Google Sketchup - vytvořte z Mělníka město budoucnosti

16. 9. 2009 12:03    Rubrika: Tiskové zprávy

Zbývají dva týdny pro zaslání 3D modelu do soutěže Future cities

Google Sketchup - vytvořte z Mělníka město budoucnosti

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění


Soutěž Města budoucnosti a její první část o nejlepší budoucí podobu města Mělník se blíží do finále. Princip soutěže je jednoduchý. S pomocí nástroje Google SketchUp vytvořit 3D objekt – například nákupní centrum, sportoviště, kino, knihovnu – který lze vhodně umístit do centra města Mělníka a na www.gug.cz jej zaregistrovat. Soutěž je otevřena široké veřejnosti. Zbývají poslední dva týdny pro přihlášení 3D návrhu. Společně s architekty a obyvateli Mělníka vyberou v říjnu zástupci města dva vítězné návrhy. Vyhrát můžete mobilní telefon G1 nebo software Google SketchUp. Podrobnosti k soutěži najdete
na www.wikiapolis.eu.

Soutěž o nejlepší podobu Mělníka je vyhlášena českou Google User Group (Gug.cz), CIANT a Future Cities Forum. Cílem je přispět k efektivnímu řešení problému urbanistického rozvoje českých měst. Pomocí jednoduchých a běžně dostupných nástrojů Google, Google SketchUp, Google Maps, Google Earth a dalších, lze efektivně tvořit urbanistické plány pro rozvoj českých měst. Soutěž o nejlepší budoucí podobu města Mělníka je pilotní část dlouhodobého projektu „Města budoucnosti“. Projekt bude poté dále pokračovat a zaměří se na další města v České republice.

„Do projektu jsme se připojili, protože se nám líbí zapojení běžných obyvatel do procesu plánování. Obyvatelé se mohou podílet na společném rozhodování, co se v Mělníku změní, jak budou využity historické budovy, půdy v sousedství a jeden z nejvýznamnějších přístavů v České republice,“ říká Pavel Průcha, vedoucí odboru výstavby a rozvoje MÚ Mělník.


| Diskuse | Tiskové zprávy