WatchGuard SSL 100

10. 6. 2009 10:55    Rubrika: Tiskové zprávy

Nový WatchGuard SSL 100 – vysoce bezpečný, jednoduše ovladatelný, flexibilní a dostupný síťový prostředek pro malé a střední podnikatele

WatchGuard SSL 100

WatchGuard® Technologies – globální leader v rozšiřitelném zabezpečení síťových a připojovacích systémů představil WatchGuard SSL 100 – vysoce bezpečné, jednoduše použitelné a extrémně flexibilní zařízení typu all-in-one pro SSL VPN, jež firmám dává možnost zajistit svým mobilním zaměstnancům přístup k síti a aplikacím.

“Pracovníci na mobilu a se vzdáleným přístupem k jejich počítačům bývají klíčoví v mnoha firmách. Klíč k jejich efektivitě spočívá ve vysoce zabezpečeném a jednoduše použitelném přístupu k nejdůležitějším datům, prostředkům a aplikacím,” říká Bryan Nairn, Senior Product Manager ve WatchGuard Technologies. “Nový WatchGuard SSL 100 využívá oceňovaného prostředí v SSL VPN technologiích a přeměňuje ho na nejlepší řešení typu all-in-one ve své třídě.

Watchguard SSL 100 je ideální pro firmy do 500 uživatelů a podporuje až 100 současných připojení. Na rozdíl od jiných prodejců SSL VPN, kteří vyžadují další add-ony nebo drahé doplňkové služby, poskytuje Watchguard SSL 100 kompletní a obsáhlý soubor vlastností. Jsou vytvořeny pro maximální zjednodušení, flexibilitu a vysoké zabezpečení za méně než 2000 USD.

WatchGuard – Tvoří vzdálený přístup jednoduše
Designově čistý a vypracovaný WatchGuard SSL 100 přichází s instalačním balíčkem v krabici, takže spuštění zvládne téměř kdokoliv a v rámci několika minut.

Vzhledem ke komplexnímu systému technologie ověření, eliminuje WatchGuard SSL 100 nepříjemnosti spojené s integrací systému pro další ověřovací zařízení třetích stran, jako například LDAP, Active Directory nebo RADIUS. Ve společnostech, které již tyto systémy ověření využívají, je navíc možné nechat WatchGuard SSL 100 zapnutý bez jakéhokoliv nebezpečí vzájemné kolize.

S obsáhlými možnostmi logování a hlášení poskytuje WatchGuard SSL 100 bohatou historii informací o vzdálených uživatelích, která firmě umožňuje lepší ovladatelnost a přizpůsobení vzdálených systémů a infrastruktury.

WatchGuard – Rozšiřuje obchodní flexibilitu
Pro organizace, které chtějí poskytnout systémy a nástroje vzdáleným uživatelům, nabízí WatchGuard SSL 100 sadu desktop a server aplikací, jako například SSH (Secure Shell) a RDP (Remote Desktop). Ty dovolují pracovníkům bezpečný přístup a práci s aplikacemi z jakéhokoliv místa na světě , jako by byli přímo v kanceláři.

Pro „bojovníky na cestách“ přináší WatchGuard systém sdílení plochy Desktop Sharing and Remote Assist. Tato funkce dovoluje administrátorům nebo partnerům obchodních kanálů vyvolat připojení na vzdálené zařízení, jako například laptopy přímo z jejich helpdesku. Poté mohou převzít kontrolu a diagnostikovat problémy vzdálených uživatelů rychle a jednoduše, čímž šetří čas a pomáhají zachovat pracovníky v terénu produktivní a bez potřeby návratu.

WatchGuard – Poskytuje zabezpečení pro mobilní pracovníky

Využitím WatchGuard zabezpečovacího knot-how a technologického portfolia poskytuje WatchGuard SSL 100 nesrovnatelné bezpečnostní výhody vzdáleným uživatelům. S novou hloubkovou prohlídkou zařízení a zkouškou integrity koncového bodu mohou společnosti jednoduše vytvářet a posilovat pravidla zabezpečení. Tím zajistí koncovému firewallu ochranu a aktuální antivirové definiční soubory. Díky tomu na síti zůstanou pouze zdravá a pravidly ošetřená zařízení.

Navíc poskytuje Watchguard SSL 100 webového přístupového klienta, který se automaticky spustí po úspěšné autentifikaci. To eliminuje potřebu před-instalace klientské aplikace na vzdáleném uživatelském systému, a zároveň zjednodušuje zabezpečený přístup k síťovým zdrojům.

Další zabezpečení může být zajištěno pomocí onboard dvojité autentifikace. WatchGuards SSL 100 dokáže generovat SMS znaky a hesla na jedno použití (tzv. one-time-password – OTP) pro uživatele mobilních zařízení, jako například firemní mobilní telefony, smart phone nebo bezdrátové PDA. To poskytuje rychlou a bezpečnou autentifikaci, bez nutnosti používat zároveň další softwarová řešení. Pro společnosti, které již nyní využívají externí autentifikační metody, poskytuje navíc WatchGuard SSL 100 přes tucet různých typů ověření už v samotném základu.

WatchGuard SSL 100 také přináší vylepšenou podporu přístupového klienta. K současné podpoře systémů Microsoft Windows 32-bit a 64-bit přidává WatchGuard SSL 100 a také Microsoft Vista a Windows 7.

Cena a dostupnost
WatchGuard SSL 100 stojí 2199 USD a bude k dispozici pro partnery na celém světě v červnu 2009.


| Diskuse | Tiskové zprávy