Externí pevný disk Toshiba StorE TV

4. 9. 2009 08:47    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost Toshiba rozšiřuje svou řadu StorE o zařízení StorE TV, multimediální pevný disk nabízející kapacitu až 2 terabajty k ukládání a přehrávání filmů, hudby a fotografií.

Externí pevný disk Toshiba StorE TV

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění


Společnost Toshiba Europe GmbH dnes představila zařízení StorE TV, externí pevný disk optimalizovaný pro multimediální aplikace. Zařízení Toshiba StorE TV slouží jako multimediální přehrávač nabízející kapacitu až 2 TB. Díky širokému výběru rozhraní lze toto zařízení připojit k různým zábavním a multimediálním zařízením a obrazovkám. Zařízení Toshiba StorE TV bude v Evropě, na Středním východě a v Africe k dispozici během čtvrtého čtvrtletí 2009.

Rostoucí popularita vytváření, stahování a sdílení filmů, zvukových souborů a obrázků vysoké kvality vede k vysokým nárokům na velkou úložnou kapacitu pro multimediální obsah. „Produkt StorE TV je první externí pevný disk představený společností Toshiba, který je zaměřen na multimediální aplikace," říká Marco Perino, generální ředitel divize volitelných součástí k počítačům, periférií a služeb společnosti Toshiba Europe GmbH pro Evropu, Střední východ a Afriku. „Je to další důležitá součást portfolia produktů společnosti Toshiba určených ke každodenní domácí zábavě, která podporuje širokou škálu multimediálních formátů." Uživatelé si tak mohou svobodně zvolit zařízení a obrazovku, které jim nejlépe vyhovují při přehrávání hudby a zobrazení fotografií nebo videozáznamů uložených v tomto zařízení.

Příjemné grafické rozhraní se snadným ovládáním
Uživatel může pomocí dálkového ovládání, které je součástí dodávky zařízení, velmi snadno a příjemně procházet nabídkami na obrazovce. Grafické uživatelské rozhraní nabízí snadný a rychlý přístup ke všem možnostem konfigurace, funkcím multimediálního přehrávače a uloženým souborům.

Elegantní design ke každodennímu použití
Zamýšlené každodenní použití zařízení StorE TV zdůrazňuje jeho jednoduchý a elegantní lesklý černý design. Zařízení je díky rozměrům 170 mm \xD7 46 mm \xD7 111 mm velmi skladné a nenápadně zapadne do prostředí obývacího pokoje.

Kompatibilní s mnoha multimediálními standardy
Zařízení Toshiba StorE TV má 3,5" (8,89 cm) pevný disk s kapacitou až 2 TB, která je dostatečná k 770 hodinám přehrávání v kvalitě DVD . Zařízení StorE TV dekóduje videa v kvalitě standardního rozlišení (až do rozlišení 720 \xD7 576). Zařízení StorE TV dokáže kromě toho převádět uložený obsah z rozlišení SD do kvality HD (1 080i) a zobrazovat ho prostřednictvím portu HDMI na televizoru. Pracuje rovněž s různými hudebními formáty, například MP3, WMA, WAV a AAC, funguje jako videopřehrávač, který dekóduje formáty MPEG2, AVI a MP4, nebo jako fotoalbum kompatibilní s formátem JPEG. Dalšími rozhraními zařízení StorE TV jsou: komponentní video, standardní audio a video a USB. Zařízení StorE TV podporuje také specifikace klienta a hostitele USB. Uživatel tak může připojit externí pevný disk k televizoru a přehrávat videa přímo na obrazovce.


| Diskuse | Tiskové zprávy