Deutsche Telekom - Hamid Akhavan opustí společnost v únoru 2010

9. 12. 2009 16:22    Rubrika: Tiskové zprávy

Hamid Akhavan, výkonný ředitel opustí společnost v únoru 2010.

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění


Hamid Akhavan, Chief Operating Officer (COO), opouští na vlastní žádost společnost Deutsche Telekom v únoru příštího roku. Jeho odchod bude předmětem jednání dozorčí rady, které se bude konat 17. prosince tohoto roku. Hamid Akhavan opouští společnost po osmi letech, působil na různých seniorských pozicích v Bonnu a nyní se bude věnovat své profesní kariéře v jiné společnosti v Německu.

„Velmi oceňuji fantastickou práci Hamida, kterou pro nás během jeho působení vykonal, a respektuji jeho rozhodnutí odejít. Samozřejmě nám bude chybět,“ uvádí René Obermann, Chief Executive Officer (CEO) společnosti Deutsche Telekom. „Hamid významným způsobem přispěl k realizaci našich vizí a dokázal zhmotnit mnoho našich očekávání a představ. Vedle jeho zásluh se sluší připomenout jeho podíl na rozvoji mobilního internetu v roce 2005, kdy vedl projekt Next Generation Mobile Network (NGMN) a pomáhal vytvořit klíčová partnerství, například se společností Apple a Google. Hamid se také podílel na nových business modelech, inovacích a nových technologiích, které jsme v Deutsche Telekomu realizovali. Bylo pro mě velkým potěšením s Hamidem spolupracovat z pozice generálního ředitele a přeji mu hodně úspěchů v jeho profesním i soukromém životě.“

Jako člen představenstva a COO v Deutsche Telekomu měl Hamid Akhavan odpovědnost za produkty a inovace napříč celou skupinou, včetně technologií, IT, mezinárodního obchodu a marketingu. Do března 2009 byl také odpovědný za mobilní komunikaci, kdy působil jako CEO v T-Mobile International AG.

„Deutsche Telekom mi poskytl jedinečnou příležitost v mém profesním životě,“ říká Hamid Akhavan. „Mojí absolutní prioritou v posledních měsících bylo představení společnosti Deutsche Telekom jako integrovaného poskytovatele telekomunikačních a ICT řešení, které také můžeme nazvat One Company Project. Nyní, když se tento cíl podařilo splnit, rozhodl jsem se přijmout další výzvy mimo DTAG. Musím poděkovat René Obermannovi za jeho důvěru, kterou ve mně vložil, a dal mi tak příležitost růst spolu se společností.“

Do prosince 2006 zastával Hamid Akhavan pozici Chief Technology and Information Officer (CTO) ve vedení společnosti T-Mobile International. V souladu se strategií tuto pozici zastával pro celou skupinu Deutsche Telekom. Hamid Akhavan pracoval v T-Mobile International od roku 2001 a členem vedení se stal v roce 2002. Jeho předchozí zaměstnání bylo na pozici Chief Technical Officer u Teligent Inc., mezinárodní společnosti zaměřené na bezdrátové širokopásmové služby.

Hamid Akhavan vystudoval California Institute of Technology (CALTECH) a Massachusetts Institute of Technology (MIT) v oboru Electrical Engineering and Computer Science.


| Diskuse | Tiskové zprávy