Intel - nejlepším IT manažerem se stala žena

7. 9. 2009 11:12    Rubrika: Tiskové zprávy

Intel: Nejlepším IT manažerem se stala žena

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Nejnovější IT technologie mají zásadní dopad na chod firmy. Přesvědčit se o tom mohlo více než 3 tisíce odborníků i laiků, kteří po celý srpen soutěžili ve hře Intel IT Manager Game.

Skončilo první kolo unikátní herní soutěže Intel IT Manager Game 3: Unseen Forces, a i když se tvrdí, že informatika je dominantou mužů, ukázalo se, že to nemusí být vždy pravda. Z vítězství se totiž radovala Katarína Tomanová, která hrála pod přezdívkou Harvey. Díky zisku 9 023 452 bodů nechala pány na druhé a třetí pozici daleko za sebou. Za své úsilí získala hlavní cenu: notebook Lenovo s ULV procesorem Intel. Na druhém místě skončil Jan Podavka s přezdívkou Honzik a 5 559 447 body, třetí místo s bilancí 5 266 118 bodů obsadil Josef Raba hrající pod jménem Tarman.

„Intel IT Manager Game mi moc zpříjemnila horký měsíc srpen. Byla pro mě velkou výzvou a k získání prvního místa mi pomohla hlavně má vytrvalost, trpělivost mého partnera a samozřejmě i velké štěstí. Gratuluji také mým spoluhráčům v první desítce a děkuji jim za vyrovnaný boj do konce soutěže. Děkuji také společnosti Intel a webu Světhardware.cz za možnost uplatnit se alespoň virtuálně ve světě IT managementu,“ řekla výherkyně soutěže Katarína Tomanová.

Přestože první kolo probíhalo v rámci pouze jednoho měsíce, do soutěže se přihlásilo 3050 hráčů. Úkolem účastníků bylo dosáhnout co nejvyšších zisků firmy a zároveň rozvinout vlastní globální IT impérium. Hráči zde mohli uplatnit své dosavadní znalosti IT technologií, případně i zjistit, jak funguje firemní IT oddělení. Museli se potýkat s mnoha různými potížemi s hardwarem i softwarem. Někdy byly snadno opravitelné, jindy ne. Hra proto nabízela i spoustu podpůrných technologií, které zjednodušovaly a urychlovaly práci.

„Ve hře si lidé osahali nové výkonné technologie, například počítače s technologií Intel® vPro™ nebo servery s procesory Intel® Xeon®. Ty umožnily stejně jako v reálném provozu snížit firemní náklady a zefektivnit práci,“ poznamenal Petr Ulvr, obchodní manažer společnosti Intel. „V praxi je reálné, že u nejnovější generace procesorů Intel Xeon je možné dosáhnout návratnosti investice již za osm měsíců,“ dodává.

IT manažerem na vlastní kůži
Celý srpen mohli hráči testovat své IT manažerské schopnosti. Hra byla lokalizována do češtiny. Výsledková listina nejvyšších skóre byla pravidelně aktualizována, takže každý hráč věděl, jak si stojí. IT Manager Game se hraje také v dalších patnácti zemích po celém světě. Patří mezi ně například Velká Británie, Německo, Polsko a Spojené státy americké. O velkém úspěchu hovoří i přes 60 tisíc hráčů.
Soutěž společně pořádaly odborný portál Světhardware.cz a Intel. Dalšími partnery byly společnosti Lenovo a Belkin. Hru včetně pravidel a průvodce naleznete na http://itmanager3.intel.com/cs-cz/default.aspx. Lze ji hrát i nadále, uvažuje se o dalším kole s neméně hodnotnými cenami.


| Diskuse | Tiskové zprávy