Mobilní telefon Nokia E52

7. 5. 2009 14:13    Rubrika: Tiskové zprávy

Nokia E52 přichází

Mobilní telefon Nokia E52

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Nokia rozšiřuje portfolio řady Eseries o nový smartphone s unikátní výdrží baterie

Nokia na tiskové konferenci ve Varšavě představila nejnovější přírůstek do manažerské řady Eseries, smartphone Nokia E52. Novinka se připojuje do řady smartphonů Nokia specializovaných na zvýšení produktivity uživatelů. Do této řady patří také nedávno uvedené modely Nokia E75 a Nokia E55.

"Nokia E52 je určena zákazníkům, kteří chtějí být efektivní jak v profesním, tak i v osobním životě. Lidem, jenž požadují telefon s nejlepšími funkcemi, jako je výjimečná výdrž baterie, prvotřídní kvalita hlasu a tenký design, " řekl Ilari Nurmi, Vice President, Nokia. Novinka navazuje na velmi úspěšný model Nokia E51 a byla navržena se stejnými přednostmi. Nokia E52 vyniká výdrží baterie a kvalitní reprodukcí zvuku. Může se pochlubit téměř měsíční výdrží v pohotovostním režimu na jedno nabití baterie a také funkcí pro absorbci hluku během hovoru. K tomu nový smartphone přidává další funkce jako je HSPA, A-GPS spolupracující s navigační aplikací Nokia Mapy a nechybí ani 3,2 Mpix fotoaparát.

Tento nový přístroj se hladce propojí s podnikovými telefonními systémy, a může tak velmi účinně doplnit nebo dokonce nahradit klasický stolní telefon. Řešení jako je Call Connect - které spojuje mobilní přístroj Nokia s ústřednami od největších světových dodavatelů Cisco a Alcatel-Lucent - umožňuje uživatelům být dostupný přes jedno telefonní číslo. Řešení tak pomáhá společnostem zredukovat počty jednotlivých přístrojů a zároveň jim umožní snadnou kontrolu nákladů.

Nokia E52 se kromě skvělé výbavy v oblasti hlasových funkcí může pyšnit také inovovaným
e-mailovým řešením s novým uživatelským rozhraním Nokia Messaging. Tato služba v sobě integruje snadný přístup typu push-email ke všem freemailových účtům přímo z mobilního telefonu, stejně jako obsahuje firemní e-mailové řešení Mail for Exchange a IBM Lotus Notes Traveler. Díky přímému přístupu k poštovním serverům Microsoft Exchange a IBM Lotus Notes mohou firemní zákazníci ušetřit až třetinu svých provozních nákladů na mobilní e-mail a správu osobních informací.

"Rok 2008 byl pro řadu Nokia Eseries skvělý, mimo jiné se prodalo více než 10 milionů přístrojů. Rok 2009 začal také velmi dobře, protože první čtvrtletí bylo historicky nejsilnější. Zároveň došlo k zahájení prodeje modelů Nokia E75 a Nokia E55. S pokračujícím tažením naší společnosti v oblasti e-mailových služeb pro zákazníky, které se dostávají jak ke klientům, tak i k operátorům, se komplexní e-mailové řešení od společnosti Nokia stává prakticky nepřekonatelným, " dodává Nurmi.


| Diskuse | Tiskové zprávy