Logica v CEE od prosince s novým generálním ředitelem

9. 11. 2009 16:56    Rubrika: Tiskové zprávy

Logica ve střední a východní Evropě od prosince s novým generálním ředitelem

Logica v CEE od prosince s novým generálním ředitelem

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Vedení společnosti Logica, předního dodavatele IT služeb a konzultací, se v regionu střední a východní Evropy (CEE) ujme k 1. prosinci 2009 Štefan Szabó.

Generálním ředitelem společnosti Logica v regionu střední a východní Evropy se k 1. prosinci 2009 stane Štefan Szabó (47), který přichází ze slovenské pobočky mobilního operátora Telefónica O2, kde zastával post výkonného ředitele pro strategie. Szabó v Logice vystřídá Steva Burnetta, jenž po červnové tragické smrti Radima Hradílka dočasně vedl firmu a pokračoval v započaté transformaci s cílem více se přiblížit zákazníkům a jejich potřebám. V průběhu listopadu bude Szabó v Logice přebírat agendu spojenou s jeho postem a připravovat plány a strategie pro rok 2010.

Szabó je absolventem Elektrotechnické fakulty SVŠT v Bratislavě a MBA studia na University of Pittsburgh. Svou profesní kariéru zahájil ve společnostech Benzinol či BICC Transmitton, kde se věnoval řídicím systémům v ropném a plynárenském průmyslu. V roce 1993 stál u zrodu slovenské společnosti TTC, která se zabývala komplexními službami v oblasti automatizace průmyslových procesů. Roku 1999 nastoupil do tehdejšího Českého Telecomu jako ředitel oddělení analýz nákladů a ziskovosti, o dva roky později přešel do společnosti PricewaterhouseCoopers (PwC), kde se zaměřil na konzultační činnost. Poté, co konzultační divizi PwC koupila v roce 2002 společnost IBM, byl Szabó jmenován nejprve vedoucím slovenské divize Business Consulting Services, později hlavním konzultantem firmy IBM Global Business Services pro telekomunikace v zemích střední a východní Evropy.
„Do společnosti Logica nastupuji s cílem dále posilovat její postavení na trhu informačních technologií a pokračovat v transformaci zahájenou mým předchůdcem. Věřím, že profesionální tým, kvalitní služby i inovativní technologie nabízí vysoký potenciál k růstu a dalšímu rozvoji Logicy i jejích zákazníků. Je mi ctí, že ve svých snahách mohu navázat na činnost Radima Hradílka, mého dlouholetého blízkého přítele, kterého jsem si pro jeho profesionalitu a lidský přístup vždy velmi vážil,“ uvedl Štefan Szabó, nastupující generální ředitel společnosti Logica pro střední a východní Evropu.

Ve volném čase se Štefan Szabó věnuje sportu, pravidelně se účastní maratonů horských kol a běžek a za tým Mueller Squashpoint hraje závodně squash. K jeho zálibám patří i vaření a degustace vín. Je certifikovaným sommelierem.
Štefan Szabó je pro svou novou činnost v rámci regionu CEE dokonale jazykově vybaven - hovoří plynule slovensky, česky, maďarsky a anglicky a dohovoří se i rusky.


| Diskuse | Tiskové zprávy