Toshiba - nové profesionální notebooky

30. 11. 2009 19:52    Rubrika: Tiskové zprávy

Produktivitu profesionálních uživatelů zvýší lehký notebook Satellite Pro U500, univerzální notebooky Satellite Pro L450 a Satellite Pro L500 a také notebook Satellite Pro L550, který může nahradit stolní počítač.

Toshiba - nové profesionální notebooky

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění


Divize počítačových systémů společnosti Toshiba Europe GmbH představila nejnovější přírůstky řady profesionálních produktů Satellite Pro. Ultrapřenosný 13,3" (33,8 cm) notebook Satellite Pro U500 je určen pro vysoce mobilní profesionální uživatele, pro které je důležitý výjimečný design a kteří nechtějí na cestách slevit ze svých požadavků na výkon a funkční vybavení. Pro uživatele hledající především komfortní a výkonné zařízení, které dokáže nahradit stolní počítač, přidává společnost Toshiba do své produktové řady 17,3" (43,9 cm) notebook Satellite Pro L550 s displejem s rozlišením HD+ a podsvícením LED. Pro uživatele, kteří chtějí používat notebook stejnou měrou v kanceláři i na cestách, přidává společnost Toshiba do svého portfolia dva 15,6" (39,6 cm) modely: univerzální notebook Satellite Pro L500 a notebook Satellite L450 s mírně zjednodušenou sadou funkcí, který nabízí vynikající poměr cena/výkon. Všechny tyto nové přírůstky snadno zvládnou dnešní náročné profesionální aplikace. Všechny modely budou v Evropě, na Středním východě a v Africe k dispozici během čtvrtého čtvrtletí 2009.

Konfigurace šitá na míru
„Aktualizované portfolio Satellite Pro společnosti Toshiba nabízí širokou škálu na míru šitých notebooků pro podnikatelskou sféru v různých konfiguracích, které mohou splnit rozmanité potřeby profesionálních uživatelů – a to vše na přijatelné cenové úrovni,“ říká Thomas Teckentrup, generální ředitel divize počítačových systémů společnosti Toshiba Europe. „Produktivita je klíčová pro pracovníky na volné noze, malé a střední firmy i velké společnosti. Proto jsme všechny naše nové profesionální notebooky vybavili důmyslnými nástroji, které zvyšují efektivnost práce uživatelů a zkracují prostoje notebooků.“

Vyšší produktivita a jednodušší správa
Všechna čtyři nová profesionální zařízení Satellite Pro budou dodávána s operačním systémem Windows® 7 a s nedávno představenou sadou aplikací pro zvýšení produktivity uživatelů Toshiba LifeSpace včetně funkcí Toshiba Bulletin Board a Toshiba ReelTime. Sada aplikací Toshiba LifeSpace usnadňuje u notebooků Toshiba vyhledávání a uspořádání souborů a projektů. Nástroj Toshiba PC Health Monitor monitoruje důležité součásti notebooku a upozorňuje uživatele na potenciální problémy dříve, než k nim skutečně dojde. Sleduje takové faktory, jako je výkon baterie nebo teplota procesoru. Prostorový snímač nárazů u ultramobilního notebooku Satellite Pro U500 okamžitě detekuje údery a pády a chrání před poškozením data uložená na pevném disku.

Snadné ovládání
Produktivita a efektivnost závisejí také na snadném ovládání. Notebooky Satellite Pro U500, Satellite L500 a Satellite L550 jsou vybaveny zařízením Touch Pad s funkcí vícedotykového ovládání, které usnadňuje posouvání a další často používané operace. Psaní na klávesnici plné velikosti je snadné – modely Satellite L500 a Satellite L550 kromě toho nabízejí také numerickou klávesnici. Přímý přístup k často používaným multimediálním a ovládacím funkcím zajišťuje panel EasyControl s osmi (Satellite Pro U500) nebo čtyřmi (Satellite Pro L500/550) podsvícenými snadno stisknutelnými mechanickými ovládacími tlačítky. Všechny čtyři nové modely obsahují nástroj Toshiba ConfigFree™, který zjednodušuje konfiguraci sítě a online přístup, a snižuje tak počet žádostí o technickou podporu. Zařízení Satellite Pro jsou vybavena vestavěnou webovou kamerou s integrovaným mikrofonem usnadňující videokonference a videohovory.

Působivý design není otázkou rozpočtu
Model Satellite U500 má elegantní design v luxusním hnědém provedení s texturovanou povrchovou úpravou a vzorkem Matrix. Dokazuje, že prvotřídní působivý design již nemusí být otázkou rozpočtu. Modely Satellite Pro L500 a Satellite Pro L550 mají nový odolný kryt s povrchovou úpravou Toshiba Fusion se vzorkem Breezea ocelově šedý kryt LCD. Cenově velmi výhodný model Satellite L450 nabízí dlouhodobě odolnou lesklou povrchovou úpravu v hliníkově stříbrné barvě.

Udržitelný rozvoj a šetrnost k životnímu prostředí
Společnost Toshiba jakožto odpovědná součást globální podnikové sféry zajišťuje, aby všechny notebooky byly kompatibilní se směrnicí o životním prostředí (RoHS). Omezením použití olova, rtuti a dalších nebezpečných látek účinně snižuje dopad na životní prostředí. Spotřebu energie dále pomáhá snížit nástroj Toshiba Eco Utility, který uživatele informuje o tom, kolik energie notebook aktuálně spotřebovává. Notebooky Toshiba Satellite Pro U500, Satellite Pro L450, Satellite Pro L500 a Satellite Pro L550 splňují požadavky programu ENERGY STAR® 5.0.


| Diskuse | Tiskové zprávy