Emgeton představuje multimediální centrum Guru 5

14. 12. 2009 19:21    Rubrika: Tiskové zprávy

Univerzální HDD přehrávač s bohatou sbírkou funkcí, výstupů i podporovaných formátů multimédií

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění


Společnost Bell Technology, dodavatel technologicky i designově výjimečné domácí elektroniky Emgeton, uvádí na trh další model ze své řady domácích multimediálních center. Po přístrojích Guru 2 a Guru 4 TViX nyní přichází nejnovější model Guru 5 s nejmodernější funkční výbavou.

Kompaktní přístroj ve stylovém „obývákovém“ provedení z vysoce leštěných černých plastů bez problémů zapadne do každého interiéru a posunuje možností domácí zábavy o další krok dále, zejména díky podpoře přehrávání multimédií ve Full HD rozlišení a Wi-Fi připojení. Další klíčové funkce ukazují ikony níže.

Čelní strana narozdíl od starších modelů neobsahuje displej, který by vzhledem k malým rozměrům přístroje neměl příliš velkou informační hodnotu, nabízí ale osm ovládacích tlačítek zasazených ve spodní ozdobné liště pro obsluhu přehrávače i bez dálkového ovladače. S jejich pomocí lze hravě ovládat jak přehrávání všech druhů multimediálních souborů, tak konfiguraci přístroje. Poslední deváté kulaté tlačítko slouží k zapnutí/vypnutí celého přístroje.

Univerzální srdce moderního obýváku
Emgeton Guru 5 nahradí hudební věž, videopřehrávač i CD/DVD přehrávač (a to zcela plnohodnotně, pokud jej majitel vybaví externí USB DVD mechanikou). Jeho prostřednictvím si lze prohlížet fotoalba v elektronické podobě přímo na televizoru, jednoduše přehrávat DVD filmy, hudební nahrávky či další multimediální soubory. Navíc je možné využít připojení přes 2\xD7 USB Host rozhraní a připojit přehrávač k dalším kompatibilním přístrojům, nebo jej pomocí konektoru LAN připojit do domácí sítě. Toho lze rovněž dosáhnout využitím Wi-Fi připojení, s jehož pomocí se lze připojit k datovému úložišti s multimediálním obsahem. Kromě zmíněných konektorů lze na zadní straně přehrávače najít i rozhraní HDMI, CVBS, Component či Optical. Uvnitř přístroje se ukrývá jedna pozice pro osazení 3,5" pevným diskem, který je výměnný a může mít velikost až 1,5 TB.

Díky procesoru z laboratoří Realtek se mohou uživatelé těšit na přehrávání filmů v plném rozlišení Full HD (H.264 (MKV), MPEG4, WMV9, DivX HD), stranou ovšem nezůstaly ani další populární formáty a nadstandardní funkce, jako např. DTS (volitelné) či Dolby Digital – TRUE HD. Při použití pozlaceného odstíněného HDMI kabelu, který je součástí dodávky, si majitelé mohou vychutnat nejkvalitnější obraz i zvuk současnosti. Přehrávač si navíc pamatuje místo, kde uživatel přerušil přehrávání souboru a při dalším požadavku na přehrávání tohoto souboru nabídne možnost pokračovat v přehrávání.

Přístup ke všem informacím, funkcím a nastavením přístroje je realizován přes administrační rozhraní na připojeném zobrazovacím zařízení – televizní či LCD obrazovce. Bezchybná podpora češtiny v menu i u titulků je samozřejmostí, stejně jako u předchozích modelů. Ovládání přístroje zajišťují již zmíněná tlačítka přímo na těle přehrávače a dodávaný dálkový ovladač s 42 klávesami (včetně dvou dvoupolohových) s dosahem na vzdálenost osmi metrů, jehož přehlednost navíc umocňuje i několik barevně odlišených tlačítek.

Jednoduchý, rychlý, plný funkcí… a s dokonalou češtinou
Přehledné administrační rozhraní přístroje pracuje se šesti základními složkami pro práci s pevným diskem, USB zařízeními, sítí, UPnP (práce se vzdáleným multimediálním serverem), playlisty a podrobným nastavením přístroje. Základní obrazovka je pro větší přehlednost svisle rozdělena na dvě části; levá strana jednotlivé skupiny funkcí a systémové informace, v pravé lze pak najít konkrétní volby nastavení nebo např. náhledy multimediálních souborů.

„Univerzální přehrávač Guru 5 představuje špičkové multimediální centrum, které jsme vyvinuli podle současných požadavků trhu,“ řekl Martin Motl, obchodní a marketingový ředitel společnosti Bell Technology. „Přestože jeho bohatá sbírka funkcí i podporovaných formátů multimediálních souborů nejvíce osloví náročnější zákazníky, může přehrávač najít své uplatnění v podstatě v každé domácnosti, protože za něj zákazníci zaplatí výrazně méně, než za konkurenční přístroje s podobnou výbavou.“

Emgeton Guru 5 nabízí nekompromisní funkční výbavu. Přehraje většinu formátů multimediálních souborů, které lze shromažďovat na vysokokapacitních a snadno vyměnitelných pevných discích s rozhraním S-ATA II (S-ATA I). Největší funkční lákadla – Full HD (1080p) zobrazení a Wi-Fi připojení – dále doplňuje velké množství konektorů a možnost přehrávání multimediálních souborů přímo z počítače či jiného zařízení, které je připojeno do stejné sítě. Další výhodou je webová správa obsahu vnitřního disku a podpora protokolů SAMBA a BitTorrent, umožňující stahování multimediálního obsahu z internetu. Aktivovat lze režim úspory energie, k dispozici jsou i netradiční funkční vychytávky jako např. noční mód zvuku, automatická prezentace obrázků s volbou rychlosti snímkování, efektů přechodu obrázků i nastavení hudby na pozadí. Nechybí ani možnost aktualizace firmwaru.

Stěžejní vlastnosti přístroje:
• podpora Full HD rozlišení do 1080p
• velké množství výstupů – HDMI, CVBS, Component, Optical
• podpora síťového protokolu TCP/IP
• ergonomické dálkové ovládání a tlačítka přímo na přístroji
• podpora souborů s titulky
• nastavení pro úpravu jasu, kontrastu a barev
• rozhraní USB Host
• rozhraní USB 2.0
• možnost připojení USB Wi-Fi (volitelné)
• podpora sítí BitTorrent a SAMBA
• podpora vysokokapacitních pevných disků s rozhraním S-ATA I/II

Základní technické specifikace:

Rozměry v\xD7š\xD7h [mm]:
52,5 \xD7 214 \xD7 163
Hmotnost [g]: 763 (bez pevného disku)
Napájení: AC vstup: 100–240V, 50/60 Hz; DC výstup: 12V, 2A
Větrák: 30 mm
Rozhraní: USB 2.0, 2\xD7 USB Host, 10/100 Mb/s LAN UPnP v1.0, Wi-Fi 802.11g
Výstup videa: CVBS, Component, HDMI 1.3
Výstup zvuku: Digitální: HDMI, Optical; analogový: stereo
Pevný disk: formát NTFS, FAT32, kapacita až 1,5 TB, rozhraní S-ATA I/II
Podporované video soubory: - Formát souborů: MKV, TS, M2TS, MTS, TP, TRP, WMV, IFO, ISO, VOB, DAT, AVI, MPG, MP4, MOV (kromě Sorenson), RM, RMVB, DIVX, XVID, FLV
- Kodeky: H.264, MKV, WMV9, MPEG 1/2/4, HD DivX , Xvid, FLV, RM/RMVB
- Rozlišení: H.264, MKV, WMV9 TS/HD DivX do 1920\xD71080p 30fps RM/RMVB do 720p
Podporované zvukové soubory: - Formát souborů: MP3, WMA (bez DRM, pouze ztrátové), WAV, OGG, AAC, LPCM, FLAC, AC3 Dolby Digital Dolby TrueHD DTS (DTS Downmix) (volitelné)
Podporované obrázky: JPG, JPEG, BMP, PNG, TIFF, GIF
Podporované titulky: SUB, SMI, SSA, SRT, IDX + SUB
Další funkce:
Nastavení úspory energie, SAMBA, BitTorrent, noční režim zvuku
Příslušenství: Wi-Fi 802.11g USB adaptér, dálkový ovladač, HDMI kabel, USB kabel, audio/video kabel, CD-ROM, manuál, záruční list

Multimediální centrum Emgeton Guru 5 je již v prodeji v síti všech obchodních partnerů společnosti Bell Technology. Doporučená koncová cena jednotlivých modelů se liší podle kapacity vloženého pevného disku a začíná na 4 790 Kč vč. DPH v případě varianty bez pevného disku.


| Diskuse | Tiskové zprávy