Imation Apollo Expert a Apollo Pro - externí pevné disky

19. 5. 2009 16:02    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost Imation rozšiřuje nabídku externích pevných disků Apollo pro náročné uživatele

Imation Apollo Expert a Apollo Pro - externí pevné disky

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Společnost Imation Europe dnes oznámila rozšíření nabídky externích pevných disků Apollo o modely Apollo Expert a Apollo Pro.

Uživatelům notebooků nabízí 2,5palcový disk Apollo Expert UX v kapesní velikosti a kapacitě 320GB a 500GB. 2,5palcový disk má odstranitelnou ochrannou vrstvu proti poškrábání a odření. 3,5palcový disk Apollo Pro UX s kapacitou až 1,0 TB je určen uživatelům stolních počítačů.

„Tyto disky, které jsou kompatibilní s počítači Mac i PC, jsou určeny uživatelům, kteří pracují s velkým objemem dat a potřebují vyšší rychlost a spolehlivost,“ řekla Alet Jentink, vedoucí produktů úseku spotřebitelských paměťových médií pro oblast EMEA.

Oba disky mají integrované stojany pro použití ve svislé a vodorovné poloze. K dalším funkcím patří světelné indikátory nízké kapacity/aktivity dat, jež umožňují snadnou identifikaci datových procesů, a vestavěný režim šetření energie.

Kromě toho jsou disky Apollo Expert UX a Apollo Pro UX vybaveny jednodotykovými synchronizačními tlačítky, která umožňují jednoduché a automatické zálohování. Disky jsou kompatibilní se specifickými aplikacemi včetně Apple Time Machine.

Technologie Plug-n-play umožňuje uživatelům přenos dat z libovolného počítače prostřednictvím portu USB 1.1 nebo 2.0. Oba disky obsahují řadič od firmy Imation, který náročným uživatelům přináší vyšší míru spolehlivosti.

Přenosný disk Apollo Expert UX 2.5 získal na osmé výroční konferenci Storage Visions Conference 2009 v Las Vegas (partnerský program k mezinárodnímu veletrhu CES) cenu „Art of Storage“. Toto ocenění dostal za nejlepší estetický vzhled ve své třídě, snadnou obsluhu a průmyslový design.

Cena a dostupnost
V Evropě jsou disky Imation Apollo Expert UX a Apollo Pro UX dostupné již nyní. Doporučené maloobchodní ceny bez DPH v závislosti na kapacitě jsou:

2.673,- - 3.753,- Kč pro Imation Apollo Expert UX
3.240,- - 5.265,- Kč pro Imation Apollo Pro UX
Disky Apollo se dodávají prostřednictvím autorizovaných distributorů firmy Imation, velkoobchodů, maloobchodů a elektronických obchodů na celém světě.
Další informace o úplné řadě produktů Apollo firmy Imation jsou k dispozici na webových stránkách www.imation.com/apollo.


| Diskuse | Tiskové zprávy