T-Mobile zprovoznil službu Dětský zámek

12. 5. 2009 12:19    Rubrika: Tiskové zprávy

- Dětský zámek blokuje nevhodný obsah, Premium SMS i propagační SMS/MMS

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním zněníSpolečnost T-Mobile zprovoznila službu “Dětský zámek”, která zdarma blokuje nevhodný obsah v mobilním telefonu. Cílem je dát rodičům do ruky nástroj, který jejich dětem omezí přístup k nevhodnému obsahu například s erotickou tématikou či násilím. “Zprovoznění Dětského zámku je dalším krokem v našem úsilí o co nejvyšší ochranu dětí při používání mobilu. Tuto snahu považujeme za zcela zásadní součást programu společenské odpovědnosti," vysvětluje Jitka Chocová, manažerka CSR společnosti T-Mobile.

Díky této službě je možné zamezit z konkrétní SIM karty přístup ke službám či obsahu, které jsou nevhodné pro děti a mladistvé do 18 let. Dětský zámek funguje pro SIM všech operátorů v ČR, je aktivní i v roamingu a kromě blokování obsahu jsou u daného čísla zablokovány také tzv. Premium SMS (např. erotický chat) a na dané číslo nebudou zasílány ani nevhodné propagační SMS/MMS.

Nastavení Dětského zámku je jednoduché, lze jej provést prostřednictvím infolinky, zasláním SMS, přes samoobslužný internetový portál Můj T-Mobile, nebo přímo na značkové prodejně T-Mobile. SIM ostatních operátorů lze blokovat pouze na značkové prodejně. Bez znalosti hesla dítě nemá možnost zabezpečení zrušit.

Dětský zámek však není jediným způsobem, jak se T-Mobile snaží chránit děti při používání mobilního telefonu, mj. se také aktivně účastní osvěty mezi dětmi, která podporuje jejich znalost možných rizik spojených s mobilem. Jako příklad můžeme uvést letošní iniciativu „jaXmobilem bezpečně“ (www.jaxmobilem.cz), kterou společnost T-Mobile spustila ve spolupráci s Národním centrem bezpečnějšího internetu a projektem Saferinternet.cz. Kromě toho je T-Mobile členem pracovní skupiny „Safer Mobile for Children“ v Asociaci provozovatelů mobilních sítí. Zástupci skupiny Deutsche Telekom, jejíž je T-Mobile součástí, se navíc aktivně účastní celoevropských iniciativ INSAFE a INHOPE.

Vedle Dětského zámku nabízí T-Mobile rodičům také služby Můj limit, Moje přečerpané jednotky a Moje útrata, které umožňují mít útratu dětí za mobilní služby pod kontrolou. „V nejbližší době zavedeme další aktivní opatření, které pomůže zvýšit bezpečí dětí. Jde o blokování přístupu zákazníků T-Mobile k internetovým stránkám s nelegálním obsahem (konkrétně ke stránkám s dětskou pornografií) na základě databáze britské Internet Watch Foundation,“ uzavírá Jitka Chocová.


| Diskuse | Tiskové zprávy