Horkýže Slíže vyráží na t-music tour

29. 9. 2009 16:45    Rubrika: Tiskové zprávy

Horkýže Slíže vyráží na t-music tour s novým albem

  • Největší turné v historii skupiny a novinka 54 dole hlavou
  • Sedmá t-music tour přiveze v říjnu do klubů slovenskou hvězdu Horkýže Slíže

Oblíbená kapela vydává 1. října na www.t-music.cz nové album "54 dole hlavou" a o týden později vyrazí na doposud největší koncertní turné. t-music Horkýže Slíže tour navštíví celkem sedm měst a jejím vyvrcholením bude koncert v pražské Malé sportovní hale.

První možností, kde fanoušci mohou slyšet na živo nové písně, bude ostravský klub Garage v úterý 6. října.
V následujících dnech tour navštíví brněnské Bobycentrum a kulturní dům Sidia v Olomouci. Do Čech Slíže zavítají nejdříve 14. října, se svým plzeňským vystoupením, a pak budou pokračovat do Českých Budějovic a Pardubic. Závěr t-music Horkýže Slíže tour připadl 21. října na pražskou Incheba Arenu, kde si skupina poprvé v historii vyzkouší samostatný koncert ve sportovní hale.

Stejně jako u předchozích šesti t-music tour, čeká návštěvníky speciální scéna, velkoplošné projekce, kvalitní technické zázemí a snížené vstupné, které bude 140 Kč ve všech městech. Z koncertů si návštěvníci kromě jedinečného zážitku odnesou vzpomínkové plakáty, fotky a další překvapení, která si pro ně skupina připravila. Ti nejšťastnější si dokonce budou moci zahrát se skupinou přímo na podiu a dostat jednu z kytar umělců jako vzpomínku na unikátní zážitek.

t-music Horkýže Slíže tour navíc očekává rekordní návštěvnost a nabízí možnost zakoupení lístků v mobilu. Bez čekání si je zákazníci mohou koupit na www.t-music.cz/horkyzeslize či rovnou v mobilním telefonu. Pro majitele tarifu BAV SE a BAV SE s Mých5 je tradičně možnost vstupu zcela zdarma. Na místě budou mít i možnost stažení digitálního obsahu do mobilu jako tapety či vyzváněcí tóny nových skladeb.

Jubilejní desáté album skupiny vyjde nejdříve digitální formou na hudebních portálech www.t-music.cz a www.tmusiccity.sk. Fanoušci skupiny budou moci sami rozhodnout, kolik za desku zaplatí. Název 54 dole hlavou je je odvozen od unikátní milostné polohy, k jejímuž objevení hudebníky inspirovala starověká indická kniha lásky Kámasútra. Napovídá tomu i videoklip k prvnímu singlu Gándí Máhatmá.

V lisované verzi se deska objeví 21. října a poprvé bude k dostání právě na závěrečném koncertu t-music tour v Praze. Po něm bude skupina pokračovat v koncertování napříč celou republikou. Celkem v Čechách a na Moravě Horkýže Slíže odehrají 25 vystoupení a pak se svými energickými koncerty přesunou na Slovensko.

t-music Horkýže Slíže tour

  • 6. 10. OSTRAVA – Garage
  • 7. 10. BRNO – Bobycentrum
  • 8. 10. OLOMOUC – Sidia
  • 14. 10. PLZEŇ – Šeříkovka
  • 15. 10. Č. BUDĚJOVICE – Bazilika
  • 16. 10. PARDUBICE – Abc
  • 21. 10. PRAHA – Incheba Arena

O kapele Horkýže Slíže
Horkýže Slíže je přední slovenská skupina, která našla svou cestu i k českým hudebním fanouškům. Na špičku české i slovenské rockové scény ji vynesly především energické koncerty, které jsou vždy jedinečným zážitkem, ale také rozmanitá hudební tvorba s vtipnými texty.

Letos Slíže slaví až neuvěřitelných sedmnáct let existence, v nezměněné sestavě Kuko - Mario Sabotér -
Dr. Štefánik - Jean Claud Vandel hrají od roku 2002. Na svém kontě mají celkem devět studiových alb a jeden záznam koncertu, který vyšel na i na DVD. Jubilejní desáté album vyjde netradičním způsobem digitálně na hudebních stránkách www.t-music.cz.

Většinu času kapela tráví na turné, kdy střídá především česká a slovenská podia, a tak se jejich počet každoročně blíží neuvěřitelné stovce. Českou koncertní historii skupina začala před lety v malých undergroundových klubech a postupně se dostala až k samostatně vyprodaným sálům. Na rockových festivalech jsou Horkýže Slíže řazeni k těm největším hvězdám, jejich koncerty nabízejí přesně to, co festivalový návštěvník očekává. Zlidovělé písně LAG song nebo Malá žužu skupina nemusí téměř zpívat, publikum to zvládá za ně.

Poslední album Ukáž tu tvoju ZOO přineslo kontroverzní megahit RnB soul, jehož video na youtube dosáhlo téměř dvoumilionového přehrání. Ovšem rockové pecky jako Silný Refrén nebo Líza a Vendy nezůstaly pozadu a taktéž zabodovaly v hitparádách. Videoklip k ramsteinovské parodii Bernardýn získal cenu Óčko za nejlepší zahraniční videoklip.

Horkýže Slíže sebe sami označují jako kapelu veselou, plnou humoru, parodie a dokonce i ironie. Nikdy jim nechyběl nadhled, což se projevuje v rozmanitém repertoáru a širokém hudebním záběru, který sahá od rocku k veselému ska punku téměř až po metal. Obdrželi také mnoho hudebních cen jako je Slovenský slávik, ceny Slovenské hudební akademie Aurel či již zmíněné Hudební ceny Óčka. Dokonce zabodovali i
v Českém slavíkovi, když v loňském roce díky hlasům fanoušků obsadili bronzovou příčku v kategorii Slavíci bez hranic.

t-music
t-music reprezentuje všechny hudební aktivity společnosti T-Mobile určené hlavně mladým lidem žijícím aktivním životem, pro které je hudba nedílnou součástí každého dne.

Hudební portál www.t-music.cz přináší uvítací a vyzváněcí tóny, t-music chart s videoklipy či novinky ze světa hudby. Jeho nedílnou součástí je největší tuzemský obchod s digitální hudbou, který nabízí přes 1 2000 000 skladeb od více než 60 000 interpretů z celého světa.

Prostřednictvím t-music přináší T-Mobile koncerty českých i zahraničních interpretů, podporuje hudební festivaly a začínající interprety.


| Diskuse | Tiskové zprávy