Objektiv Nikon AF-S NIKKOR 300 mm f/2,8G ED VR II

10. 12. 2009 13:39    Rubrika: Tiskové zprávy

Nikon uvádí nový objektiv AF-S NIKKOR 300 mm f/2,8G ED VR II

Objektiv Nikon AF-S NIKKOR 300 mm f/2,8G ED VR II

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Fotografování s teleobjektivy tak dostává nový rozměr.

Společnost Nikon Europe uvádí nový superteleobjektiv nahrazující dosavadní objektiv AF-S VR NIKKOR 300 mm f/2,8G IF-ED. Objektiv AF-S NIKKOR 300 mm f/2,8G ED VR II je vybavený systémem redukce vibrací nové generace (VR II)
a novým zaostřovacím režimem A/M, a je ideálním příslušenstvím pro sportovní a akční fotografii
i fotografii přírody. Objektiv je určený pro všechny vážné zájemce o fotografii.

Zurab Kiknadze, Product Manager Lenses, Accessories & Software u společnosti Nikon Europe, říká: „Objektiv AF-S NIKKOR 300 mm f/2,8G ED VR II s nízkou hmotností a kompaktními rozměry je perfektní volbou pro fotografování teleobjektivem z ruky, a to zejména v kombinaci s telekonvertory. Nový systém redukce vibrací VR II umožňuje používat delší časy závěrky o více než 4 EV a je opravdu velmi praktickým řešením pro reportážní fotografy a fotografy přírody“. Ve vývoji objektivů se odráží tendence vyvíjet produkty šité na míru potřebám fotografů, Konkrétně tento objektiv posiluje sérii vysoce výkonných objektivů NIKKOR.

Ostřejší akční snímky
Objektiv AF-S NIKKOR 300 mm f/2,8G ED VR II je vybavený systémem redukce vibrací druhé generace (VRII), který umožňuje fotografovat časy závěrky až o 4 EV delšími než by bylo možné bez tohoto systému. Výsledkem jsou ostřejší snímky při fotografování z ruky. Nový objektiv nabízí kromě stávajících zaostřovacích režimů M/A a M další zaostřovací režim A/M zaručující prioritu automatického zaostření i při pootočení zaostřovacím kroužkem během fotografování. S hmotností 2 900 g jde o příslušenství patřící do fotobrašny každého fotografa pracujícího v oblasti akční fotografie.

Navržený pro jakékoliv podmínky
Tento superteleobjektiv je konstruovaný pro profesionální fotografy a nabízí špičkový optický systém jako jeho předchůdce. Fotografové požadující extrémně rychlý a tichý provoz objektivu pro fotografování zvířat se mohou spolehnout na autofokus s vestavěným ultrazvukovým zaostřovacím motorem, který nenaruší žádnou akci. Završením rozsáhlého vybavení objektivu je komplexní systém těsnění proti vnikání prachu a vlhkosti, který umožňuje fotografům pokračovat ve fotografování bez ohledu na okolní podmínky. Nakonec je zde optická konstrukce objektivu využívající jedenáct čoček
v osmi optických členech včetně tří optických členů ze skel ED a antireflexní vrstvy Nano Crystal Coat.

Specifikace
Ohnisková vzdálenost: 300 mm
Světelnost / nejvyšší clonové číslo: f/2,8 / f/22
Konstrukce: 11 čoček/8 členů
Obrazový úhel: 8◦10’
Počet lamel clony: 9 (s optimalizovaným tvarem)
Nejkratší zaostřitelná vzdálenost: 2,3 m (AF); 2,2 m (MF)
Průměr filtrového závitu: 52 mm
Průměr \xD7 délka: Cca 124 x 267,5 mm
Hmotnost: 2 900 g


| Diskuse | Tiskové zprávy