HP představuje nová řešení s podporou SAP

8. 7. 2009 20:35    Rubrika: Tiskové zprávy

Nové produkty a služby výrazně posilují aktivity HP v oblasti SAP

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění


Společnost HP uvedla nové produkty a služby pro oblast SAP, které umožní firmám zlepšení strategie, zrychlení transakcí i okamžitý a přesný přístup k informacím, čímž dojde ke snížení celkových nákladů společnosti a zvýšení jejich konkurenceschopnosti v současném náročném tržním prostředí.
Automatický monitoring databázových systémů HP Serviceguard Extension
HP Serviceguard Extension je první řešení vysoké dostupnosti osvědčené v produkčním nasazení, jež pomůže zajistit kontinuitu provozu dodavatelských řetězců pro zákazníky používající aplikaci SAP® Supply Chain Management s technologií SAP liveCache.

HP Serviceguard Extension integruje aplikace SAP do clusteru a automaticky monitoruje databázový systém. Pomáhá tak zajistit, aby v případě poruchy byla přijata patřičná opatření. Řešení integruje novou funkci HP Hot Standby databáze v paměti SAP liveCache, která poskytuje firmám nepřerušený chod databáze pro plné zajištění vysoké dostupnosti.

Funkce HP Hot Standby přepojuje uživatele podle potřeby mezi primárním a záložním systémem, aby byla zachována nepřetržitá provozuschopnost. V případě poruchy serveru, datového úložiště nebo softwaru je databáze SAP liveCache plně provozuschopná za necelé dvě minuty(1) a zaručuje dostupnost kritických aplikací.

„Zákazníci potřebují řešení, která zaručují kontinuitu podnikových provozů, aby nedocházelo ke ztrátám příjmů a produktivity,“ řekl Brian Cox, ředitel pro Software Planning and Marketing v divizi HP Business Critical Systems. „HP Serviceguard Extension pro aplikace SAP spojuje doporučené postupy společností HP a SAP a nabízí zákazníkům na standardech založené řešení, které výrazně zlepší správu jejich dodavatelského řetězce.“
Řešení HP Serviceguard Extension pro SAP je k dispozici mj. pro servery HP Integrity se systémem HP-UX 11i a úložištěm HP StorageWorks XP Array. HP Serviceguard Extension podporuje SAP liveCache verzi 7.5 a novější a funguje s nástroji SAP včetně databáze SAP MaxDB a nástroje pro správu SAP liveCache.

Zrychlení obchodních transakcí s HP XML Accelerator
HP XML Accelerator je první serverové řešení svého druhu, které podstatně urychluje obchodní transakce probíhající v rámci technologie SAP NetWeaver® Process Integration (SAP NetWeaver PI).

Urychlením mapování XML zpráv o velikosti 0,5–15 MB vytváří nový HP XML Accelerator vysoce výkonný podnikový proces. Může být klíčovým faktorem úspěchu pro obchodní řetězce, výrobce a další podniky v odvětvích s velkým množstvím transakcí. Výrazně urychluje spouštění mapovacích programů v prostředí SAP NetWeaver PI a následně přispívá k rychlejšímu generování obchodní hodnoty.
„Zákazníci technologií SAP pro iniciaci nových podnikových procesů nebo aplikací vyžadují urychlené nasazení technologie SAP NetWeaver PI,“ řekl Ralf Lindenlaub, senior ředitel SAP NetWeaver Platform Services v divizi Center of Excellence. „Při úzké spolupráci s HP jsme zjistili, že HP XML Accelerator pro SAP NetWeaver PI přispívá k výrazně lepší komunikaci v rámci podnikových procesů.“

Základem řešení HP XML Accelerator je server HP ProLiant DL580 se systémem SuSE Linux a integrovanou XML akcelerační technologií LSI™ Networking Tarari® Content Processor. Toto řešení dále obsahuje řídící software a nástroje pro konfiguraci XML prostředí, jež urychlují výměnu informací mezi aplikacemi SAP a dalšími aplikacemi. Zabudovaný nástroj HP pro mapování spouštěcího prostředí a HP XML převaděč automatizují proces komunikace jazykem XML. HP XML Accelerator by měl být celosvětově k dispozici v průběhu července.
Řešení HP pro nový software SAP® BusinessObjects™ Explorer
HP připravuje do své nabídky produktů přizpůsobený, předem nakonfigurovaný technologický balíček pro nový software SAP® BusinessObjects™ Explorer. Tento produkt pomůže rychlejšímu a lepšímu strategickému rozhodování, neboť poskytuje firmám okamžitý a intuitivní přístup k podnikovým informacím.
Kombinace serverů HP ProLiant, HP BladeSystem a HP StorageWorks se softwarem SAP pomáhá zákazníkům propojit informace uložené v prostředích založených na softwaru SAP NetWeaver® Business Warehouse. Organizace mohou snadno uspořádat datová sila a zajistit volný tok získaných znalostí v podniku, aby je mohli pro dosahování lepších výsledků využívat všichni zaměstnanci včetně těch, kteří nejsou odborně školenými obchodními analytiky.

Nasazení produktu SAP BusinessObjects Explorer na nových serverech HP ProLiant G6 založených na platformě HP BladeSystem zajistí zákazníkům návratnost investic do serverového hardwaru díky úspoře nákladů na energii v řádu několika měsíců. Servery HP ProLiant G6 nabízejí vyšší výkon procesorů Intel®, optimalizovanou energetickou účinnost díky technologiím HP Thermal Logic a zjednodušené monitorování, přidělování a obnovení pomocí technologie HP Insight Control.

Řešení HP pro SAP BusinessObjects Explorer je již celosvětově k dispozici.
Špičkové řešení pro software SAP NetWeaver® Business Warehouse Accelerator
Řešení připojené k systému se SAP NetWeaver BI 7.0 pomůže firmám snížit náklady díky rychlému přístupu k důležitým informacím o stavu skladů a o ziskovosti. Je určeno pro zákazníky s datovými sklady většími než 10 terabajtů (TB) a nabízí:
• Rychlejší zpracování – škálovatelné blade servery HP ProLiant BL460c ve skříni HP BladeSystem c7000 zabezpečují rychlejší paralelní zpracování dat aplikace SAP NetWeaver BI.

• Větší úložnou kapacitu – technologie HP StorageWorks 4400 Scalable NAS File Services nabízí firmám možnost rozšířit úložnou kapacitu ze 4 TB až na 38 TB.

• Jednoduchou kompatibilitu s jakoukoli stávající technologií, na které běží součást SAP NetWeaver BI 7.0. Jádrové komponenty jako HP Virtual Connect pro rychlé síťové připojení, software SAP NetWeaver BI Accelerator a operační systém SUSE Linux (SLES 10) vytvářejí řešení, které lze snadno provázat s jakýmkoli existujícím prostředím SAP NetWeaver BI 7.0.

• Rychlou a snadnou implementaci – předem vyzkoušená a optimalizovaná řešení jsou ověřena společností SAP a individuálně přizpůsobena jedinečným požadavkům každé firmy. Všechna řešení jsou předkonfigurována službou HP Factory Express pro snadnou a rychlou integraci do jakéhokoli prostředí, takže nevyžadují žádné změny stávající technologické infrastruktury a databáze BI.

• Možnosti monitorování a správy – HP nabízí různé nástroje pro testování, monitorování, správu a podporu, například HP LoadRunner pro zátěžové testy, či HP GlancePlus Pack a HP Remote Support Pack pro proaktivní a reaktivní podporu.

Řešení založená na SAP NetWeaver BI Accelerator pro firmy všech velikostí
Pro použití se systémem založeným na technologii SAP NetWeaver BI 7.0 nabízí HP tři řešení odpovídající jedinečným potřebám velkých, středních i malých firem. Tato předkonfigurovaná řešení lze snadno integrovat do stávajících systémů postavených na softwaru SAP NetWeaver BI pro rychlejší a spolehlivější odezvu při vyřizování dotazů proti velkým objemům dat a nerutinních dotazů.

Zákazníkům, kteří chtějí vyzkoušet systém HP založený na softwaru SAP NetWeaver BI Accelerator, nabízí HP možnost koncepční implementace. Na základě analýzy, klíčových údajů, např. velikosti databáze SAP NetWeaver BI, počtu a složitosti kostek InfoCube, jež mají být akcelerovány, a plánovaného zlepšení výkonu, je systém postaven na zakázku tak, aby zajistil snadnou a rychlou integraci do technologického prostředí firmy.

Služby podpory
Služby proaktivní a reaktivní podpory HP zahrnují řešení HP pro použití se softwarem SAP NetWeaver BI Accelerator a s jádrovou komponentou SAP NetWeaver BI. Služby HP Proactive 24 pro aplikace SAP a HP Critical Service pro kritické produkční systémy SAP jsou vytvořeny na míru konkrétním prostředím postaveným na softwaru SAP NetWeaver BI Accelerator. Společnost HP rovněž spravuje rozhraní mezi řešeními SAP a HP pro rychlé řešení problémů. Řešení HP pro použití s technologií SAP NetWeaver BI nabízejí celosvětovou dostupnost.


| Diskuse | Tiskové zprávy