Bezdrátový access point D-Link DAP-1360

26. 10. 2009 20:44    Rubrika: Tiskové zprávy

D-LINK PŘEDSTAVUJE NOVÝ WIRELESS N ACCESS POINT PRO SOHO

Bezdrátový access point D-Link DAP-1360

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Nový bezdrátový 802.11n přístupový bod DAP-1360 poskytuje uživatelům doma i v kanceláři výkonné bezdrátové připojení s mnoha funkcemi na linuxové platformě

D-Link, dodavatel end-to-end síťových řešení pro firmy i domácnosti, začíná na trh dodávat svůj nový bezdrátový access point DAP-1360 z řady Wireless N. Toto zařízení poskytuje mnoho funkcí, je založeno na open source platformě a bylo vyvinuto speciálně pro prostředí malých a domácích kanceláří (SOHO).

DAP-1360 je mimořádně všestranný - nabízí uživatelům 7 různých provozních režimů, které lze využít pro vytvoření nebo rozšíření bezdrátové sítě. Podle potřeby může být použit jako přístupový bod (AP), most, most s AP, bezdrátový klient nebo opakovač. Navíc jsou podporovány dva režimy pro poskytovatele bezdrátových internetových služeb (Wireless Internet Service Provider – WISP), které umožňují, aby několik domácností sdílelo jediné připojení k internetu, aniž by k tomu potřebovaly další směrovače.

Linuxová platforma dává open-source komunitě možnost přidávat do zařízení svoje vlastní funkce. DAP-1360 může být upgradován nahráním zakázkového firmwaru, vytvořeného pomocí vývojové sady Software Development Kit*. To umožňuje programátorům naplno využít kapacitu 2MB flash paměti a 16MB SDRAM pro doplnění sofistikovaných funkcí podle vlastního výběru.

„DAP-1360 je výkonné všestranné řešení pro uživatele v domácnostech
a malých kancelářích, který chtějí doplnit svoji síť o vysokorychlostní bezdrátové připojení,″ poznamenává Aleš Pícl, ředitel společnosti D-Link Česká republika. „Integrace sedmi různých provozních režimů a open-source platforma znamenají, že naši uživatelé mohou opravdu maximalizovat funkčnost svého zařízení tehdy a tak, jak sami potřebují. To zároveň dokazuje, že si je D-Link dobře vědom neustále se měnících uživatelských požadavků na fungování sítě.”

Důležitou vlastností DAP-1360 je také robustní zabezpečení, které zajišťuje, že se uživatelé budou moci připojit vždy bezpečně k síti. Pro ochranu uživatelských sítí a bezdrátově přenášených dat je k dispozici 64/128bitové WEP šifrování a WPA/WPA2 zabezpečení. Zařízení podporuje také technologii Wi-Fi Protected Setup (WPS), která umožňuje uživatelům nastavit zabezpečení bezdrátové sítě pouhým stisknutím tlačítka. Dalšími funkcemi pro zamezení nežádoucího přístupu do domácí nebo kancelářská sítě jsou filtrování MAC adres a zablokování vysílání názvu sítě (SSID).

Spolu s DAP-1360 je navíc dodáván také průvodce D-Link Click‘n Connect Setup Wizard, lokalizovaný do 18 jazyků, který umožňuje snadnou instalaci
a konfiguraci zařízení.

Nový access point DAP-1360 se na trhu objeví v listopadu za doporučenou koncovou cenu 2 180 Kč bez DPH.

*Dostupný na vyžádání
Pro více informací o společnosti D-Link, prosím, navštivte www.dlink.cz.


| Diskuse | Tiskové zprávy