Servodata - status předního licenčního partnera Microsoftu v ČR

29. 10. 2009 21:48    Rubrika: Tiskové zprávy

Servodata znovu obhájila status jednoho z největších licenčních partnerů Microsoftu v České republice

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Servodata a.s., přední evropský distributor komponent a infrastruktury pro podniková řešení, oznámila další významný úspěch v prodeji produktů a řešení společnosti Microsoft na českém trhu. Prostřednictvím obchodní divize Abakus dosáhla Servodata u české pobočky Microsoftu za fiskální rok 2009 jednoho z nejvyšších tržních podílů mezi obchodními partnery působícími na českém trhu v oblasti licenčních smluv pro Enterprise a Government zákazníky. Obhájila tak stejný úspěch z loňského fiskálního roku a znovu potvrdila, že dokáže maximálně zúročit dlouholeté zkušenosti z obchodní spolupráce se společností Microsoft a zajistit výborné výsledky i v prostředí současné nestabilní ekonomiky.

„Získat pozici vedoucího tuzemského partnera s jedním z nejvyšších tržních podílů v oblasti licenčních smluv u tak silné IT firmy, jakou je Microsoft, je velmi těžké, ale znovu ji obhájit v stále silnější konkurenci českého IT trhu, to je ještě mnohem těžší,“ řekl Jan Knyttl, ředitel divize Abakus. „Jsem proto velmi potěšen, že náš tým si dokázal i s touto výzvou poradit na výbornou a znovu utéct konkurenci. Kombinace kvality značky Microsoft s našimi profesionálními distribučními modely a rozsáhlou sítí obchodních partnerů potvrzuje spolupráci nejvyšší kvality, jejíž obchodní potenciál budeme i nadále zvyšovat a posilovat.“

Největší zájem je o balík Office
Společnost Servodata dosáhla během fiskálního roku 2009 obratu, který jí zajistil 20% tržní podíl z prodeje řešení Microsoft a první pozici mezi jeho LAR (Large Account Reseller) a obchodními partnery. Největšímu zájmu ze strany obchodních partnerů Servodat se dlouhodobě těší produkty z kancelářského balíku Microsoft Office – ten v tomto fiskálu tvořil přes polovinu všech prodaných produktů a oproti loňsku se podíl prodejů zvýšil přibližně o 15 %. Druhá příčka v prodejích patřila stejně jako vloni serverovým řešením Microsoftu. Do výsledků dalšího fiskálního roku se navíc očekává výrazné promítnutí prodejů nového operačního systému Windows 7, který oficiálně vstoupil na český trh minulý týden ve čtvrtek 22. října 2009.

Servodata nejsou pouze LAR (Large Account Reseller), tedy distributor podnikových licenčních programů společnosti Microsoft pro země EU a EFTA (European Free Trade Association) a držitel několika významných certifikací Microsoftu. Pro své obchodní partnery zajišťují rovněž služby speciálně vyškolených odborníků, kteří jsou připraveni pomoci s návrhy řešení a jejich uvedením do provozu. Systémoví inženýři společnosti Servodata drží krok s nejmodernějšími tržními trendy a pravidelně se účastní všech podpůrných školení i oborových seminářů.


| Diskuse | Tiskové zprávy