D-Link DIR-455 - 3,5G mobilní router

19. 10. 2009 19:21    Rubrika: Tiskové zprávy

D-LINK OHLAŠUJE 3,5G MOBILNÍ SMĚROVAČ PRO STÁLÝ PŘÍSTUP DO ŠIROKOPÁSMOVÝCH SÍTÍ

D-Link DIR-455 - 3,5G mobilní router

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

D-Link, dodavatel end-to-end síťových řešení pro firmy i domácnosti, představuje nový 3,5G mobilní směrovač, který lze snadno a rychle nainstalovat prakticky kdekoli – dokonce na místech, kde není k dispozici obvyklé připojení k internetu.

HSDPA 3,5G směrovač pro mobilní sítě, D-Link DIR-455, umožňuje uživatelům přístup do mobilních širokopásmových sítí kdekoli na světě1 a v jakékoli situaci pouhým zasunutím UMTS/HSDPA SIM karty. Toto řešení nabízí všechny funkce klasického ethernetového směrovače, které jsou doplněny o funkci překlenutí výpadků WAN pomocí 3G připojení, přičemž vestavěný 3G modul překonává omezení a problémy se spolehlivostí, ke kterým dochází u externích 3G adaptérů. Podporuje funkce SMS v režimu modemu i v režimu směrovače a je vybaven funkcí hlasem aktivovaného přepínání režimu, která zajišťuje kvalitní přenos řeči.

„Tento produkt jsme směřovali do segmentu malých a středních firem jako všestranné řešení, které podporuje překonání výpadku WAN, až pět souběžných IPSec VPN tunelů a WPA/WPA2 zabezpečení. Jeho předností je snadno použitelná funkce pro překonání výpadku WAN, která přepne z Ethernetu na 3G, což umožňuje jeho využití téměř v jakékoli situaci,″ říká Nigel Moulton, viceprezident D-Link Europe. „Výborně se hodí třeba pro nově zřizované nebo mobilní kanceláře, které budují dočasné bezdrátové sítě, aby mohly sdílet 3G připojení, když není dostupný obvyklý přístup k internetu.”

Při používání 3G připojení k internetu mají uživatelé stále možnost reagovat na příchozí volání z mobilní sítě a odpovídat na SMS zprávy. DIR-455 je vybaven konektorem RJ-11, který umožňuje připojit běžný analogový telefon a používat jej pro kvalitní mobilní telefonování přes GSM síť.

DIR-455 je vybaven pokročilými funkcemi pro zabezpečení sítě. Podporuje WPA/WPA2 šifrování, aby ochránil data v bezdrátové síti. Využívá dvojici aktivních firewallů (SPI a NAT), aby překazil potenciální útoky přes internet,
a podporuje až pět souběžných ISPec VPN tunelů.

1)Závisí na smlouvě o mezinárodním roamingu vašeho mobilního operátora.

Klíčové vlastnosti a přednosti:
• Všestranný bezdrátový směrovač se 4 ethernetovými porty, firewallem
a vestavěnou 3,5G WAN konektivitou umožňuje sdílení přístupu k internetu prakticky kdekoli.
• Umožňuje rychlé kabelové nebo 802.11b/g bezdrátové připojení v místech, kde není obvyklý ethernetový nebo bezdrátový přístup
k WAN.
• Kompatibilní s mnoha HSDPA sítěmi mobilních služeb. Během používání 3G připojení k internetu můžete stále přijímat příchozí hovory z mobilní sítě a odpovídat na SMS zprávy.
• Má funkci pro překonání výpadku WAN pro zajištění nepřetržitého připojení.
• Podporuje analogový telefon s konektorem RJ-11 pro kvalitní hovory přes mobilní síť GSM.

Pro více informací o společnosti D-Link, prosím, navštivte www.dlink.cz.


| Diskuse | Tiskové zprávy