Acer Aspire One Pro 531- netbook pro třídu Business

23. 6. 2009 19:58    Rubrika: Tiskové zprávy

Netbook pro třídu Business

Acer Aspire One Pro 531-  netbook pro třídu Business

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním zněníChcete-li být neustále k dosažení anebo pracovat s nejvyšším nasazením, v široké nabídce netbooků Acer si vždy najdete ten správný model, který bude vyhovovat vašim potřebám. Vítězná strategie společnosti Acer spočívá v obohacení navrhovaného výrobku o takové vlastnosti, které znásobí vzájemnou přitažlivost mezi uživateli a výrobky. Řada netbooků Aspire One je nyní rozšířena o profesionální model Aspire One Pro 531 s výrazným designem, který nabízí uživatelům jedinečné možnosti.

Profesionální uživatelé chtějí zařízení, které spojuje připojitelnost s mobilitou, popř. druhý nebo třetí počítač, který mohou s sebou neustále nosit a podle potřeby vyřizovat nutné záležitosti. Chtějí cestovat nalehko a potřebují baterie s dlouhou výdrží. Nový Aspire One Pro 531, který váží jen o něco málo než 1 kg a je napájen bateriemi s výdrží až 7,5 hodin, je přenosný počítač vybavený pro práci s vysokou produktivitou i na cestách.

Aspire One Pro 531 však není jen velmi lehký, je s tloušťkou pouhých 2,5 cm i velmi tenký. Vyznačuje se štíhlým a účelným profilem, provedením usnadňujícím uchopení při přenášení a zesílenými závěsy, což dokazuje, že je připraven na cestování. Z černého pevného krytu s tmavě stříbrošedou linkou vyzařuje profesionalita a spolehlivost a vícedotykové ukazovací zařízení umožňuje velmi snadno přetáčet obrazovku, zvětšovat detaily anebo otáčet listy. Klávesnice s velikostí odpovídající 89% standardní klávesnice, umožňuje snadné psaní.

Aspire One Pro 531 je dodáván s úplnou nabídkou možností připojení: WiFi 802.11b/g s podporou připojení Acer InviLink™ 802.11b/g Wi-Fi CERTIFIED® a Fast Ethernet LAN. Spolu s volitelným vestavěným rozhraním 3G a Bluetooth nabízí neomezený online přístup, trvalou dosažitelnost a informovanost bez časových nebo místních omezení.

LCD displej WSVGA Acer CrystalBrite™ podsvícený LED diodami s úhlopříčkou 10,1” snižuje spotřebu a nabízí optimální zobrazení pro psaní e-mailů, vyhledávání informací na internetu, komunikaci prostřednictvím internetu a úpravu dokumentů. Funkce Acer Video Conference spolu s vestavěnou webovou kamerou Acer Crystal Eye a digitálním mikrofonem umožňuje používat videostreaming v reálném čase, videochatování i konferenční volání s vynikající kvalitou hlasu a obrazu.

Aspire One Pro 531, který je osazen malým nízkoenergetickým procesorem Intel Atom, poskytuje výkon, jaký potřebujete na celodenní práci. Tento kompaktní notebook je vybaven velkokapacitním pevným diskem pro ukládání souborů nebo rychlým modulem SSD Nand flash, který přispívá k maximální výdrži baterie. Multiformátová čtečka paměťových karet usnadňuje a urychluje přenos souborů.

Technická specifikace Aspire One Pro 531
Operační systém1: Originální Windows Vista® Business (Service Pack 1)
Originální Microsoft® Windows® XP Professional (Service Pack 3)
Rozměry a hmotnost1: 259,41 (š) x 186,8/206.37 (h) x 26,1/33,09 (v) mm
1,12 kg s tříčlánkovou baterií
1,27 kg se šestičlánkovou baterií
Barva: černá
Procesor/čipset1: Procesor Intel® Atom™ N270/N280 (512 KB L2 cache, 1,60/1,66 GHz, 533/667 MHz FSB)
Čipset Mobile Intel® 945GSE Express (DDR2 400/533/667 MHz)
Čipset Mobile Intel® 82801GBM
Systémová paměť1, 2 , 3: Jednokanálová s jedním slotem soDIMM
• Rozhraní paměti DDR2 533/667 MHz SDRAM
• Slot soDIMM: podpora soDIMM 1 GB / 2 GB s celkovou velikostí systémové paměti až 2 GB4
Displej: 10,1" LCD displej Acer CrystalBrite™ TFT s podsvícením LED diodami, s vysokým jasem (200 nit) a rozlišením 1024 x 600 pixelů (WSVGA)
Ukládání dat: 2.5" pevný disk 160/250 GB s výškou 9,5 mm nebo modul solid state drive (SSD) NAND flash 64 GB1, 5
Víceformátová čtečka paměťových karet:
• Podporuje karty Secure Digital™ (SD), MultiMediaCard (MMC), Multimedia Card (RS-MMC), Memory Stick® (MS), Memory Stick PRO™ (MS PRO), xD-Picture Card™ (xD)
• Podporuje paměťové karty s adaptérem: miniSD™, microSD™, Memory Stick Duo™, Memory Stick PRO Duo™
Zvuk: Podpora zvuku s vysokým rozlišením
Dva zabudované stereofonní reproduktory
Kompatibilní s MS-Sound
Vestavěný digitální mikrofon
Komunikace: Acer Video Conference vybavená:
• Vestavěná webová kamera Acer CrystalEye s podporou technologie Acer PrimaLite™
WLAN6: Připojení k síti Acer InviLink™ 802.11g Wi-Fi CERTIFIED™, podpora bezdrátové technologie Acer SignalUp
WPAN1: Bluetooth® 2.0+EDR (Enhanced Data Rate)
WWAN7, 8: UMTS/HSPA v pásmech 850/900/21001 MHz a GSM/GPRS/EDGE (850/900/1800/1900 MHz) s možností upgrade na 7,2 Mb/s HSDPA a 5,7 Mb/s1 HSUPA s podporou různých přijímačů a vyrovnáním v 2100 MHz (pro modely 3G)
Lokální síť: 10/100 Mbps Fast Ethernet
Napájení1: Certifikace baterie podle Product Safety Electric Appliance and Materials (PSE)
Tříčlánková Li-ion baterie 24W/2200 mAh
• výdrž 3 hodiny9
Šestičlánková Li-ion baterie 57,7 W/5200 mAh
• výdrž 7,5 hodiny9
Třípólový 30WAC síťový adaptér
Speciální klávesy a ovládací prvky: Klávesnice s 84/85/88 klávesami1, velikost odpovídající 89% velikosti standardní klávesnice, s minimálním zdvihem klávesy 1,6 mm
Vícedotykové ukazovací zařízení se dvěma tlačítky, které podporuje:
• přetáčení displeje kruhovým pohybem
• zvětšování klepnutím
• otáčení stránek
12 funkčních kláves; čtyři kurzorové klávesy; jedna klávesa Windows® pro Windows® XP Home, číslicové klávesy; mezinárodní jazyková podpora
Tlačítko vypínače s LED diodou
Spínač s LED diodou pro snadný přístup k WLAN/WWAN1 :
Klávesa pro snadné spuštění Bluetooth®1
Rozhraní: Víceformátová čtečka paměťových karet
Tři porty USB 2.0
Port pro připojení externího displeje (VGA)
Konektor pro sluchátka/reproduktor/line-out
Konektor pro připojení mikrofonu
Port Ethernet (RJ-45)
Konektor pro připojení síťového adaptéru.
Ochrana soukromí: Ochrana BIOS heslem, ochrana heslem uživatele, ochrana heslem správce, ochrana pevného disku heslem
Slot pro zámek Kensington
Software10: Acer eRecovery Management; Microsoft® Office Ready 2007 (SP 1); Google Toolbar™; Google Desktop™, Google™ Setup, Adobe® Reader® 9; Adobe® Flash® Player 10; přizpůsobitelný Internet Explorer® 7.0; eSobi™; online zálohování Carbonite; McAfee® Internet Security Suite Trial11; Acer Video Conference Manager 4.0; Windows Live™ Essentials — Wave 3 (Mail, Photo Gallery, Live™ Messenger, Writer); registrace produktu Acer; Acer Store patch; tapeta Acer; šetřič displeje Acer
Ekologické standardy : ENERGY STAR® 4.0
WEEE
RoHS
EPEAT®
Příslušenství: Balení obsahuje:
• ochranné pouzdro1
Volitelné doplňky:
• brašna
• tříčlánková baterie Li-ion
• šestičlánková baterie Li-ion
• třípólový 30WAC síťový adaptér
• externí pevný disk s rozhraním USB
• externí optická mechanika s rozhraním USB
1. Specifikace závisí na modelu.
2. Veškerá dostupná systémová paměť může být využita pro potřeby systému.
3. Sdílená systémová paměť může být využita pro podporu integrované grafiky v závislosti na velikosti systémové paměti a dalších faktorech. Skutečná velikost systémové paměti využitelná pro operační systém může být zmenšena o velikost vyhrazené a sdílené systémové paměti využívané grafickým řešením a zdroji využívanými operačním systémem.
4. Volitelné vybavení.
5. 1 GB = 1 miliarda bytů. Skutečná kapacita naformátovaného média je menší a může se lišit v závislosti na předinstalovaném software a operačním systému.
6. Skutečná propustnost dat může záviset na stavu sítě a prostředí, např. na provozu v síti, okolních konstrukcích a nastavení přístupového bodu.
7. Volitelné vybavení: Modul GTM382E pro trh EMEA.
8. Volitelné vybavení: Modul Gobi™ 1000 pro trhy mimo EMEA.
9. Výdrž baterie počítače závisí na specifikaci a nastavení počítače, na spuštěných aplikacích nebo funkcích. Uvedená výdrž baterie je udávaná pro jednotlivé baterie testované podle MobileMark 2007 ve zkušebním režimu produktivity a prohlížení webových stránek při bezdrátovém připojení. Kapacita všech baterií' se snižuje v závislosti na čase a délce používání.
10. Dodávaný balík software může záviset na konfiguraci hardware, operačním systému a místní dostupnosti.
11. Zkušební doba závisí na prodejní oblasti a specifikaci.


| Diskuse | Tiskové zprávy