McAfee kupuje firmu Solidcore Systems

26. 5. 2009 19:53    Rubrika: Tiskové zprávy

SPOLEČNOST MCAFEE KUPUJE SOLIDCORE SYSTEMS

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Akvizice zdokonalí řešení McAfee pro zabezpečení koncových bodů
a správu rizik a rozšíří cílový trh díky ochraně široké řady nových zařízení

McAfee, Inc. (NYSE: MFE) oznamuje uzavření definitivní dohody o akvizici soukromě vlastněné společnosti Solidcore Systems, Inc. Cena transakce je
33 milionů dolarů vyplacených v hotovosti a dalších 14 milionů dolarů, pokud dojde ke splnění určitých výkonnostních cílů. Solidcore je předním dodavatelem technologie dynamických whitelistů (whitelist je seznam povolených kódů nebo aplikací), které řídí nainstalované aplikace, a vylepšují tak zabezpečení IT, dostupnost aplikací a shodu s předpisy.

Společnost Solidcore používá technologii dynamických whitelistů k ochraně proti zranitelným nebo škodlivým aplikacím a zajišťuje, že na serverech, koncových bodech, mobilních zařízeních nebo uzavřených zařízeních bude možné spustit pouze předem autorizované aplikace a kódy. Po dokončení této akvizice společnost McAfee propojí technologii dynamických whitelistů a vynucení shody od společnosti Solidcore se svojí nabídkou auditu politik a mapování shody. Výsledkem bude v celém odvětví první řešení pro zajištění shody v rámci celé IT infrastruktury (end-to-end). Zákazníci budou moci těžit z výhod centralizované správy a reportingu těchto integrovaných technologií pomocí konzole ePolicy Orchestrator (ePO) společnosti McAfee.

Produkty Solidcore v současnosti chrání více než 200 000 koncových bodů před malwarem a neautorizovanými změnami pomocí patentované softwarové technologie whitelistů. Tyto systémy zahrnují pracovní stanice, servery, mobilní zařízení, zařízení pro řízení procesů, pokladní automaty a pokladní systémy. Zákazníci společnosti Solidcore pocházejí z celého světa (více než 40 zemí) a je mezi nimi více než 100 finančních institucí a více než 15 000 maloobchodních prodejen.

Po dokončení akvizice bude tým společnosti Solidcore začleněn do obchodní jednotky Risk and Compliance společnosti McAfee, v jejímž čele stojí George Kurtz, senior vice president a general manager McAfee.

Očekává se, že transakce bude dokončena ve 2. čtvrtletí roku 2009. Společnost McAfee předpokládá, že akvizice Solidcore ovlivní finanční výsledky letošního 2. čtvrtletí v případě zisku na akcii non-GAAP mírně, u zisku na akcii podle standardu GAAP výrazněji. Jako výhradní finanční poradce společnosti Solidcore v souvislosti s akvizicí působí společnost Jefferies & Company, Inc.

Další informace o akvizici najdete na webu: http://www.mcafee.com/us/about/corporate/mcafee_Solidcore.html a na blogu společnosti McAfee na adrese http://siblog.McAfee.com/.


| Diskuse | Tiskové zprávy