Telekonvertor Nikon AF-S TC-20E III

10. 12. 2009 13:44    Rubrika: Tiskové zprávy

telekonvertor pro špičkovou kvalitu obrazu s teleobjektivy NIKKOR

Telekonvertor Nikon AF-S TC-20E III

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění


Společnost Nikon Europe uvádí nový AF-S telekonvertor TC-20E III, první telekonvertor na světě využívající asférický optický člen. Telekonvertor je vybaven zcela novou optickou konstrukcí, která při zachování kompaktních rozměrů nabízí špičkovou kvalitu obrazu fotografům přírody a sportu.

Zurab Kiknadze, Product Manager for Lenses, Accessories & Software u společnosti Nikon Europe, říká: „Pro mnoho fotografů znamenalo doposud použití telekonvertoru se zvětšením 2\xD7 kompromis v kvalitě obrazu výměnou za praktičnost.“ A dodává, „Převratná optika nového AF-S telekonvertoru TC-20E III nabízí vynikající kvalitu obrazu fotografům, kteří chtějí zvětšit dosah svých teleobjektivů NIKKOR“.

První telekonvertor s asférickým optickým členem na světě
AF-S telekonvertor TC-20E III je prvním telekonvertorem na světě s asférickým optickým členem, který poskytuje vynikající kvalitu obrazu v maximálně přenosném provedení. Telekonvertor je plně kompatibilní s nejnovějšími systémy redukce vibrací VR, autofokusu a měření expozice, a je nepostradatelnou položkou vybavení všech fotografů přírody a sportu.

Konstruován pro profesionály:
Nový AF-S telekonvertor TC-20E III je konstruován tak, aby tvořil nedílnou součást kompatibilních teleobjektivů NIKKOR, a je vybaven gumovým těsněním bajonetu, odolným aretačním mechanismem pro vysoké zatížení a rozměrným tlačítkem aretace bajonetu pro rychlou práci v rukavicích. Telekonvertor se dodává včetně nově konstruovaných krytek a praktického ochranného pouzdra.

Telekonvertory:
Telekonvertory jsou optická zařízení vkládaná mezi tělo fotoaparátu a teleobjektiv z důvodu prodloužení ohniskové vzdálenosti objektivu bez ovlivnění nejkratší zaostřitelné vzdálenosti. Zvětšení poskytované telekonvertorem přináší jako vedlejší faktor snížení propustnosti světla optické soustavy a tím i snížení světelnosti použitého objektivu. AF-S telekonvertor TC-20E III snižuje světelnost objektivu o 2 EV. Při nasazení na objektiv se světelností f/2 (například AF-S VR 200 mm f/2G) je výsledná světelnost f/4.

Specifikace
Světelnost/nejvyšší clonové číslo: Snižuje světelnost objektivu o 2 EV
Konstrukce: 7 čoček/5 členů (včetně jednoho asférického optického členu)
Nejkratší zaostřitelná vzdálenost : Stejná jako u použitého objektivu
Největší měřítko zobrazení: Dvojnásobné oproti původnímu objektivu
Dodávané příslušenství: Krytka telekonvertoru BF-3A, zadní krytka objektivu LF-1, flexibilní pouzdro CL-0715
Průměr \xD7 délka: Cca 66 \xD7 46 mm
Hmotnost: Cca 330 g


| Diskuse | Tiskové zprávy