Panasonic rapidně snižuje cenu P2 karet

9. 6. 2009 15:35    Rubrika: Tiskové zprávy

Profesionálové mají další důvod k radosti. S novou řadou paměťových P2 karet s označením Panasonic E-series se mohou těšit z výraznější úspory nákladů, která však v žádném případě nepůjde na úkor přenosové rychlosti. Naopak, řada E-Series nabízí přenos obsahu vyšší rychlostí než současné modely a navíc prodlouženou životnost. Při použití čtečky paměťových P2 karet CD35 dosahují tyto karty přenosové rychlosti až 1,2 Gb/s. Navíc, díky aluminiovému pouzdru zabezpečují prvotřídní odolnost v porovnání s paměťovými kartami z plastu.

Panasonic rapidně snižuje cenu P2 karet

Novou řadu E-Series tvoří paměťové P2 karty s kapacitou 16 GB (AJ-P2E016XG), 32 GB (AJ-P2E032XG) a 64 GB (AJ-P2E064XG), které jsou kompatibilní s kompletním sortimentem P2 videokamer, rekordérů a pracovním workflow. Zmiňované P2 karty ukládají obsah v kompletním rozsahu snímkových frekvencí a formátů P2 (od vysokého HD rozlišení po standardní a od DVCPRO po AVC-Intra 100).

S řadou E-Series získáte špičkovou kvalitu záznamu s dlouhou životností. Při jednom zaznamenání denně s plnou kapacitou se tyto karty dají opakovaně používat až pět let. Při využívání poloviční kapacity lze karty používat až po dobu deseti let. A na konec životnosti vás upozorní oznámení na LCD displeji, v hledáčku videokamery nebo na displeji čtečky karet.

Nové P2 karty poskytnou profesionálům vysokou přenosovou rychlost, jednoduchý a plynulý průběh práce se soubory a navíc benefit výjimečné spolehlivosti. Paměťové P2 karty Panasonic patří mezi špičku v polovodičových záznamových řešeních a zajišťují mimořádně spolehlivé zaznamenávání videodat, audiodat a metadat v jakémkoli prostředí. Zvláště se vám budou hodit v náročných podmínkách extrémních teplotních rozdílů a v nestabilním prostředí s nárazy a vibracemi. Jelikož P2 karty není nutné nakupovat v takovém objemu, jaký je běžný pro pásky anebo optické disky, pro uživatele představují obrovskou úsporu nákladů. P2 karty se dají přímo využívat v přenosných a stolních počítačích a podporují jejich hlavní systémy nelineárního střihu. Na připojení k přenosným počítačům se sloty pro karty ExpressCard anebo ke stolnímu počítači mohou profesionálové využívat kompatibilní adaptéry pro PC kartu určené na přizpůsobení formátu ExpressCard od jiných výrobců anebo čtečky P2 karet Panasonic AJ-PCD35E.

P2 karty řady E-Series s kapacitou 16GB a 32GB budou v prodeji od května za doporučenou cenu 7 990 Kč, resp. 11 990 Kč. P2 karta E-Series s kapacitou 64GB bude v prodeji od srpna za doporučenou cenu 19 490 Kč. Řada E-Seires bude v nabídce souběžně se standardními P2kartami Panasonic s prodlouženou životností a kapacitou 16 GB, 32 GB a 64 GB (řada A-Series).


| Diskuse | Tiskové zprávy