Notebook Toshiba Satellite A500

10. 6. 2009 08:51    Rubrika: Tiskové zprávy

16" notebook Satellite A500 přináší špičkové multimediální funkce do segmentu trhu běžných přenosných počítačů.

Notebook Toshiba Satellite A500

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění


Divize počítačových systémů společnosti Toshiba dnes ohlásila novou řadu Satellite včetně 16" notebooku Satellite A500. Notebook Satellite A500, který je navržen tak, aby snadno zvládal současné požadavky v oblasti multimédií a zábavy, nabízí úplnou sadu funkcí videa a zvuku vysoké kvality. Nový notebook Satellite A500 bude v Evropě, na Středním východě a v Africe k dispozici během léta 2009.

„Notebook Satellite A500 je navržen speciálně s ohledem na multimédia a zábavu,“ říká Thomas Teckentrup, generální ředitel divize počítačových systémů společnosti Toshiba Europe. Pro neustále rostoucí počet zákazníků znamenají multimédia více než pouhou spotřebu obsahu – jde také o vytváření a publikování. Lidé upravují videa a také kopírují, vytvářejí a upravují zvukové soubory. „Abychom našim zákazníkům skutečně umožnili užívat si tyto tvůrčí aktivity a neomezovat se na spotřebu obsahu, přinášíme na trh běžných výrobků důmyslné funkce produktů luxusní třídy, a to za dostupnou cenu,“ dodává Teckentrup.

Dokonalá prezentace multimédií
S notebookem Satellite A500 si zákazníci mohou opravdu bezstarostně užívat hraní her a sledovat doma i na cestách filmy nebo televizní pořady. Tento multimediální počítač je vybaven 16" displejem HD Toshiba TruBrite® s poměrem stran 16:9, rozlišením 1 366 \xD7 768 pixelů a svítivostí 200 cd/m². Vestavěný televizní přijímač umí přijímat analogové i digitální programy vysílané pozemními vysílači – DVB-T (Digital Video Broadcasting Terrestrial). Špičkové stereoreproduktory Harman Kardon® poskytují vzrušující zvukové zážitky.

Dvě různé varianty designu
Kryt LCD notebooku Satellite A500 v ušlechtilé černé barvě má novou povrchovou úpravu Toshiba Fusion založenou na technologii IMR (In-Mold Rolling). Aby splnila různá očekávání zákazníků ohledně designu a ceny, umožňuje jim společnost Toshiba výběr ze dvou variant: První má masku LCD a stříbrné závěsy a okraje. Důmyslně přitažlivá prémiová verze nabízí obrazovku s minimálními okraji (Flush Screen) se skleněnou maskou, přičemž okraje a závěsy jsou vyrobeny z chrómu, což dále zlepšuje elegantní vzhled. Podsvícená klávesnice s plochými klávesami s matně černou povrchovou úpravou mění notebook Satellite A500 na elegantní výkonné multimediální zařízení.

Snadnější vytváření obsahu
Notebook Satellite A500 má klávesnici plné velikosti, jejíž součástí je numerická klávesnice. Zařízení Touch Pad s funkcí vícedotykového ovládání umožňuje posouvání a další často používané operace. Díky technologii REGZA-Link, což je rozhraní HDMI CEC (High-Definition Multimedia Interface Consumer Electronics Control), je možné notebook Satellite A500 ovládat pomocí dálkového ovládání, které se běžně používá u zařízení spotřební elektroniky, jako je televizor Toshiba REGZA. Společnost Toshiba je prvním výrobcem, který implementuje u svých notebooků specifikaci CEC rozhraní HDMI.

Osm snadno stisknutelných tlačítek umožňuje přímý přístup k funkcím zvuku a videa a také k nástroji Toshiba Eco Utility , který usnadňuje a zviditelňuje snížení spotřeby energie. Program Toshiba ConfigFree™ usnadňuje konfiguraci bezdrátové sítě a online přístup prostřednictvím integrovaného rozhraní sítě WLAN a technologie Bluetooth 2.1 s EDR .

Náležitý výkon pro práci
Notebook Satellite A500 je vybaven integrovanou jednotkou DVD Super Multi (2 vrstvy), slotem Bridge Media 5 v 1 pro nejoblíbenější mediální karty, třemi rozhraními USB 2.0 a dalším kombinovaným portem eSATA/USB s podporou funkce Sleep-and-Charge, která uživatelům umožňuje nabíjet přehrávač MP3, mobilní telefon nebo jiné zařízení, i když je notebook vypnutý.

Notebook Satellite A500 je v závislosti na konfiguraci řízen procesory Intel CPU – maximálně typu Core 2 Duo (Satellite A500), procesory AMD – maximálně typu Turion X2 Ultra Dual-Core (Satellite A500D). Tento nový notebook řady Satellite nabízí paměť DDR s kapacitou až 8 GB a je vybaven pevným diskem s kapacitou až 500 GB. Konfigurace notebooku Satellite A500 může také zahrnovat jednotku SSD s kapacitou 64 GB. Webová kamera s vysokým rozlišením (HD) zaznamenává videa v širokoúhlém formátu. Zárukou vynikajícího grafického výkonu notebooků Satellite A500 jsou grafické HD procesory ATI Mobility Radeon™ s pamětí VRAM DDR3 až 1 GB.

Společnost Toshiba jakožto odpovědná součást globální podnikové sféry zajišťuje, aby všechny notebooky byly kompatibilní se směrnicí o životním prostředí (RoHS). Omezením použití olova, rtuti a dalších nebezpečných látek účinně snižuje dopad na životní prostředí. Nástroje Toshiba Eco Utility a PC Health Monitor dále pomáhají snížit spotřebu energie. Nový notebook Toshiba Satellite A500 je připraven splnit požadavky programu ENERGY STAR® 5.0 (certifikace probíhá).


| Diskuse | Tiskové zprávy