Intel - dodržujeme naše společenské závazky

29. 5. 2009 09:27    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost Intel Corporation vydala svůj nejnovější „Corporate Responsibilty Report“. V komplexní zprávě vysvětluje, jakým způsobem využívá vlastních technologií a odborných znalostí v boji se současnými socioekonomickými problémy a při ochraně životního prostředí.

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění


Paul Ottelini, prezident a CEO společnosti Intel, doplnil zprávu osobním dopisem, ve kterém vyzdvihuje závazek firmy k potřebám celé společnosti. Tento závazek vychází z myšlenek spoluzakladatele společnosti Intel Gordona Moorea a jeho odhodlání „činit nemožné možným“.

„Závazek společnosti Intel ke společnosti se i přes aktuální ekonomickou situaci nemění. Zpráva hodnotící rok 2008 vyzdvihuje veškerá pozitiva v lokálním i globálním měřítku,“ řekl Michael Jacobson, ředitel oddělení Corporate Responsibility společnosti Intel. „Nejenom v letošním roce, ale i do budoucna vidíme řadu příležitostí, jak přispět k možnému řešení. Jde například o klimatické změny nebo plošné zpřístupnění kvalitního vzdělání a lékařské péče,“ dodává Jacobson.

Nejvýznamnější fakta zprávy z roku 2008:

Oblast vzdělání:
• V loňském roce zpřístupnil Intel prostřednictvím programu Intel® Teach další profesní rozvoj více než 1,1 milionu učitelů na celém světě. Školicím programem prošlo přes 6 milionů učitelů. Program je dostupný i v České republice.
• Další podpora směřovala k realizaci zkušebních vzdělávacích projektů po celém světě a k distribuci levných přenosných počítačů Intel Classmate PC v 46 zemích včetně Česka.
• Prostřednictvím nadace Intel Foundation se Intel zavázal k historicky největší investici: v průběhu příštích 10 let poskytne 120 milionů dolarů na zkvalitnění vzdělávání v oblasti matematiky a přírodních věd.

Oblast životního prostředí:
• Intel provázal část odměn zaměstnanců s environmentálními metrikami a zdůraznil, že odpovědnost vůči životnímu prostředí je závazná pro všechny zaměstnance.
• Podle americké agentury pro ochranu životního prostředí (EPA) se Intel stal největším odběratelem „zelené“ energie ve Spojených státech.
• Díky programům pro úsporu vody, realizovaným v posledním desetiletí, se podařilo snížit spotřebu čisté vody o 11 miliónů m3 za rok.
• Uhlíkovou stopu se podařilo snížit pod úroveň roku 2007.
• V roce 2009 Intel investuje přes 5 milionů dolarů do více než 30 projektů v oblasti ochrany životního prostředí.
Společenská oblast:
• V rámci oslav 40. výročí založení společnosti Intel věnovalo 54 % zaměstnanců firmy celkem 1 346 471 hodin dobrovolným pracím ve více než 5 000 školách a neziskových organizacích ve více než 40 zemích.
• Prostřednictvím programu Intel Involved Matching Grant Program poskytla nadace Intel Foundation více než 8,5 milionu dolarů na granty určené školám a neziskovým organizacím.
• Intel spolupracoval s NetHope na vývoji technologických řešení pro zdravotnictví, ekonomický rozvoj a na vývoji programů pro pomoc při katastrofách.

Veřejné zprávy o své činnosti v oblasti environmentální ochrany, zdravotnictví a bezpečnosti poskytuje společnost Intel už od roku 1994. Každoroční „Corporate Responsibility Report“ je vydáván od roku 2001. Více informací o programech společnosti Intel z této oblasti najdete na CSR@Intel blog.


| Diskuse | Tiskové zprávy