Apple uvádí nové Logic Studio

29. 7. 2009 20:30    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost Apple® uvedla novou verzi softwaru Logic Studio® s významnými aktualizacemi aplikací Logic® Pro a MainStage® a více než 200 novými funkcemi, které zjednodušují komplexní zadání. Logic Pro 9 nabízí nové zásuvné moduly Amp Designer a Pedalboard, které poskytují realistické efekty virtuálního kytarového zesilovače a stompboxu, díky nimž můžete vytvořit skvělá kytarová sóla. Nový set nástrojů Flex Time umožňuje uživatelům Logicu snadno a rychle měnit timing a tempo skladby. MainStage 2, aplikace společnosti Apple pro živá vystoupení, zahrnuje nové plug-iny Playback a Loopback, které slouží k zajištění doprovodné hudby a k tvorbě zvukových smyček v reálném čase při vystoupení na pódiu. Logic Studio také obsahuje nový Soundtrack® Pro 3, s novými vícestopovými audio nástroji pro produkci videa a Compressor 3.5 pro ukládání do mnoha různých formátů.

Apple uvádí nové Logic Studio

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění


“Nové Logic Studio je ideální pro profesionální hudebníky, pro aktéry živých vystoupení a náročné uživatele programu GarageBand, kteří chtějí posunout svou hudbu o úroveň výš,” řekl Philip Schiller, senior viceprezident globálního produktového marketingu Apple. “Kytaristi budou milovat Amp Designer a Pedalboard, nové nástroje Flex Time vám zase dovolí rychle vylepšit vaše nahrávky a ušít si své vystoupení na míru.”
Nové plug-iny Amp Designer a Pedalboard kytaristům přinášejí neuvěřitelné nové možnosti při tvorbě nahrávek a úpravě zvuku. Amp Designer napodobuje 25 legendárních historických i moderních zesilovačů do velkých podrobností, k tomu přidává 25 reprobeden emulujících zvuk kytary připojené ke skutečnému elektronkovému zesilovači. Hráči na kytaru si mohou vytvářet vlastní kombinace zesilovačů, reprobeden, reverb efektů a ekvalizérů a mohou vybírat ze tří různých typů mikrofonů, jež se dají přemísťovat v 3D prostoru pro dosažení ideálního zvuku kytary. Pedalboard přidává sadu 30ti kytarových stompboxových pedálů, které mohou být poskládány v jakémkoli pořadí, abyste dosáhli široké palety bohatých, kreativních efektů, jako například overdrive, distortion, fuzz, delay, chorus, flange, phaser, tremolo, treble boost, wah a další.
Flex Time je nová kolekce nástrojů, která muzikantům umožní rychle měnit časování a tempo zvukové nahrávky, včetně vokálů a nástrojů, a ušít tak své představení na míru. S použitím nástroje Flex Tool mohou být jednotlivé rytmy ve formě zvukových křivek bez námahy přesunuty jedním klikem myši, aniž byste museli nahrávku zdlouhavě rozdělovat a editovat. Nástroj Audio Quantize dokáže okamžitě zafixovat nebo přizpůsobit časování celého představení tím, že pomocí volby jednoduchého menu zarovná noty a rytmy do hudebního partu. Varispeed přináší možnost zpomalit a poté zrychlit kompletní vícestopový záznam, aby bylo možné nahrát náročné části. Flex Time také umožňuje, že se nahrané stopy mohou přesouvat mezi různými Logic projekty a spojovat dohromady i přesto, že byly nahrány v odlišném tempu. Všechny editační zásahy Flex Time lze přehrát bez porušení v reálném čase, i za použití nastavení nejvyšší kvality.

MainStage 2 umožňuje hudebníkům používat všechny nástroje a efekty z programu Logic Studio a přeměnit tak svůj Mac® ve špičkový nástroj pro živé vystoupení. Nový zásuvný modul Playback obstará hudebníkům doprovodnou kapelu tím, že jim umožňuje vystupovat s předem nahraným zvukem například bubnů, zvukových efektů a dalších doplňků, které mohou být zařazeny a přehrány v okamžiku živého koncertu. Nový plug-in Loopback umožňuje hudebníkům během vlastní performance nahrávat, vrstvit a znovu použít vlastní hudbu, takže jediný hudebník může nejprve udat rytmus, a pak k němu přidat své sólo.

Soundtrack Pro 3 přináší významné nové nástroje pro editaci zvuku, například Voice Level Match, který extrahuje jednotlivou zvukovou informaci z obsahu jednoho klipu a vloží ji do druhého bez změny ostatního audio obsahu, a tak editoři mohou snadno opravit nesladěné zvukové úrovně. Zdokonalený File Editor obsahuje nové nástroje k provedení sofistikovaných editačních zásahů a vyladění zvukového záznamu tím, že se umí zaměřit na specifické frekvence, jako například šustění papíru nebo praštění do stolu, aniž by to ovlivnilo mluvený dialog. Nová funkce Advanced Time Stretch dokáže roztáhnout a stáhnout zvukovou stopu s neuvěřitelnou přesností s použitím tří algoritmů navržených Apple nebo dalších algoritmů od třetích stran v podobě zásuvných modulů. Soundtrack Pro a Compressor jsou také k dispozici jako součást nového softwaru Final Cut Studio®, což umožňuje uživatelům Final Cut® a Logic spolupracovat a sdílet soubory.

Cena & dostupnost
Logic Studio je by měl být k dispozici v září v síťi autorizovaných prodejců Apple za doporučenou maloobchodní cenu asi 14000 CZK a stávající uživatelé Logic Studio a Logic Pro mohou získat upgrade za doporučenou maloobchodní cenu 5300 CZK. Úplné systémové požadavky a více informací naleznete na stránce www.apple.com/logicstudio. Logic Express, zeštíhlená a cenově výhodnější verze Logic pro uživatele programu GarageBand®, kteří chtějí mít hudbu ještě lépe pod kontrolou, přichází na trh v srpnu za doporučenou maloobchodní cenu 5300 CZK a bude k dispozici přes Apple Store (www.apple.com), síť obchodů Apple a autorizované prodejce Apple.


| Diskuse | Tiskové zprávy