QNAP SS-839 Pro Turbo NAS

13. 7. 2009 13:56    Rubrika: Tiskové zprávy

Nejmenší 8-diskový NAS server s procesorem Intel Atom

QNAP SS-839 Pro Turbo NAS

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění


Umax ve spolupráci s taiwanskou společností QNAP Systems uvádí na český trh nejmenší 8-diskový NAS server nové generace SS-839 Pro na bázi nízkopříkonového procesoru Intel Atom N270 1.6GHz, 2GB DDRII paměti a nápaditým designem. Díky použité technologii a 2,5“ SATA diskům (popř. SSD diskům) přináší tento server až 60% úsporu energie proti klasickým serverům s 3,5“ disky a je schopen poskytovat vynikající výkon a intenzivní přístup k datům zejména ve firemním prostředí 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Zcela nový je také unikátní firmware verze 3.1 s AJAX uživatelským rozhraním, které dovoluje snadnou konfiguraci serveru přes webové rozhraní méně technicky zdatným uživatelům.

SS-839 Pro je spolehlivý server, podporující duální Giga LAN, RAID 0/1/5/6/5+ spare konfiguraci a další skvělé funkce jako jsou “ Online RAID Capacity Expansion”, “Online RAID Level Migration” a také “iSCSI target servis” (Internet Small Computer System Interface) s použitím virtuálního diskového prostoru (tzv. Thin Provisioning) a AES 256-bitovou úrovní šifrování, automatickou ochranou blokování IP, okamžitým SMS varováním a SSL bezpečnostním certifikátem.
SS-839 Pro podporuje zabudovaný iSCSI target servis s tzv. Thin Provisioningem. Pro rozšíření kapacity nebo zálohování existujících aplikačních serverů v síti lze vytvořit až 8 iSCSI zařízení To dovoluje efektivní a flexibilní alokaci potřebného prostoru pro aplikační servery v závislosti na aktuální kapacitě NAS serveru. Kromě toho SS-839 Pro podporuje zabezpečení dat pomocí AES 256-ti bitového šifrování, takže přístup k datům je možný pouze autorizovaným heslem.
SS-839 Pro také podporuje technologii správy disků S.M.A.R.T. (Self-Monitoring Analysis and Reporting Technology) a komplexní logovací systém dovolující manažerovi serveru podrobně monitorovat práci systému. LCD panel s ovládáním je navržen kromě informací o stavu systému také pro základní konfiguraci systému bez použití počítače. SS-839 Pro má zabudovanou řadu funkcí jako např. file server, FTP server, DDNS podporu, webový server s instalovaným phpMyAdmin, MySQL server, tiskový server a řadu dalších. Všechny tyto funkce jsou dostupné v platformách jako Linux, UNIX, Mac a Windows.

Cena této novinky (bez disků) je stanovena na 21.990 Kč s DPH.
Další informace zde:
http://qnap.com/pro_detail_feature.asp?p_id=124


| Diskuse | Tiskové zprávy