Monitorovací systém HP SiteScope bude pracovat pro O2

7. 9. 2009 20:07    Rubrika: Tiskové zprávy

Díky řešení si Telefónica O2 Czech Republic zajistí špičkový monitoring technologie distribuující digitální vysílání

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění


Společnost HP dnes oznámila, že Telefónica O2 Czech Republic (TO2) zvolila pro bezagentní sledování svých síťových prvků softwarové řešení HP SiteScope.
TO2 již řadu let používá řešení HP Operations a HP Network Node Manager (NNM). HP SiteScope představuje optimální doplněk k oběma těmto řešením. Rozšiřuje možnosti síťového dohledu HP Network Node Manager o dohled dalších technologií či aplikací. HP SiteScope monitoruje technologie prostřednictvím standardních SNMP agentů na zařízení či operačním systému, případně využívá jiné standardizované protokoly pro bezagentní monitoring.
„Nasazením HP SiteScope můžeme mnohem lépe reagovat na nejrůznější potřeby dohledů,“ řekl Zdeněk Lhotka, senior manager pro řídicí systémy sítí v Telefónica O2 Czech Republic. „Pro některé systémy je vhodnější zvolit tradiční přístup síťového dohledu HP NNM, jinde upřednostňujeme výhody řešení HP SiteScope – možnosti přizpůsobení a šíře technologií, které HP Sitescope umí sledovat. Kombinace HP SiteScope a HP NNM zvyšuje komfort a produktivitu práce našich dohledových pracovišť.“
„HP SiteScope se velmi osvědčil zejména v projektech zaměřených na IPTV a DVB-T,“ dodal Vladimír Malík, specialista dohledových systémů HP. „Systém pracuje na principu sběru dat a díky možnosti jeho snadného a velmi flexibilního nastavení se chová velice šetrně k dohlíženým prvkům. Velkou výhodou je možnost volby formátu jeho výstupů umožňující napojení na libovolný centrální sběr alarmů.“
HP SiteScope
HP SiteScope představuje softwarový nástroj určený ke sledování dostupnosti a stavu operačních systémů, aplikací a zařízení, která podporují některý ze standardních mechanismů pro sledování stavu (log soubory, SNMP agent, SSH přístup a další). HP SiteScope obsahuje desítky předpřipravených monitorovacích balíků pro nejrozšířenější operační systémy, aplikační servery a databáze. Díky intuitivnímu uživatelskému rozhraní, širokým možnostem přizpůsobení novým typům dohlížených technologií a škálovatelnosti představuje HP SiteScope optimální dohledové řešení pro heterogenní prostředí všech velikostí.


| Diskuse | Tiskové zprávy