Sony GIGA JUKE NAS-SC500PK a NAS-E300HD

5. 6. 2009 20:27    Rubrika: Tiskové zprávy

• Vychutnejte si jednoduché nahrávání

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním zněníPokud posloucháte svou hudbu na různých místech doma i na cestách, máte ji pravděpodbně uloženou na více jak jednom hardwarovém zařízení a možná i v rozdílných formátech. Trápí vás někdy otázka, co s tím? SONY vám nabízí řešení. Nyní můžete svou oblíbenou muziku z počítače, MP3 přehrávače, mobilního telefonu, USB klíčenek, CD nebo dokonce vinylových LP desek uložit do nového systému Sony GIGA JUKE NAS-SC500PK nebo NAS-E300HD. Tento domácí audio systém s pevným diskem bude fungovat jako vaše soukromá a ucelná hudební sbírka.

GIGA JUKE NAS-SC500PK
160GB hard disk poskytuje více než dostatek úložného prostoru. Pojme až 1300 hodin hudby s vysokým datový tokem (bitrate 256) nebo 40000 skladeb ve formátu MP3.

Tento model GIGA JUKE může být využit ve více místnostech zároveň. Skládá se z hudebního serveru a bezdrátového přehrávače a nabízí možnost dodat až pět klientských přehrávačů, na které systém dokáže bezdrátově přenášet hudbu. Kdekoli v domě tak máte z bezdrátových přehrávačů přístup k hlavnímu serveru. V každé z pěti zón můžete poslouchat jiné skladby. Ovšem pokud zrovna pořádáte večírek, stačí naopak stisknout tlačítko „PARTY“ a systém začne ve všech místnostech hrát stejnou hudbu.

Přenos hudby z počítače je snadný díky přiloženému programu „Music Transfer“. Soubory lze importovat přes síťový kabel, kterým přímo propojíte své PC s audio systémem. Můžete také zvolit bezdrátový přenos prostřednictvím domácího širokopásmového routeru nebo integrovaného routeru systému. Aktualizace hudební knihovny je rychlá díky tomu, že systém rozpozná a importuje pouze nové skladby.

Flexibilní systém GIGA JUKE NAS-SC500PK podporuje široký výběr formátů: MP3, AAC, Linear PCM, WMA a ATRAC, takže dokáže uložit hudbu z nejrůznějších zdrojů, jako jsou CD, rádio, počítač nebo dokonce LP desky. Vestavěná databáze přibližně 350000 alb umožňuje automatické označení uložených skladeb. Další údaje je potom možné získat po připojení systému k internetu. Mezi další funkce patří abecední vyhledávání interpretů nebo přístup k internetovým rádiím z bezdrátového přehrávače.

Pokud máte GIGA JUKE nabitý skladbami, je čas vychutnat si svou hudební sbírku ve skvělé zvukové kvalitě prostřednictvím všech funkcí, které systém nabízí. Oproti předchozím modelům byly v několika ohledech zdokonaleny reproduktory hlavní jednotky – mimo jiné mají nově konstruovaný subwoofer využívající technologii Twin Magnet. Použitá zlepšení se odrážejí v prvotřídní kvalitě zvuku i frekvenční odezvě basů. Jednou z inovací je i využití technologie Sony DSEE (Digital Sound Enhancement Engine). Při kompresi souborů dochází často ke ztrátě vysokých frekvencí. DSEE je však rekonstruuje a doplňuje do přehrávané hudby, aby zněla stejně kvalitně jako originál. Hlavní jednotka dále obsahuje oceněný 100W digitální zesilovač S MASTER.

Pomocí funkce „SensMe™ channels“ systém NAS-SC500PK analyzuje vaši hudební sbírku a rozděluje ji do 27 tzv. kanálů, které umožňují přehrávání hudby podle vaší nálady. Ať potřebujete hudební doprovod k rannímu vstávání nebo večerní relaxaci, systém k sobě inteligentně přiřadí skladby podobného typu a vy si můžete jen vybrat příslušný kanál podle toho, na co máte zrovna chuť a náladu.

Dalším usnadněním je vestavěný WM-PORT pro připojení přehrávače Walkman®. Jednoduše připojíte svůj Walkman® a můžete z něj přehrávat a importovat hudbu, přenášet na něj soubory i nabíjet jeho baterii. Tato funkce samozřejmě bez problémů funguje i s nejnovější řadou video MP3 přehrávačů Walkman® X s dotykovým OLED displejem. Řešení je přichystáno i pro mnoho dalších přenosných hudebních zařízení: svůj MP3 přehrávač můžete připojit přes USB nebo pomocí DMPORT adaptéru pro iPod®.

GIGA JUKE NAS-E300HD
Model NAS-E300HD, kompatibilní s formáty MP3, AAC a WMA, disponuje 80GB pevným diskem a 60W zesilovačem. Dále je vybaven vestavěným WM-PORTem, velkou interní databází pro automatické označení skladeb i funkcí vyhledávání podle interpreta. I nahrávání hudby do systému přímo z CD je také krásně jednoduché, po vložení do mechaniky stačí stisknout jediné tlačítko.

Vaše hudební sbírka bude v systému GIGA JUKE jako v bavlnce, která osvobodí veškeré zvukové kvality oblíbených skladeb.
Modely GIGA JUKE NAS-SC500PK a NAS-E300HD budou k dostání v obchodech v polovině června.


| Diskuse | Tiskové zprávy