Umax uvádí multimediální přehrávač QNAP NMP-1000

22. 5. 2009 13:32    Rubrika: Tiskové zprávy

QNAP NMP-1000 aneb Špičkový síťový multimediální přehrávač s funkcemi NAS serveru

Umax uvádí multimediální přehrávač QNAP NMP-1000

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

QNAP je známý především jako výrobce kvalitních NAS serverů řady Turbo Station s mnoha zajímavými přidanými funkcemi a úsporným provozem. Tentokrát QNAP míří do segmentu High Definition síťových multimediálních přehrávačů, jejichž popularita roste s rychlým nástupem internetu a kvalitních televizí s vysokým rozlišením. Výsledkem je novinka v podobě špičkového modelu QNAP NMP-1000, který zaujme zejména povedeným designem, skvělou kompatibilitou video a audio formátů, maximální konektivitou a v neposlední řadě přidanými funkcemi NAS serveru známými z řady Turbo Station. Správu souborů i nastavení Bittorrent manažeru lze provozovat jednoduše přes webové rozhraní, stejně jako administraci serverových funkcí (nastavení, user management, share management, apod).

Srdcem přehrávače zůstává zatím nepřekonaný procesor řady Sigma Designs 8635. Díky propracovanému firmwaru a procesoru zvládne přehrávač skvěle většinu video a audio formátů včetně oblíbených MKV (H264), M2TS (BlueRay), AC3, PCM, DTS (včetně downmix), FLAC atd. Nechybí excelentní podpora titulků včetně sady českých znaků CP-1250, UTF-8 i Latin2. Přímo při přehrávání filmu lze nastavovat velikost, barvu i pozici titulků na obrazovce TV. Na zadní straně přístroje naleznete řadu výstupů včetně dvou USB host portů pro připojení externích zařízení, USB i e-SATA porty pro připojení k PC, koaxiální i optický digitální výstup, S-video, komponentní i kompozitní výstup. Gigabitový síťový konektor přímo svádí k zabudování přehrávače do domácí počítačové sítě. S využitím celé řady síťových protokolů jako např. Samba, NFS, FTP lze jednoduše nahrávat multimediální obsah na vestavěný disk (až 1,5TB) z počítače, ale také přehrávat/ kopírovat obsah z dalších zařízení v lokální síti přes dálkové ovládání. Použitý HDMI 1.3a výstup dokáže propojit přístroj nejen s kvalitní LCD nebo plazma televizí (až 1080P) , ale také vychutnat si vysoce kvalitní zvuk ve formátu HD. Na přední straně přehrávače naleznete vestavěný stavový displej a zejména další tlačítka pro ovládání přístroje bez dálkového ovládání.
Cena tohoto špičkového přehrávače QNAP NMP-1000 je stanovena na 9.990 Kč s DPH. Bohatá základní výbava obsahuje navíc HDMI kabel, USB kabel, dálkové ovládání, napájecí adaptér, AV kabel, síťový kabel, manuál i CD s utilitami.


| Diskuse | Tiskové zprávy