Rainer Fuehres jemnován do správní rady DIGITALEUROPE

9. 10. 2009 20:34    Rubrika: Tiskové zprávy

DIGITALEUROPE jmenoval ředitele CanonConsumer Imaging do správní rady

Rainer Fuehres jemnován do správní rady DIGITALEUROPE

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Společnost Canon Europe, lídr v oblasti digitálního zpracování obrazu, dnes oznámila, že Rainer Fuehres, Head of Canon Consumer Imaging (CCI) Canon EMEA, byl jmenován členem správní rady DIGITALEUROPE.

DIGITALEUROPE – dříve EICTA – je přední evropskou asociací pro digitální technologie v Evropě. Sdružuje přes 60 společností a 40 dalších asociací z 28 evropských zemí. Celkem tak DIGITALEUROPE reprezentuje přes 10 000 evropských podniků s více než 2 milióny zaměstnanců a obratem přes 1000 miliard EUR.

Rainer je nejnovějším jmenovaným členem správní rady DIGITALEUROPE, kde bude působit dva roky, do května 2011. Kromě zástupců společnosti Canon zasedají v radě v současnosti představitelé firem Alcatel-Lucent, Ericsson, HP, Panasonic, Philips, SAP, Siemens a Sony. Celé radě nyní předsedá Nokia.

Rainer má bohaté zkušenosti z ICT sektoru, včetně více než šestnáctiletého působení u Canonu. Bude tedy pro DIGITALEUROPE velkým přínosem, a to obzvláště v dnešních nejistých časech.

DIGITALEUROPE se podílí na úspěchu našeho odvětví především v takových důležitých oblastech jako jsou ekologie (kde se věnuje změnám klimatu), globální ekonomika (kde se předpokládá, že ICT bude hrát klíčovou roli při oživení ekonomiky) a reforma evropských zásad a zákonů v oblasti intelektuálního vlastnictví (řešení autorských poplatků).

Rainer Fuehres, Head of Canon Consumer Imaging, Canon EMEA, ke svému jmenování poznamenal: „Jmenování do správní rady je pro mě velká čest. DIGITALEUROPE je mluvčím našeho odvětví pro celou Evropu a já se velmi těším na to, že se budu podílet na dalším vývoji této jedinečné sféry. S ostatními členy výkonné rady budeme řešit významné otázky našeho odvětví, včetně legislativních priorit pro očekávané oživení ekonomiky, snižování spotřeby energie a poplatků za autorská práva.“

Výkonná rada se snaží propagovat cíle DIGITALEUROPE a připravuje agendu pro různé tématické skupiny.

Generální ředitelka DIGITALEUROPE Bridget Cosgraveová prohlásila: „Mám velikou radost, že se Rainer Fuehres připojil ke správní radě DIGITALEUROPE. Bude zde mít možnost uplatnit své bohaté zkušenosti a znalosti zástupce přední společnosti ze sektoru zpracování obrazu při řešení legislativních otázek oživení ekonomiky, ekologie, obchodu a iniciativ zaměřených na společný evropský trh, zejména pak otázek autorských poplatků v Evropě. Rainer se připojí ke správní radě, která zastupuje přes 10 000 společností s celkovým obratem přes 1000 miliard EUR a více než 2 milióny zaměstnanců.“


| Diskuse | Tiskové zprávy