T-Systems - distribučním partnerem Sun Microsystems

2. 10. 2009 13:16    Rubrika: Tiskové zprávy

T-Systems se stává servisním partnerem Sun Microsystems.

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění


Firma Sun Microsystems uzavřela se společností T-Systems smlouvu o spolupráci v oblasti servisních služeb. Tato spolupráce umožňuje T-Systems nabízet, provozovat a provádět servis produktů a služeb firmy Sun. Dosud to bylo vyhrazeno výlučně pracovníkům výrobce serverů, a to i v případě, že se jednalo o IT systémy pro zákazníky T-Systems.
Tato forma distribučního partnerství daleko překračuje certifikaci předepsanou výrobcem. Padesát zaměstnanců T-Systems se školilo 20 dnů a získalo tím kvalifikaci pro helpdeskovou podporu a terénní servis řady produktů firmy Sun. Nyní mohou poskytovat služby a servis pro systém Sun x64 a servery SPARC, jakož i pro úložné produkty, a současně mají k dispozici podporu výrobce až po inženýrské služby Sun.
Rozšíření partnerského postavení přináší pro T-Systems výhodu při výběrových řízeních, protože mnoho společností vyžaduje certifikaci od firmy Sun při podání nabídky. T-Systems může s certifikáty nabízet více služeb z jednoho zdroje a uzavírat smlouvy o poskytování služeb se zákazníky. Společnost T-Systems ve svých výpočetních střediscích v současné době provozuje 5000 serverů Sun.
Analytici IDC přiznávají certifikovaným poskytovatelům služeb pro informační a komunikační techniku (ICT) výhody pokud jde o operativní výkony. V článku „Certifikace Sun a výkon týmu: Vliv na administrátory systému“, uveřejněném v tzv. Bílém dokumentu IDC za rok 2008 se uvádí: „Jsou-li ICT týmy certifikovány pro technologie a procesy Sun, projevuje se to přímo v organizační kvalitě administrace základních systémů.“


| Diskuse | Tiskové zprávy