Logitech Unifying Receiver

5. 8. 2009 16:44    Rubrika: Tiskové zprávy

Logitech Unifying Receiver eliminuje potřebu více bezdrátových přijímačů pro klávesnice a myši

Logitech Unifying Receiver

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Jediný malý USB přijímač poskytuje bezdrátové ovládání až šesti zařízení

Společnost Logitech (SIX: LOGN) (NASDAQ: LOGI) dnes představila jednoduchý a praktický způsob, jak mohou uživatelé notebooků ke svým počítačům připojit bezdrátové klávesnice a myši – receiver Logitech® Unifying. Je tak malý, že může zůstat v notebooku, i když jste na cestách, a jediný přijímač Logitech Unifying umožňuje připojení až šesti kompatibilních myší a klávesnicí Logitech – což uvolní cenné USB porty a umožní vám vaše zařízení střídat, srovnávat a přidávat nová, bez ohledu na to, kde právě jste. Logitech Unifying Receiver přichází spolu se čtyřmi novými produkty: klávesnicí Logitech® Keyboard K350, klávesnicí Logitech® Keyboard K340, myší Logitech® Marathon Mouse M705 a myší Logitech® Wireless Mouse M505.
„U nás v Logitechu se vždy snažíme přijít na způsoby, jak život zjednodušit,“ řekl Rory Dooley, senior viceprezident společnosti Logitech a generální ředitel obchodní divize Control Devices. „S tímto novým unikátním přijímačem si teď můžete vybrat myš a klávesnici, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám, ať už jste v kanceláři, doma nebo na cestách.”
Připojte ho, dál se o něj nestarejte a připojujte k němu další
Receiver Unifying, jehož design je založený na přelomovém a ve svém oboru průlomovém nano-receiveru Logitech Plug-and-Forget, je tak malý (od hrany vašeho počítače přečnívá pouhých 8mm), že ho můžete nechat ve vašem laptopu, když se musíte sbalit a jít. Ať už se pohybujete po kanceláři, jste na služební cestě, kontrolujete e-mail v místní kavárně nebo na gauči chatujete online s rodinou, vaše oblíbené periférie jsou připraveny k provozu kdykoli a kdekoli se nacházíte.
Nastavení receiveru Unifying a vašich periférií Logitech je rychlé a jednoduché: prostě připojíte receiver a myš či klávesnice je rozpoznána během několika sekund. Když budete chtít přidat více zařízení, software k produktu Unifying (je možné si ho stáhnout z www.logitech.com/unifying) vás prostřednictvím několika kroků provede procesem připojení vašeho nového zařízení.
Bezpečné spojení
Obě nové klávesnice, které jsou kompatibilní s produktem Unifying, obsahují bezdrátové rozhraní Logitech® Advanced o frekvenci 2.4 GHz, které vám poskytne spolehlivost kabelu a zároveň výhody a volnost bezdrátového připojení. Rychlý přenos dat, prakticky žádné zpoždění nebo výpadky a použití 128-bitového AES kódování na zabezpečení vám poskytnou pocit klidu s vědomím, že vaše data bezpečně putují z receiveru do počítače.
Logitech Keyboard K350
Díky elegantnímu designu Wave od Logitechu a rozložením Constant Curve klávesnice Logitech Wireless Keyboard K350 nastaví vaše ruce do té správné polohy a přirozeně se přizpůsobí vašim prstům. Vypolstrovaná podložka pod dlaň pomáhá s pohodlným a správným umístěním rukou na klávesnici. Společně vám pomohou psát snadno a s jistotou, avšak bez toho, že byste se museli znovu učit psát na neznámém rozložení kláves. A vaše klávesnice bude vždy připravena, když ji budete potřebovat – baterie totiž poskytuje až tříletý provoz.
Logitech Keyboard K340
Kompaktní klávesnice Logitech Wireless Keyboard K340 byla navržena tak, aby vyhovovala vašemu prostoru i životním podmínkám, nezabere mnoho místa na vašem pracovním stole a nabízí snadné skladování i přenášení. Nicméně nezmenšená velikost jejích kláves a numerická část klávesnice zajistí, že budou klávesy, které potřebujete, vždy v dosahu. Vaše klávesnice je vždy v pohotovosti díky bateriím s životností až tři roky. Nízkoprofilový design klávesnice pomáhá umístit vaše ruce a zápěstí v přirozenější poloze a tím zajišťuje větší pohodlí. Navíc, psaní na tichých klávesách s rychlou odezvou a bez téměř jakéhokoli zvuku je opravdovým požitkem.
Logitech Marathon Mouse M705
Od chvíle, kdy ji zapnete — ať doma, v práci, nebo na cestě — vám myš Logitech Marathon Mouse M705 vydrží až celé tři roky, než bude třeba vyměnit baterie, to vše při méně než poloviční spotřebě oproti myším stejné kategorie (testováno spolu s oblíbenými, bateriemi napájenými optickými a laserovými bezdrátovými myšmi, které byly běžně k dostání k 1. březnu 2009). Díky superrychlému rolování prolétnete dlouhými dokumenty a najdete, co potřebujete, rychlostí blesku. Laserové snímání povrchu zajišťuje jemné a citlivé ovládání kurzoru a vytvarované, pravoruké provedení se přirozeně přizpůsobí vaší ruce.
Logitech Wireless Mouse M505
Myš Logitech Wireless Mouse M505 vám pomůže vykonat víc práce pohodlněji a na více místech. S výdrží baterií až 15 měsíců budete moci dlouho pracovat, zatímco laserové snímání vám zajistí citlivé a přesné ovládání kurzoru i na povrchu, kde optické myši selhávají. Ergonomicky navržená konstrukce pro obě ruce s úchopnými místy z měkké gumy se přizpůsobí vaší ruce tak, že úchop bude přirozeně pohodlný a myš přitom zůstává dostatečně kompaktní na to, aby se dala pohodlně vzít s sebou.
Údaj o životnosti baterií klávesnic Logitech je založen na výpočtu, předpokládajícím 2 milióny úhozů za rok v kancelářském prostředí; životnost baterií myší Logitech se může lišit v závislosti na uživateli a pracovním prostředí.
Cena a dostupnost
Klávesnice Logitech Keyboard K350 a Logitech Keyboard K340 by měly být ve Spojených státech a v Evropě k dostání v září za doporučenou maloobchodní cenu 1652 Kč s DPH (K350) a 1092 Kč s DPH (K340). Myš Logitech Marathon Mouse M705 bude v Evropě k dostání již v srpnu za doporučenou maloobchodní cenu 1652 Kč s DPH. Myš Logitech Wireless Mouse M505 by měla být ve Spojených státech a v Evropě k dostání také v srpnu za doporučenou maloobchodní cenu 1092 Kč s DPH. Všechny čtyři produkty budou také dostupné prostřednictvím kanálů Logitech for Business.


| Diskuse | Tiskové zprávy