Projektory Hitachi ED-X40 a ED-X42 do škol

12. 6. 2009 12:44    Rubrika: Tiskové zprávy

• Výkon: Vysoká kvalita obrazu, výkonnost a spolehlivost, které Hitachi nabízí ve všech svých projektorech.

Projektory Hitachi ED-X40 a ED-X42 do škol

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění


NOVÉ PROJEKTORY HITACHI ED-X40 A ED-X42 URČUJÍ STANDARD PRO NÁKLADY NA VLASTNICTVÍ VE VZDĚLÁVÁNÍ

Prakticky bezúdržbové LCD projektory

Společnost Hitachi Digital Media Group oznámila uvedení nových LCD projektorů ED-X40 a ED-X42, které u zákazníků z oblasti vzdělávání zásadně snižují celkové náklady na vlastnictví (TCO). Nové modely šetří peníze a minimalizují dopad na životní prostředí díky prodloužení intervalu údržby až na 6000 hodin provozu a snížení spotřeby elektřiny.

“Majitelé projektorů v sektoru vzdělávání chtějí stejně jako všichni ostatní minimalizovat celkové náklady na vlastnictví po dobu provozní životnosti projektoru, a přesně s tímto záměrem byly nové modely navrženy. Inovace spočívá v 6000hodinovém cyklu údržby filtru, stejně dlouhé době životnosti lampy a v nízké spotřebě elektřiny, což znamená, že průběžně šetříte peníze i životní prostředí,” říká Axel Kutschke, hlavní ředitel divize prezentačních produktů společnosti Hitachi Digital Media Group. “Společnost Hitachi v tomto směru nadále pokračuje v inovacích, takže může nabídnout trvale udržitelná řešení projekce, která znamenají dlouhodobý přínos a výkonnost dnes i v budoucnu.”
Hlavním vylepšením je nový hybridní filtr vzduchu, který je navržen pro provozní cyklus o délce 6000 hodin, což odpovídá prodloužené 6000hodinové životnosti lampy (v úsporném režimu). Tím, že společnost Hitachi vyvinula tyto dvě hlavní servisní položky s prodlouženým cyklem údržby, snižuje se počet jednotlivých servisních návštěv a prodlužují se intervaly mezi nimi. Minimální údržba a snížený objemu elektronického odpadu pak má zásadní vliv na snižování nakladů a uhlíkové stopy v životním prostředí. Významnou úsporu po dobu životnosti projektoru také přinášejí zdánlivě malá vylepšení, jakým je snížení spotřeby elektřiny u lampy o 10%.

Navzdory úsporným řešením snižujícím celkové náklady na vlastnictví zůstávají tyto dva modely věrné charakteristickým rysům společnosti Hitachi, co se týče kvality, použitelnosti a výkonnosti. Mezi funkce, které u obou modelů usnadňují použití ve stresujícím prostředí učebny, patří například vlastní pojmenování vstupů, předvolby rozlišení, režim promítání na černou a bílou tabuli a možnost změnit frekvenci pro IR dálkové ovládání. Tlačítko “My Button” na dálkovém ovládání a funkce ‘My Text’ umožňují učitelům přizpůsobit projektor jejich specifickým potřebám a nové funkce šablon nabízí promítání pomocných linek na bílou nebo černou tabuli, což zjednodušuje učitelům psaní. Tato šablona rovněž představuje promítací vzor, který umožňuje nastavení a instalaci projektoru bez připojení PC nebo jiného zdroje obrázků.

V otázce zabezpečení, které je pro zákazníky ze sektoru vzdělávání zásadně důležité, získaly modely ED-X40 a ED-X42 vysoké hodnocení 6.stupně bezpečnosti ve všech kategoriích ochrany před odcizením. Kromě detektoru změny polohy, víceúrovňového zámku PIN, úchytu pro zámek Kensington, neodstranitelného bezpečnostního štítku a vylepšeného bezpečnostního třmenu, který nyní umožňuje připojení delšího řetězu, take zářivě oranžová barva modelu ED-X40 představuje zřetelnou ochranu před krádeží.

V úsporném režimu oba nové modely pracují při nízké hlučnosti 29dB a poskytují standartní úroveň jasu vhodnou pro vzdělávání 1500 ANSI lumenů, což odpovídá směrnicím BECTA o zdraví a bezpečnosti pro časté uživatele. Tyto hodnoty se zvýší na 39dB a 2200 lumenů v normálním režimu. Výbornou kvalitu obrazu v prostředí jakékoli učebny zajišťují funkce vyrovnání gamma křivky, 2-3 pulldown, progressive scan, redukce šumu a také režim promítání při denním světle.

Dostupnost
Hitachi ED-X40 a ED-X42 jsou v Evropě k dostání od konce května 2009.

Více informací naleznete na webových stránkách společnosti Hitachi Europe na adrese: http://www.hitachi-eu.com.

LCD PROJEKTORY HITACHI ED-X40 AND ED-X42

HLAVNÍ FUNKCE A PŘEDNOSTI
PŘEHLED VLASTNOSTÍ

Hitachi inovace Životnost hybridního filtru 6000 hodin odpovídá 6000hodinové životnosti lampy. Spolu s kvalitním designem, zpracováním a komponenty přinášejí modely výjimečně nízké celkové náklady na vlasnictví a spolehlivý, bezproblémový provoz.

Použitelnost Intuitivní řešení zjednodušuje každodenní používání a obsluhu v prostředí učebny:
o My Button, vlastní pojmenování vstupů, režim promítání při denním světle, změna frekvence infračerveného dálkového ovládání a předvolby rozlišení
o Rychlé přímé zapnutí a vypnutí během 5ti vteřin
o Promítání na bílou i černou tabuli a nové šablony
o Jednoduchý přístup ke dvířkům lampy (nahoře) a k filtru vzduchu(z boku)

Zabezpečení Detektor změny polohy, zámek PIN, PIN zámek vlastní obrazovky (My screen), zámek tlačítek, úchyt pro zámek Kensington, ocelový bezpečnostní třmen a na boku štítek se sériovým číslem odolný proti odstranění. ED-X40 má zářivě oranžovou barvu, která jej vymezuje pro použití pouze v sektoru vzdělávání.

Optický výkon Jas 1500 lumenů v normálním režimu a 2000 lumenů v jasném režimu s pomocí 3LCD panelu o uhlopříčce 0.63”. Rozlišení XGA s 8 bitovou barevnou hloubkou nabízí 16,7 milionů barev a kontrastní poměr 500:1
Možnosti instalace Jednoduchý a efektivní provoz s manuálním zaostřováním a 1.2 x zoomem. ED-X40 a ED-X42 nabízejí obraz o uhlopříčce 30”-300” (76-762cm) a z projekční vzdálenosti 1,8m vytvoří obraz s uhlopříčkou 60” (152cm). Optická korekce lichoběžníkového zkreslení (keystone) - 5:1 posun vzhůru, pevný. Automatický vertikální keystone ±30 stupňů.
Audio reproduktory 1W reproduktor
Hlučnost Tichý provoz 29dB v úsporném režimu.
Připojení k počítači 15-pin mini D-sub (2x vstup, 1x výstup)
Video/audio Video vstupy: 1x RCA konektor(kompozitní), 1x S-Video konektor, 3x konektory RCA(složkové). Audio vstupy/výstupy: 1 pár RCA (l/r)(volitelný OSD) / 2 páry RCA (l/r)
Rozměry 317mm(d) x 98mm(v) x 288(š)mm
Hmotnost 3.5Kg


| Diskuse | Tiskové zprávy