Notebooky Toshiba Satellite L500 a Satellite L550

10. 6. 2009 09:00    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost Toshiba přináší do segmentu počítačů pro „každodenní použití“ kvalitu a stylový design.

Notebooky Toshiba Satellite L500 a Satellite L550

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění


Divize počítačových systémů společnosti Toshiba dnes představila dva nové notebooky se širokoúhlou obrazovkou – 15,6" notebook Satellite L500 a 17,3" notebook Satellite L550 – oba v přitažlivém a odolném provedení za dostupnou cenu. Jsou určeny zákazníkům, kteří hledají pro svou každodenní práci s počítačem vysokou kvalitu, špičkový design a dostatečný výkon. Obě zařízení budou v Evropě, na Středním východě a v Africe k dispozici ve třetím čtvrtletí roku 2009.

„Notebooky Satellite L500 a Satellite L550 potvrzují, že kvalita, design a funkce vyšší úrovně mohou být dostupné pro každého, nehledě na rozpočet,“ říká Thomas Teckentrup, generální ředitel divize počítačových systémů společnosti Toshiba Europe. „Ať jde o zákazníka, který kupuje svůj první notebook, nebo o někoho, kdo hledá zařízení dokonale splňující požadavky na každodenní použití počítače, tyto dva nové notebooky mu mohou poskytnout, co hledá.“

Moderní notebooky pro zákazníky, kterým záleží na stylu a hodnotě
Tyto dvě počítačové novinky nabízejí širokou škálu funkcí pro každodenní práci s počítačem i příslušně vysokou úroveň vzhledu, která se u takových cenově dostupných zařízení očekává. Technologie IMR (In-Mold Rolling) nabízí design s tenkými liniemi pokračujícími uvnitř na povrchu Snow Silver kolem klávesnice stříbrné barvy s numerickou klávesnicí. Použitelnost těchto zařízení Satellite zlepšuje multimediální panel se čtyřmi tlačítky a dokonale integrované zařízení Touch Pad. Moderní konečný dojem dotváří ocelově šedý design krytu.

Náležitý výkon pro práci
Notebook Satellite L500 má 15,6" displej HD Toshiba TruBrite® s rozlišením 1 366 \xD7 768 pixelů a svítivostí 200 cd/m². Notebook Satellite L550 je vybaven 17,3" displejem HD TruBrite® s úspornou technologií podsvícení LED, rozlišením 1 600 \xD7 900 pixelů a svítivostí 200 cd/m².

Připojitelnost obou zařízení je definována integrovaným rozhraním sítě WLAN včetně specifikace draft-n, rozhraním Bluetooth® 2.1 s EDR (Enhanced Data Rate) a rozhraním Fast Ethernet LAN (10/100 Mb/s). Konfiguraci síťového přístupu zjednodušuje program Toshiba ConfigFree™.

Přestože notebooky Satellite L500 a Satellite L550 patří do tržního segmentu cenově dostupných počítačů, jsou vybaveny širokou škálou portů: portem HDMI (High Definition Multimedia Interface), slotem Bridge Media 4 v 1, dvěma porty USB 2.0 a dalším kombinovaným portem eSATA/USB. Integrována je jednotka DVD Super Multi (dvouvrstvá) a také webová kamera s rozlišením VGA, která podporuje software Toshiba Face Recognition a umožňuje snadné přihlášení k aplikacím chráněným heslem. Nástroj Toshiba Eco Utility usnadňuje snížení spotřeby energie. Obsáhlý seznam funkcí těchto nových notebooků Satellite doplňuje pevný disk s kapacitou až 500 GB.

Společnost Toshiba nabízí širokou škálu procesorů: Notebook Satellite L500 může být vybaven procesorem Intel Celeron, Pentium nebo Core 2 Duo, v notebooku Satellite L550 může být procesor Intel Pentium nebo Core 2 Duo. Oba modely mohou být alternativně řízeny dvoujádrovými procesory AMD Athlon Dual Core, AMD Turion Dual Core nebo AMD Turion Ultra Dual Core.

Společnost Toshiba jakožto odpovědná součást globální podnikové sféry zajišťuje, aby všechny notebooky byly kompatibilní se směrnicí o životním prostředí (RoHS). Omezením použití olova, rtuti a dalších nebezpečných látek účinně snižuje dopad na životní prostředí. Nástroje Toshiba Eco Utility a PC Health Monitor dále pomáhají snížit spotřebu energie. Nové notebooky Toshiba Satellite L500 a L550 jsou připraveny splnit požadavky programu ENERGY STAR® 5.0 (certifikace probíhá).


| Diskuse | Tiskové zprávy