D-Link představuje řadu xStack DGS-3200

24. 9. 2009 15:54    Rubrika: Tiskové zprávy

D-LINK POKRAČUJE V ZAVÁDĚNÍ PRŮKOPNICKÉ ÚSPORNÉ SÍŤOVÉ TECHNOLOGIE

D-Link představuje řadu xStack DGS-3200

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Špičková řada DGS-3200 z vlajkového portfolia přepínačů D-Link je nyní vybavena ekologickými funkcemi.

D-Link, dodavatel end-to-end síťových řešení pro firmy i domácnosti, představuje řadu xStack DGS-3200, která je součástí jeho rostoucího portfolia energeticky úsporných „Green“ síťových přepínačů. Přepínače řady DGS-3200 jsou gigabitové řiditelné L2 přepínače, které jsou dodávány v provedení s 8 nebo 24 porty, a jsou nejnovějším přírůstkem do rodiny D-Link xStack.

D-Link si udržuje vedoucí pozici ve vývoji inovativních a úsporných technologií, které neomezují provozní výkon ani funkčnost zařízení. Řada DGS-3200 obsahuje technologii D-Link Green, která zahrnuje nejprogresivnější funkce pro úsporu energie. Přepínače mají úsporný režim, který automaticky odpojí napájení portů, jež nejsou připojeny k aktivnímu síťovému zařízení. Stejná technologie dokáže také detekovat délku kabelu mezi portem přepínače a připojeným koncovým zařízením a podle toho regulovat energii potřebnou pro přenos signálu. Spojením účinku těchto funkcí se sníží spotřeba energie a vyzařování tepla.

„Zavedení těchto xStack Green Ethernet přepínačů dokazuje úsilí společnosti D-Link poskytovat firmám všech typů a velikostí dostupná řešení, která jim pomohou snížit výdaje na IT a dopad na životní prostředí,” říká Aleš Pícl, ředitel společnosti D-Link. „Tyto nejnovější přepínače jsou dobrou volbou pro všechny organizace, které chtějí aktivně reagovat na stoupající ceny energií
a zapojit se do místních programů pro snižování emisí uhlíku.”

Přepínač DGS-3200-10 má 8 gigabitových portů a 2 SFP porty, je vestavěn do kompaktního 11" pouzdra pro montáž do racku, neobsahuje ventilátor
a vyzařuje méně tepla a je méně hlučný než jiné srovnatelné přepínače. Je proto ideální pro kancelářské prostředí, kde se dbá na dodržování nízké úrovně hluku. DGS-3200-24 má 20 gigabitových portů se 4 SFP porty a je vybaven funkcí inteligentního chlazení pomocí dvou regulovaných ventilátorů, které běží normálně jen nízkou rychlostí.

Řada DGS-3200 zlepšuje zabezpečení sítě díky spojení funkcí pro zabezpečení koncového bodu i síťové brány a poskytuje tak kompletní end-to-end bezpečnostní řešení. Toto integrované bezpečnostní řešení kombinuje přepínače, firewally a bezdrátovou LAN s jednotnou správou rizik pro komplexní správu zabezpečení od okrajů až po jádro sítě.

Sjednocené bezpečnostní řešení D-Link podporuje také kontrolu přístupu
a ochranu sítě v reálném čase pomocí Microsoft NAP (Network Access Protection) nebo D-Link ZoneDefense. Technologie ZoneDefense umožňuje firmám integrovat jejich přepínače s firewallem řady D-Link NetDefend
a získat tak komplexní proaktivní bezpečnostní architekturu.

Řada DGS-3200 podporuje protokol IPv4 i IPv6, aby vyhověla stále rostoucím požadavkům na větší adresový prostor. IPv6 zjednodušuje a urychluje konfiguraci sítě a snižuje také náklady na implementaci. DGS-3200-10 i DGS-3200-24 jsou oba na seznamu přepínačů schválených pro IPv6 Phase-2. Pokud byste se chtěli dozvědět více o programu udělování loga IPv6 Ready, podívejte se na http://www.ipv6ready.org/?page=about.

Pro více informací o společnosti D-Link a jejího „Green“ produktového portfolia, prosím, navštivte www.dlink.cz.


| Diskuse | Tiskové zprávy