Alan Thompson prezidentem Toshiba Europe

27. 7. 2009 21:00    Rubrika: Tiskové zprávy

Změna v evropském řídicím týmu dále posílí globalizační strategii společnosti Toshiba.

Alan Thompson prezidentem Toshiba Europe

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění


Společnost Toshiba dnes oznamuje jmenování Alana Thompsona prezidentem společnosti Toshiba Europe GmbH. Alan Thompson přebírá od 1. července 2009 funkci po Noriakim Hashimotovi, který se po dvouleté činnosti ve funkci prezidenta vrací do Tokia.

Jako prezident společnosti Toshiba Europe GmbH se sídlem v Neussu, v Německu, bude Alan Thompson odpovídat za tři divize společnosti Toshiba: divizi Počítačové systémy (notebooky, mininotebooky, periferie a příslušenství – například dokovací stanice, videokamery atd.), divizi Výrobky spotřební elektroniky (televizory LCD, DVD přehrávače a záznamová zařízení a divizi Úložná zařízení (například pevné disky používané v zábavních systémech, přenosných přehrávačích médií a noteboocích).

Jmenování Alana Thompsona je pro společnost sídlící v Japonsku historickou událostí, protože to je poprvé, kdy tuto roli přebírá Evropan. Jmenování představuje další krok pokračující internacionalizace společnosti Toshiba, při kterém bude globální řídicí tým obohacen o regionální znalosti.

„Jsem ryzí Evropan a mé mimořádné porozumění požadavkům zákazníků v oblasti Evropy, Středního východu a Afriky rozšíří stávající mezinárodní zkušenosti společnosti Toshiba při vývoji, marketingu a prodeji výrobků,“ říká Alan Thompson, nový prezident společnosti Toshiba Europe. „Chci využít všeobecně uznávané vynikající technologické výsledky společnosti Toshiba spolu s mým evropským zaměřením na strategický vývoj regionálního obchodu, prodej a marketing k dalšímu rozvoji oblasti Evropy, Středního východu a Afriky jako stěžejního trhu společnosti Toshiba.“

Aby tohoto cíle dosáhl, bude Alan Thompson podporovat vizi společnosti Toshiba, která uživatelům umožní přenášet obsah „mezi třemi obrazovkami“: televizory, zařízeními typu notebook a mininotebook a zařízeními typu mobilní telefony, smartphony a mobilní internetová zařízení. Společnost Toshiba nabízí prvotřídní výrobky ve všech těchto segmentech a podporuje přitom funkce připojení, jako je Bluetooth nebo REGZA LINK (HDMI – CEC). Připravují se nové bezdrátové technologie, jako je TransferJet™ nebo WirelessHD™. Pod Thompsonovým vedením bude společnost Toshiba tyto technologie a další inovace silně využívat k vytváření vysoce přitažlivých nabídek pro evropské zákazníky.

Alan Thompson pracuje pro společnost Toshiba déle než 18 let, v poslední době byl výkonným viceprezidentem odpovídajícím za obchodování s osobními počítači společnosti Toshiba v oblasti Evropy, Středního východu a Afriky. Dříve než přešel ke společnosti Toshiba, strávil sedm let u společnosti IBM – naposledy tam pracoval jako ředitel marketingu osobních počítačů.


| Diskuse | Tiskové zprávy