APC - partnerství s Internet Villages International

10. 9. 2009 21:12    Rubrika: Tiskové zprávy

APC ohlásila partnerství s firmou Internet Villages International

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Společně chtějí dodávat ekologická datová centra projektu ALBA1, který by se měl stát největším evropským zdrojem bezpečné a obnovitelné energie.
Společnost APC ze skupiny Schneider Electric vytvořila strategické obchodní partnerství s firmou Internet Villages International (IVI), která se specializuje na rozvoj energeticky účinných datových farem. Spolupracuje rovněž s organizacemi zaměřujícími se na ekonomický rozvoj soukromého sektoru při obnově venkova. Její projekty, k nimž patří světově největší datová farma s tímto zaměřením ALBA1, jsou založeny na moderních technologiích digitálního věku, využívání obnovitelné energie a vytváření pracovních příležitostí v jinak zanedbávaných venkovských oblastech.
Cílem uzavřené dohody je vytvořit tým, který bude dodávat ekologická, modulární a škálovatelná datová centra. Projekt tak propojuje předního světového dodavatele řešení kritického napájení a chlazení se specialistou na datová centra, který se dlouhodobě zaměřuje na postupy ve vztahu k životnímu prostředí a na šetrný rozvoj venkova.
APC podle podmínek Partnerství bude poskytovat hardwarové technologie a softwarové nástroje pro standardizovanou architekturu datového centra od IVI. Ty se zkombinují s předem smontovanými a otestovanými prvky datového centra. Jeho provedení tak bude flexibilnější. Zároveň bude moci lépe reagovat na aktuální potřeby klientů. Předejde se rovněž běžným problémům vyplývajícím z naddimenzování a vysokých nákladů, které často doprovázejí počáteční stavbu datových center. Pružnost tohoto řešení také umožní přizpůsobit celé zařízení a jeho infrastrukturu novým požadavkům, které může přinést budoucnost.
Přestože nyní partnerství klade důraz zejména na projekt ALBA1, který se nachází poblíž Ecclefechanu na jihozápadě Skotska, v dlouhodobé perspektivě by se mělo rozšířit celosvětově. První fáze stavby zařízení ve Skotsku představuje instalaci zhruba 50 hektarů datových center v podobě kampusu, který budou vlastnit různé organizace.
Podle vyjádření globálního ředitele projektů a služeb datových center společnost APC ze skupiny Schneider Electric Tonyho Daye “toto strategické partnerství vytvoří novou generaci modulárních škálovatelných datových center.”
Odborníci z oboru předpovídají, že ALBA1 bude jedním z klíčových nových IT trhů. Zařízení s výkonem 500 MW se stane největším evropským zdrojem obnovitelné energie, přinese ale také panevropskou a celosvětovou konektivitu. Zařízení bude ideální i pro využití bezplatné chladící technologie.
Více informací na www.apc.com


| Diskuse | Tiskové zprávy