Mobilní telefony Samsung s designem JET

25. 6. 2009 15:59    Rubrika: Tiskové zprávy

Design Samsung JET – návrat ke kořenům lidské mysli a fantazie

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Design mobilních telefonů Samsung udává směr a vzbuzuje obdiv!

Samsung Electronics Co., Ltd., přední výrobce mobilních telefonů, je ikonou ve světě telekomunikací nejen z hlediska nejmodernějších technologií, ale také z hlediska designu. Zásluhu na tom má například spolupráce s významnými světovými návrháři v čele s módním guru Giorgio Armani. Pro svou novinku Samsung S8000 JET, která se světu představila před několika dny, zvolil Samsung významného korejského designéra Jacoba Lee, který je tvůrcem takových modelů, jako jsou Samsung F480 TOUCHWIZ nebo Samsung U900 Soul.

Doby, kdy telefon představoval pouze nástroj k vyřízení hovorů a zasílání sms, jsou pryč. Vysoké nároky jsou v současnosti kladeny jak na vlastnosti telefonů, tak na jejich vzhled. Společnosti Samsung se ve spolupráci s Jacobem Lee podařilo dosáhnout špičky v obou směrech. Z hlediska funkcí charakterizuje Samsung S8000 JET maximální možný výkon i výdrž. Z hlediska designu lze hovořit o vzhledu, jímž Samsung S8000 JET převyšuje i ostatní dotykové telefony. Díky své tenkosti a kompaktnosti telefon skvěle padne do dlaně a umožňuje snadné ovládání. Přestože Samsung S8000 JET patří do kategorie stylových telefonů, podařilo se Jacobu Lee vytvořit model, který svým vzhledem necílí pouze na ženy. Zadní část telefonu Jacob Lee oživil unikátními červenými pruhy, které více či méně vystupují v souvislosti s dopadem světla. Telefon tak přitahuje pozornost, i když s ním zrovna telefonujete a přední strana je celá skryta.

„ Když jsem navrhoval Samsung JET, pokusil jsem se zaujmout základní lidské emoce bez pocitu nátlaku, a proto jsem se vrátil k základním kořenům lidské mysli“, říká současný designér mobilních telefonů Samsung Jacob Lee.

Design mobilních telefonů očima Jacoba Lee
Specifický design každého jednotlivého mobilního telefonu reflektuje to, pro koho je navrhován. Pánský design mobilních telefonů můžeme charakterizovat ostrými rysy, jednoduchostí a neutrálními barvami, naopak ryze ženský design lze vyjádřit oblými tvary a pastelovými barvami.

Směr současného designu je jasný – návrat k jednoduchým tvarům, pokus o emociální souznění mezi uživatelem a samotným mobilním telefonem. Design mobilního telefonu se stal součástí image osobnosti jako celku – stal se nástrojem k vyjádření společenského zařazení.

Zásadní vliv na design mobilních telefonů má účel, se kterým jsou navrhovány. Značné rozdíly lze vnímat při návrhu konceptu mobilního telefonu na základě marketingové výzkumu poptávky trhu a telefonu určeného pro specifickou, jasně vyhraněnou skupinu uživatelů. Na návrhu tohoto telefonu se podílí tým designérů, který se do něj snaží promítnout aktuální modní trendy, avšak za předpokladu plné funkčnosti a jednoduchosti.

Je známo, že telefon, který počne svůj „život“ v rukou týmu designérů, je unikátnější, zajímavější a stává se tak mobilním telefonem, určující budoucí trendy. Právě takový je Samsung S8000 JET!


| Diskuse | Tiskové zprávy