LG Mediacentrum - digitální zábava v obýváku

23. 10. 2009 10:18    Rubrika: Tiskové zprávy

Mediacentrum od LG ― vaše digitální zábava v obýváku

LG Mediacentrum - digitální zábava v obýváku

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Dva tunery, pevný disk, DLNA, YouTube, MKV

Společnost LG přichází na předvánoční trh s domácími multimediálními centry LG MS450 a LG MS400. Typickým zákazníkem je ten, kdo má na svém počítači uloženy soubory s filmy, seriály nebo hudbou a chce je na dálku pohodlně přehrávat na velkém televizoru v obýváku. Nebo také ten, kdo často nahrává televizní pořady. LG se tímto krokem v Česku stává první globální firmou orientovanou na spotřební elektroniku, která takový přístroj uvádí na tuzemský trh.
Multimediální centrum od LG přináší kompletní digitální knihovnu přímo do obýváku a překonává hranice mezi počítačem a televizním přijímačem.
„Uživatel může mediacentrum propojit se svými počítači, USB paměťmi, osobními MP3 přehrávači nebo dalšími zařízeními,“ uvedl Roman Klačko, produktový specialista LG. K propojení vybraných přístrojů slouží technologie DLNA pro bezdrátovou (wi-fi) komunikaci nebo standardní síťový kabel. Práce s přístrojem je velmi snadná a přizpůsobená laikům. „K ovládání stačí dálkový ovladač, pomocí kterého lze snadno procházet multimediální obsah připojeného pevného disku nebo z televize nahrávat oblíbené pořady,“ vysvětluje Roman Klačko z LG.
Stolní multimediální centrum od LG s bohatou výbavou disponuje dvěma televizními digitální (DVB-T) tunery, takže je možné současně nahrávat dva programy na 250GB pevný disk (model MS450H; pojme až 32 hodin záznamu v nejvyšší kvalitě) a sledovat přitom jiný obsah disku. Umožňuje také připojení k domácí síti Ethernet 10/100 DLNA, k internetovým službám (např. YouTube nebo Picasa), a to i bezdrátově - přiloženým USB WLAN klíčem. Také sdílení souborů z jiných zařízení přes DLNA nebo CIFS je díky jednoduché instalaci snadné.
Mediastation umožňuje přehrávat jak videa s nejnovějšími kodeky, jako je MKV, H.264, WMV9 HD, DivX 3./4./5./Xvid (SD), DivX HD, obrazy disků ISO, MPG, MPEG2, avi, audio typu MP3, WMA, AAC, OGG, PCM, AC3, M4A, FLAC, APE, ale také image soubory: JPEG HD, GIF nebo TIFF. Zaručuje přenos obrazu a zvuku v nejvyšší kvalitě - a to až do plného HD rozlišení 1920x1080p.
I přes pokročilé funkce se podařilo udržet cenu přístroje na přijatelné úrovni. Model LG MS450H s 250GB pevným diskem se prodává za 9990 Kč včetně DPH. Model LG MS400H stojí o dva tisíce korun méně.


| Diskuse | Tiskové zprávy