ASUS na veletrhu COMPUTEX 2009

8. 6. 2009 15:28    Rubrika: Tiskové zprávy

ASUS na veletrhu COMPUTEX 2009 představil svou vizi dokonalé práce s počítačem

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

ASUS na veletrh COMPUTEX 2009 představil svoji vizi „Seamless Experience“, která se snaží docílit skutečně intuitivní a snadné práce s počítačem pouze s minimální potřebou zásahů člověka. Představena byla také sada Eee Life, která je souborem produktů řady Eee, jež nabízí intuitivní dotykové ovládání i široké možnosti bezdrátového a internetového připojení. Mezi vybrané produkty patří nedávno oznámená řada Eee PC™ Seashell, videotelefon Eee Videophone Touch SV1T a EeeTop PC ET20/22.

Koncepce „Seamless Experience“: Komunikace bez hranic
Koncepce „Seamless Experience“ je výsledkem rozboru zpětné vazby, návrhů a doporučení, které zaslali uživatelé z celého světa prostřednictvím webu WePC.com, společného projektu společností ASUS a Intel®. Koncepce „Seamless Experience“ přichází se čtyřmi klíčovými myšlenkami, které zjednodušují způsob, jímž uživatelé využívají svá PC, komunikují a sdílí mezi sebou data. Zaprvé představuje pohodlnou komunikaci mezi lidmi a zařízeními. Například notebooky, které se nachází nedaleko od sebe, spolu mohou komunikovat a automaticky si mezi sebou posílat soubory, jako jsou třeba fotografie. Zadruhé kombinuje informace z několika zdrojů, či dokonce z kusu papíru, a převádí je do digitálního souboru. Ten lze následně sdílet s přáteli či rodinou na velkém „stolním“ rozhraní. Díky tomu budou uživatelé vědět, že nezáleží na formátu dat, která do zařízení dodají, a přesto je budou moci snadno a intuitivně sdílet s ostatními.

Přístup „Seamless Experience“ uživatelům umožňuje také maximalizovat potenciál jejich zařízení pomocí vzdáleného superpočítače. Díky tomu mají uživatelé neustálý přístup ke svým multimediálním souborům, důležité práci nebo osobním datům, aniž by s sebou museli neustále nosit těžký notebook. Neustálý datový tok uživatelům umožňuje synchronizovat jejich PDA, mobilní telefony, PC a notebooky, takže mohou pracovat na souboru, jehož úpravy lze následně synchronizovat mezi všemi zařízeními. Nabízí se i možnost analýzy dat z nedigitálních formátů, např. informace poznamenané na kusu papíru, přičemž počítač dokáže rozpoznat rukou psaný text a uložit jej do systému pro další použití.

Řada EeeTop PC ET20/22: Komplexní multimediální PC „vše v jednom“
Řada EeeTop PC ET20/22 je příkladem zařízení pro bezstarostný život. Jelikož se jedná o PC „vše v jednom“, bude s ním mít uživatel na dosah ruky širokou škálu multimediálních možností či možností snadného připojení. Řada EeeTop PC ET20/22 se snadno ovládá a disponuje velmi intuitivním ovládáním a funkcemi, jako je např. EeeCam umožňující uživatelům pořizovat fotografie jich samotných či pořádat videokonference s rodinou nebo přáteli. Díky funkci Eee Memo mohou uživatelé pro přátele či členy rodiny zanechávat digitální poznámky, které je možné napsat buď klasickým způsobem na klávesnici, nebo pomocí funkce rozpoznání ručně psaných znaků. Uživatelé mají možnost tyto poznámky také vytisknout či odeslat e-mailem nebo nahrát hlasovou či obrazovou zprávu. Funkce FotoFun zpřístupňuje uživatelům možnost vytvoření osobních alb během několika minut pouhým seřazením fotografií do složky s náhledy. Kromě toho mohou za pomoci pouhých několika kliknutí nahrát fotografie na svůj blog. Vestavěné reproduktory, rozšířené o funkci SRS® Premium Sound, nabízí špičkovou reprodukci zvuku, zatímco zapuštěný Full HD displej vylepšený technologií Eee Splendid Video Intelligence a samostatným grafickým řešením je přímo pastvou pro oči. Možnost přehrávání Blu-ray disků a možnosti připojení prostřednictvím HDMI a S/PDIF jsou už třešničkou na pomyslném dortu, který nám servíruje toto komplexní PC – ideální společník pro domácí použití.

Videotelefon Eee Videophone Touch: Překonávání vzdáleností za pomoci hlasu či videa pomocí jediného dotyku
S postupným vývojem technologií umožňujících komunikaci na velké vzdálenosti začíná být stále oblíbenější možnost audiovizuální komunikace. Videotelefon Eee Videophone Touch AiGuru SV1T byl vytvořen tak, aby uživatelům nabídl možnost pohodlně pořádat videokonference bez nutnosti potýkat se s komplikovaným nastavením. Jedná se o samostatné komunikační zařízení vybavené 7palcovým dotykovým displejem a snadno použitelným ikonovým ovládacím rozhraním, které uživatelům umožňuje využívat neomezených Skype® videohovorů s ostatními uživateli prostřednictvím vestavěné webové kamery, reproduktoru a mikrofonu. Díky tomu mezi sebou mohou uživatelé pohodlně komunikovat a nemusí se zabývat nepříjemnostmi, s nimiž je třeba počítat při používání klasických zařízení zprostředkovávajících videokonference.

Řada Eee PC™ Seashell – novinka Eee PC 1101HA
Řada Eee PC™ Seashell je sérií krásných, velmi mobilních internetových zařízení, jejichž design se nechal inspirovat stejně krásnou mořskou lasturou. V současné době jsou k dispozici tři modely: Eee PC™ 1008HA je vybaven 10,1palcovým displejem a pouhých 18 mm silnou jednolitou konstrukcí, Eee PC™ 1005HA disponuje 10,1palcovým displejem a výdrží baterie prodlouženou až na 10,5 hodiny a konečně Eee PC™ 1101HA, který se pyšní 11,6palcovým, širokoúhlým HD displejem s LED podsvícením a je určen k maximálnímu multimediálnímu prožitku. Všechny tyto modely jsou osazeny 160GB pevným diskem a výhradně pro uživatele produktů Eee PC™ je připraveno dalších 10 GB v on-line úložišti Eee Storage. S Eee PC™ Seashell 1101HA můžete pracovat až 11 hodin a nemusíte se starat o přívod elektrické energie. Ostatní modely jsou schopny na jedno nabití zůstat v provozu 6 až 11 hodin.

Řada Eee PC™ Seashell je standardně vybavena technologií bezdrátového připojení 802.11n a Bluetooth®, díky kterým se uživatelé mohou bez omezení připojit k mnoha různým kompatibilním zařízením. Vestavěná 1,3megapixelová webová kamera a digitální mikrofon umožňují uživatelům komunikaci s využitím audia i videa. Řada Eee PC™ Seashell představuje také exkluzivní technologii Super Hybrid Engine společnosti ASUS, která v každém okamžiku chytře monitoruje aktuální využití notebooku a v závislosti na něm přesně řídí systém napájení. Uživatelé si také mohou vybrat ze tří přednastavených profilů napájení, které jim pomohou uspokojit požadavky na různé využití notebooku. Díky vícedotykovému touchpadu je možné intuitivně rolovat na webových stránkách nebo zobrazovat a zpracovávat obrázky. Svou bohatou nabídkou funkcí se mobilní internetová zařízení řady Eee PC™ Seashell stávají vůbec nejlepším společníkem pro každodenní použití na cestách.

* Závisí na technických parametrech systému a způsobu použití
Technické parametry mohou být bez předchozího upozornění změněny. Více informací naleznete na webových stránkách www.asus.com.


| Diskuse | Tiskové zprávy