WatchGuard představuje řadu XTM 8

19. 10. 2009 17:02    Rubrika: Tiskové zprávy

WatchGuard Uvádí Nové Vysokorychlostní Bezpečnostní Řešení

WatchGuard představuje řadu XTM 8

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

WatchGuard představuje řadu XTM 8, která ochraňuje společnosti v rámci sítí nových generací, představujících nové ohrožení aplikací a dat.

Společnost WatchGuard® Technologies, celosvětový leader na poli firemního zabezpečení a řešení konektivity, dnes představil nové multifunkční bezpečnostní řešení – WatchGuard XTM 8-Series, které poskytuje bezkonkurenční výkon a ochranu proti novým generacím ohrožení sítí, aplikací a dat.
“Více než kdykoliv jindy se trh právě nyní poohlíží po multifunkčních bezpečnostních řešeních, která zajistí sítě, aplikace a data v bezpečí,” říká Eric Aarrestad, viceprezident marketingu společnosti WatchGuard Technologies. “ WatchGuard XTM 8-Series poskytuje nedostižnou kombinaci vysokého výkonu, rozsáhlého zabezpečení, flexibility a rozšiřitelnosti, kterou dnešní trh potřebuje.”
WatchGuard XTM 8-Series poskytuje průchodnost firewallu 5Gbps, což z něj tvoří ideální řešení pro sítě o velikosti 1000 až 5000 uživatelů. Při zapnutí všech bezpečnostních funkcí dosahuje XTM 8-Series propustnosti až 1,2Gbps, což znamená významný skok kupředu v UTM (unified threat managementu), díky čemuž lze dosáhnout vysoce zabezpečeného prostředí bez kompromisů v síťovém výkonu.
Systém dále podporuje technologii “hloubkové obrany” firewallů WatchGuard, která zahrnuje neustálou inspekci paketů a patentovanou proxy technologii WatchGuard. XTM 8-Series Ztělesňuje tak poslední bezpečnostní technologie pro ochranu firemních sítí. Kromě zabudovaných aplikačních proxy, zastavuje WatchGuard XTM 8-Series nesčetné množství různých ohrožení, například fragmentované a deformované paketové útoky, spyware, malware, denial of service a mnoho dalších typů ohrožení a útoků.

WatchGuard Fireware XTM – Spojení Vysokého Zabezpečení s Vysokou Rychlostí
WatchGuard XMT 8-Series naplno využívá poslední operační systém WatchGuard – Fireware XTM, který brání sítě využitím inovativních bezpečnostních vlastností, zahrnující plnou HTTPS inspekci, VoIP zabezpečení a IM + Peer-to-Peer (P2P) blokací. Se systémem Fireware XTM integruje WatchGuard XTM 8-Series pokročilé síťové schopnosti: clustering, load-balancing a další vlastnosti na úrovni podnikového zabezpečení. Navíc XTM 8-Series rozšiřuje možnosti správy pomocí role based access control (RBAC), centralizovaného multibox managementu a rozšířených funkcí hlášení.
WatchGuard XTM 8-Series poskytuje unikátní ochranu proti ohrožením, která se snaží ukrýt v zašifrovaných tocích HTTPS. Díky tomu, jak HTTPS WatchGuard proxy technologie vyhledávají a přestavují HTTPS datové toky, mohou nyní administrátoři přesně spravovat, informovat a chránit uživatele před příjmem nebezpečných souborů.
S předpokládaným ročním nárůstem o více než 20 procent představuje VoIP rovnoměrně rostoucí vektor ohrožení pro podnikové sítě. Právě proto útokům typu DoS přes VoIP sítě, directory harvestingu a “vishingu” rapidně roste popularita.
Na rozdíl od jiných UTM řešeních, která poskytují pouze překlad síťových adres pro skrytí VoIP systémů, poskytuje WatchGuard XTM 8-Series zabezpečení na úrovni aplikací pro SIP a H.323 protokoly. Tyto bezpečnostní schopnosti skrývají VoIP sytémy a zároveň je zatvrzují proti útokům, jako directory harvesting, input validation hacku (buffer overflow) a dalším ohrožením na úrovni VoIP.
Botnety – zneužité počítače obsahující malware aplikace, jsou také významným problémem a rizikem pro dnešní business. Protože mnoho botnetů využívá stejný protokol pro legitimní business aplikace, jako například instant messaging, mohou administrátoři tomuto ohrožení čelit pouze omezeně – zcela eliminovat IM, nebo riskovat botnet infekci, ztrátu dat a kontroly.
S využitím WatchGuard XTM 8-Series se administrátoři mohou spolehnout na výhody využití IM a zároveň ochranu před botnety. Systém provádí inspekci aplikací a také identifikaci portů a protokolů pro zajištění průchodnosti platných a bezpečných aplikací. WatchGuard HTTPS inspekce navíc pracuje v tandemu s IM a P2P blokací aplikací, což pokryje i boty, kteří využívají zašifrování jako úhybný manévr.
Protože každá síť je unikátní a vyžaduje rozdílný přístup, nadesignoval WatchGuard svoji XTM 8-Serii pro maximální síťovou flexibilitu. Zahrnuje tak podporu transparentního modu, HTTP redirect pro podporu cache proxy serverů, multicast podporu přes VPN tunely, NAT přes dceřinou VPN a možnost přiřadit více VLAN na externí rozhraní.
Se silným hloubkovým zabezpečením, multi-WAN failoverem, load-balancingem, výbornou dostupností a možností modelového upgrade poskytuje nový WatchGuard XTM 8-Series pragmatické firemní řešení pro maximální up-time, výkon a spolehlivost.

Cena a Dostupnost
WatchGuard XTM 8-Series obsahuje 3 modely: WatchGuard XTM 810, XTM 820 a XTM 830. Budou k dispozici ve 4. čtvrtletí 2009. Cena WatchGuard XTM 810 je 11 235 USD, XTM 820 - 13 855 USD a XTM 830 - 16 935 USD. Více informací na www.watchguard.com.


| Diskuse | Tiskové zprávy