Mini notebook Acer Ferrari One

29. 9. 2009 16:49    Rubrika: Tiskové zprávy

s technologií AMD Vision

Mini notebook Acer Ferrari One

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění


Víc než dokonalost

Monza (okruh Formule 1), 30. září 2009 – Společnost Acer představila řadu nejexkluzívnějších netbooků na světě: Ferrari One. Ferrari One s jedinečnými detaily a funkcemi připomíná nejslavnější závodní tradici na světě a je věnován těm, kteří chtějí víc než dokonalost.

Vášeň
Ferrari One s víkem v charakteristické červené barvě závodních vozidel dává sebevědomě najevo znakem “Scudetto Ferrari” příslušnost ke stáji, která patří k nejlepším ve Formuli 1 již od doby, kdy se konal první závod. Nejexkluzivnější netbook na světě je navržen a vyroben se stejnou vášní a technickými zkušenostmi, které stojí v pozadí úspěchu dvou značek, z nichž obě patří k nejlepším na světě.

Výlučnost
Nejprve se na něj podívejte.
LCD displej Acer CineCrystal LED s úhlopříčkou 11,6" a vysokým rozlišením 1366x768 pixelů se vyznačuje velmi tenkým a lehkým tvarovým faktorem a filmovým formátem 16:9 pro sledování zábavy ve vysokém rozlišení. Displej s podporou technologie VISION společnosti AMD využívá technologii Acer GridVista™ pro současné zobrazování v několika oknech s takovou kvalitou obrazu, jakou byste očekávali od Ferrari One.

A pak ho uslyšíte.

Reproduktory Ferrari One jsou speciálně navrženy pro poslech v nejvyšší kvalitě – každá dvojice je přesně naladěna společností Dolby Laboratories. Progresivní technologie pro nastavení zvuku spolu s Dolby® Home Theater® v3 vytváří živý prostorový zvuk srovnatelný s filmovým představením v kině. Dolby® Home Theater® v3 zahrnuje následující technologie:
• Dolby Pro Logic® IIx převede stereozvuk nebo 5.1 kanálový zvuk filmů, hudby, televizních pořadů či her na 6.1 nebo 7.1 kanálový zvuk na zařízeních, která ho podporují a která dokážou proměnit stereofonní obsah na 5.1, 6.1 či dokonce 7.1 kanálový zvukový zážitek.
• Dolby® Headphone simuluje 5.1 kanálový prostorový zvuk ve stereofonních sluchátkách.
• Sound Space Expander výrazně rozšíří zvukové pole a nabízí jedinečný prožitek z digitálního zvuku.
• Natural Bass rozšiřuje basovou odezvu reproduktoru až o celou oktávu bez zkreslení zvuku či rizika poškození některého dílu.
• Dolby Digital Live převádí zvukový signál z osobního počítače na digitální zvuk Dolby Digital, který lze snadno připojit k systémům domácího kina.
• High-Frequency Enhancer zlepšuje vysoké frekvence a dosahuje tím překvapivě reálného zvuku. Audio Optimization opravuje běžné chyby zvuku způsobené fyzickými omezeními přenosných počítačů.

Výkon
Zcela v duchu závodního týmu Ferrari spojuje notebook Acer Ferrari One vysoký výkon a snadnou přenosnost s vynikajícím designem.

Netbook Ferrari One inspirovaný jedinečnou tradicí stáje Ferrari má skutečně úžasný pohon. Srdcem počítače je platforma druhé generace (Second Generation AMD Ultrathin Platform) pro notebooky s technologií VISION, která dosahuje vysokého vyváženého výkonu nutného pro multitasking. Ve spojení s dvoujádrovým procesorem AMD Athlon™ X2 L310 v nízkonapěťovém provedení, pamětí DDR2 800 MHz a technologií AMD HyperTransport™ 3.0 zajišťuje optimální rovnováhu výkonu na cestách, přičemž baterie vydrží mnohem dál než na konec cesty. Grafika ATiRadeon™ HD 3200 zprostředkuje jedinečný zážitek z vysokého rozlišení i nepřekonatelnou kvalitu obrazu a ve spojení až se 4GB systémovou pamětí DDR2 667 MHZ zajišťuje hladký chod předinstalovaného 64bitového operačního systému Microsoft Windows 7® Home Premium. Pevný disk s velkou kapacitou až 500 GB nabízí více než dostatečný prostor pro ukládání dat.

S Ferrari One budete vždy k zastižení díky síťovému připojení Acer InviLink™ Nplify™ 802.11a/b/g/Draft-N Wi-Fi CERTIFIED™ s podporou bezdrátové technologie Acer SignalUp™, která zaručuje optimální příjem a připojení, a modulu Bluetooth® 2.1+EDR (Enhanced Data Rate). Ferrari One je dodáván s řešením Acer Video Conference s webovou kamerou Crystal Eye pro snímání za zhoršených světelných podmínek, která zprostředkuje neobyčejně jasné videohovory VoIP i za méně příznivých podmínek.

Zážitek
Ferrari neznamená jen rychlost. Je symbolem krásy, síly, vzrušení a potěšení. Ferrari využívá vynikající vlastnosti originální koncepce i v konečném výrobku a Ferrari One nabízí stejné vzrušení do posledního detailu.

Výjimečné vícedotykové ukazovací zařízení s gravírovaným nápisem Ferrari umožňuje ultrarychlou navigaci včetně přetáčení obrazovek při surfování, prohledávání souborů, prohlížení dokumentů, playlistů i fotografií. Dvěma prsty lze zvětšit či zmenšit detaily v různých aplikacích jako např. Microsoft Office, Adobe Photoshop a Google Earth, listovat ve fotografiích, webových stránkách, dokumentech PDF či Microsoft Office anebo albech médií a také snímky otáčet.

Zážitek ve stylu Ferrari nabízí pohotově reagující klávesnice, která je vybavena vyhrazenou klávesou, jíž lze okamžitě spustit internetový prohlížeč a připojit se na internetovou adresu www.ferrari.com. Od vaší automobilové vášně vás už nebude dělit víc než jediné stisknutí klávesy.

Netbook Ferrari One je dodáván s předinstalovanou 64bitovou verzí operačního systému Microsoft Windows 7® Home Premium.

Na všechny notebooky Acer je poskytována standardně jednoletá záruka carry-in (mezinárodní záruka ITW).

Technické údaje Ferrari One
Operační systém:1 Windows 7® Home Premium 64bit2
Platforma:1 AMD Vision:
• Dvoujádrový procesor AMD Athlon™ X2 L310 (1 MB L2 cache 1,20 GHz, DDR2 800 MHz, 13 W), s podporou technologie AMD HyperTransport™ 3.0
• Čipset AMD M780G
• Připojení k síti Acer InviLink™ Nplify™3, 3, a/b/g/Draft-N Wi-Fi CERTIFIED™ , podpora bezdrátové technologie Acer SignalUp™
• Připojení k síti Acer InviLink™ 802.11b/g Wi-Fi CERTIFIED™, podpora bezdrátové technologie Acer SignalUp™
Systémová paměť:1, 5 , 6 Podpora Dual-channel DDR2 SDRAM:
• až 2GB paměť DDR2 667/800 MHz s možností rozšíření na 4 GB dvěma moduly soDIMM7
Displej a grafika:1 Acer CineCrystal™ TFT LCD 11,6" s podsvícením LED diodami, rozlišením HD 1366 x 768 pixelů, s podporou technologie Acer GridVista™ pro současné zobrazování v několika oknech
Poměr stran 16:9
Grafika ATI Radeon™ HD 3200 až s 20478 MB HyperMemory™ (256+128MB vyhrazená systémová paměť, až 1663MB sdílená paměť), podpora Unified Video Decoder (UVD), technologie OpenEXR High Dynamic-Range (HDR), Shader Model 4.0, Microsoft® DirectX® 10
Podpora dvou displejů
16,7 miliónů barev
Dekódování MPEG-2/DVD
Dekódování WMV9 (VC-1)1 a H.264 (AVC)
Ukládání dat: 2.5“ pevný disk s výškou 9,5 mm s kapacitou až 500 GB1, 9 Víceformátová čtečka paměťových karet:
• Secure Digital™ (SD), MultiMediaCard (MMC), Multimedia Card (RS-MMC), Memory Stick® (MS), Memory Stick PRO™ (MS PRO), xD-Picture Card™ (xD)
• Podpora paměťových karet s adaptérem: miniSD™, microSD™, Memory Stick Duo™, Memory Stick PRO Duo™
Rozměry a hmotnost:1 285 (š) x 204 (h) x 24/30 (v) mm
1,5 kg se šestičlánkovou baterií
Napájení:1 Standard řízení spotřeby procesoru ACPI 3.0: podpora úsporných režimů standby a hibernation
Šestičlánková Li-ion baterie 56 W/5600 mAh
• výdrž 5 hodin10
Trojpólový 65W síťový adaptér
ENERGY STAR®
Speciální klávesy a ovládací prvky: Klávesnice Acer FineTip s 84/85/88 klávesami standardní velikosti, klávesy pro ovládání kurzoru uspořádané do tvaru obráceného “T”
Klávesy Ferrari pro přístup na internetové stránky Ferrari.com
10 funkčních kláves; čtyři kurzorové klávesy; dvě klávesy Windows®; ovládání horkými klávesami, číslicové klávesy; mezinárodní jazyková podpora
Vícedotykové ukazovací zařízení s podporou přetáčení a otáčení obrazovky či stránky dvěma prsty
Spínače umístěné vpředu: Bluetooth®1, WLAN/WWAN1
Zvuk: Optimalizovaný zvuk Dolby Home Theater®7 v3 s podporou technologií9 Dolby® Digital Live, Dolby® Pro Logic® IIx, Dolby® Headphone, Dolby® Natural Bass, Dolby® Sound Space Expander9, Dolby® Audio Optimization, Dolby® High Frequency Enhancer12
Podpora zvuku s vysokým rozlišením
Dva vestavěné stereofonní reproduktory
Podpora S/PDIF (Sony/Philips Digital Interface)13 pro připojení digitálních reproduktorů
Kompatibilní s MS-Sound
Komunikace: Řešení Acer Video Conference1, které se skládá z následujících součástí:
• vestavěná webová kamera Acer CrystalEye s podporou technologie Acer PrimaLite™
WPAN1: Bluetooth® 2.1+EDR (Enhanced Data Rate)
Lokální síť: Gigabit Ethernet, Wake-on-LAN ready;
Rozhraní: Konektor ATI XGP™
Víceformátová čtečka paměťových karet
Tři porty USB 2.0
Port pro připojení externího displeje (VGA)
Konektor pro připojení sluchátek/reproduktoru/line-out s podporou S/PDIF
Konektor pro připojení mikrofonu
Port Ethernet (RJ-45)
Konektor pro připojení síťového adaptéru.
Ochrana soukromí: Ochrana BIOS heslem uživatele, ochrana heslem správce, ochrana pevného disku heslem
Slot pro zámek Kensington
Software: Acer 3G Connection Manager1
Acer Assist
Acer Crystal Eye1
Acer eRecovery Management
Acer GridVista™
Acer Launch Manager
Registrace výrobku Acer
Acer Store
Acer Video Conference Manager 4,51
Adobe® Flash® Player 10
Adobe® Reader® 9.1
Customized Internet Explorer® 8,0
Odkaz na eBay
eSobi™
Tapeta a šetřič displeje Ferrari
Google™ Setup
Google Toolbar™
McAfee® Internet Security Suite Trial13
Mercado Libre
Microsoft® Works 9 se zkušební verzí Office Home a Student 2007 (Service Pack 1)
Microsoft® Office Personal 2007 (pro Japonsko)
Norton™ Online Backup
Oberon Game Zone Acer Edition1
WildTangent® 20091
WinDVD®
Windows Live™ Essentials — Wave 3 (Mail, Photo Gallery, Live™ Messenger, Writer)
Volitelné vybavení: Modul soDIMM 1 GB/2 GB DDR2 667/800 MHz
Šestičlánková baterie Li-ion
Trojpólový 65W síťový adaptér
Externí pevný disk s rozhraním USB
Splnění předpisu: Wi-Fi®
ACPI 3.0
Mobile PC 2002
DMI 2.0
Záruka: Jednoletá mezinárodní záruka (ITW)

Provozní a konstrukční odolnost: Test v prostředí s vysokou teplotou a vlhkostí
Test závěsu víka
Testován tlak na vrchní víko a v oblasti opření dlaní
Akustický test
Test při polití kapalinou
Test v pádu v zapnutém a vypnutém stavu
Test konstrukční odolnosti na otřesy a vibrace
Test na elektrostatický výboj
Test životnosti klávesnice
Test MTBF (střední doba bezporuchového provozu)
Windows®. Life without Walls™. Acer doporučuje Windows 7.
1. Specifikace závisí na modelu.
2. Přednosti 64bitového zpracování umožňuje využít pouze 64bitový software.
3. Acer InviLink™Nplify™ je bezdrátové řešení s vysokou propustností, které zaručuje vynikající výkon a spolehlivé spojení při používání hlasových, video a datových aplikací. Wi-Fi CERTIFIED® podporuje bezdrátovou technologii Acer SignalUp™ a splňuje standardy 802.11a/b/g a 802.11b/g.
4. Skutečná propustnost dat může záviset na stavu sítě a prostředí, např. na provozu v síti, okolních konstrukcích a nastavení přístupového bodu.
5. Dostupná systémová paměť až 1 GB může být využita pro potřeby systému.
6. Sdílená systémová paměť může být využita pro podporu integrované grafiky v závislosti na velikosti systémové paměti a dalších faktorech. Skutečná velikost systémové paměti využitelná pro operační systém může být zmenšena o velikost vyhrazené a sdílené systémové paměti využívané grafickým řešením a zdroji využívanými operačním systémem.
7. Dokonalé využití 4GB paměti umožňuje pouze 64bitový operační systém.
8. Pro počítače s operační pamětí 4 GB. Celková grafická paměť, která je k dispozici operační paměti, je menší než skutečná přiřazená paměť instalované fyzické paměti a závisí na konfiguraci 32bitového operačního systému.
9. 1 GB = 1 miliarda bytů. Skutečná kapacita naformátového média je menší a může se lišit v závislosti na předinstalovaném software a operačním systému. Acer eRecovery Management využívá až 10 GB uvedené kapacity pevného disku jako vyhrazený prostor pro zálohování.
10. Výdrž baterie počítače závisí na specifikaci a nastavení počítače, na spuštěných aplikacích nebo funkcích. Uvedená výdrž baterie je udávaná pro jednotlivé baterie testované podle MobileMark 2007 ve zkušebním režimu produktivity a při aktivovaném bezdrátovém připojení. Kapacita všech baterií' se snižuje v závislosti na čase a délce používání.
11. Dolby® je registrovaná obchodní značka společnosti Dolby® Laboratories. Dolby Home Theater® je registrovaná obchodní značka společnosti Dolby® Laboratories.
12. Dolby® Pro Logic® a symbol dvojitého D jsou obchodní známky Dolby® Laboratories.
13. Podpora 7.1kanálového prostorového zvuku a dvoukanálového stereofonního výstupu).
14. Délka zkušební doby závisí na příslušné oblasti a specifikaci. 365denní zkušební doba pro Čínu, Hongkong (v modelech s OS v tradiční a zjednodušené čínštině), Tchaj-wan a Singapur; 60denní zkušební doba pro ostatní oblasti.


| Diskuse | Tiskové zprávy