bezpečnostních produktů nabídne větší flexibilitu ve funkcích a možnostech nasazení. Tento trend je urychlen současným stavem ekonomiky a poptávkou po cenově efektivnějších řešeních. Nová softwarová blade architektura Check Point nabízí zákazníkům důležitou flexibilitu a možnosti vlastních úprav pro poskytnutí specifického bezpečnostního prostředí každému podniku,“ řekl Andrew Hanson, bezpečnostní analytik IDC. „Modulární přístup softwarových bladů může též podpořit úsporu nákladů, protože blady mohou být nasazovány dynamicky bez potřeby posilování hardwaru, výměny firmwaru nebo ovladačů.“

Softwarové blady mohou být nasazeny na zařízeních Check Point UTM-1® nebo Power-1® stejně tak jako na otevřených serverech. Více informací o Check Point softwarové blade architektuře naleznete na www.checkpoint.com/products/softwareblades/architecture/index.html.

„Softwarové blady Check Point nabízí zákazníkům revoluční architekturu pro vybudování bezpečnostního systému, který je jedinečně flexibilní a je schopen rozšířit a optimalizovat existující infrastrukturu,“ dodává D. Šafář.

Cena a dostupnost:

Softwarová blade architektura Check Point je k dostání již nyní prostřednictvím sítě partnerů. Pro více informací o cenách a licencích prosíme navštivte https://pricelist.checkpoint.com. Partnery Check Pointu naleznete na www.checkpoint.com.


| Diskuse | Tiskové zprávy