Windows 7 RC a Windows Server 2008 R2 RC

5. 5. 2009 16:20    Rubrika: Tiskové zprávy

Systémy Windows 7 RC a Windows Server 2008 R2 RC jsou dostupné široké veřejnosti

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Počínaje dnešním dnem mají uživatelé a firmy poslední šanci otestovat systémy před uvedením jejich finální verze na trh.

Microsoft dnes plně zpřístupnil k testování systémy Windows 7 a Windows Server 2008 R2 ve verzi Release Candidate. Uživatelé z řad firem, organizací, ale i domácností si je od této chvíle mohou stáhnout ze stránek Microsoftu a začít tak hodnotit přínosy a novinky posledních testovacích verzí před uvedením finálních produktů na trh.

Windows 7 Release Candidate
Systém Windows 7 Release Candidate je od dnešního dne dostupný na stránkách: http://www.microsoft.com/windows/windows-7/download.aspx. Uživatelé si jej tak od této chvíle mohou začít stahovat bez jakýchkoliv limitů na počty stažení, a to minimálně do 30. června 2009. Testovat a hodnotit systém Windows 7 ve verzi Release Candidate bude možné až do konce února 2010, po tomto datu se začne systém každé dvě hodiny vypínat. Ti uživatelé, kteří si na svém počítači ponechají systém Windows 7 ve verzi Beta, jej pak budou moci používat pouze do konce června 2009. Po tomto datu se systém bude rovněž každé dvě hodiny vypínat.

Společně s uvolněním verze Release Candidate vydal Microsoft také doporučení týkající se hardwarových požadavků na systém Windows 7. Zařízení, na která budou uživatelé systém instalovat, by měla splňovat alespoň tyto parametry:

• 32-bitový či 64-bitový procesor s frekvencí 1GHz a více,

• 1 GB operační paměti pro 32-bitový systém / 2 GB operační paměti pro 64-bitový systém,

• pevný disk s kapacitou alespoň 16 GB pro 32-bitový systém / pevný disk s kapacitou alespoň 20 GB pro 64-bitový systém,

• grafická karta podporující DirectX 9 a Windows Display Driver Model 1.0 a vyšší.

Při přechodu z Beta verze systému Windows 7 na verzi Release Candidate by uživatelé měli provést čistou instalaci systému. Upgrade z Beta verze není v tuto chvíli podporovaným řešením společnosti Microsoft.

Windows Server 2008 R2 Release Candidate
Serverový operační systém Windows Server 2008 R2 ve verzi Release Candidate je od dnešního dne rovněž dostupný ke stažení, a to na stránkách http://www.microsoft.com/windowsserver2008/en/us/R2-Download.aspx. Testovat a hodnotit systém Windows Server 2008 R2 ve verzi Release Candidate bude možné až do konce února 2010, po tomto datu se systém začne v pravidelných intervalech vypínat.

Hlavními oblastmi, na které je vývoj Windows Serveru 2008 R2 zaměřen, jsou především virtualizace, web a správa serveru spolu s funkcemi, které zvyšují škálovatelnost, spolehlivost a poskytují vysokou užitnou hodnotu ve spojení s klientskými počítači se systémem Windows 7. Mezi hlavní novinky nového Windows Serveru patří:

• Live Migration (migrace za provozu) – funkce umožňující zákazníkům přesouvat virtuální počítače mezi hostitelskými systémy bez ztráty výkonu a bez nutnosti přerušení práce. Migrace za provozu je užitečná především pro údržbu a upgrade hardwaru, ruční převzetí služeb při selhání a také pro konsolidaci úloh na méně serverů. Díky značné úrovni automatizace provozu datacenter dosáhnou zákazníci nižších nákladů na práci, elektrickou energii, chlazení a údržbu IT.

• DirectAccess – technologie umožňující mobilním pracovníkům zabezpečené a snadné připojení k firemnímu prostředí, které mají k dispozici v podnikové síti. Správcům IT současně zjednodušuje průběžnou správu vzdálených počítačů, které jsou vždy dosažitelné bez potřeby připojení prostřednictvím VPN. Výsledkem je vyšší flexibilita pro mobilní pracovníky a nižší náklady na správu jejich počítačů.

• BranchCache – technologie umožňující zákazníkům omezit zatížení připojení WAN (Wide Area Network) mezi datacentrem a firemními pobočkami prostřednictvím ukládání kopie nejčastěji používaných dat přímo v prostředích poboček. Díky tomu dochází k významnému omezení nákladů na síťové připojení, neboť většina organizací platí za připojení podle objemu přenesených dat, a dále zrychluje přístup k požadovaným datům ze strany uživatelů.

• Vzdálená plocha (Remote Desktop Services) – funkce umožňující zákazníkům nasadit jednotnou infrastrukturu na všechny centralizované klientské počítače bez ohledu na to, zda jsou používány na bázi uživatelských relací či architektury VDI (Virtual Desktop Infrastructure).


| Diskuse | Tiskové zprávy