D-Link DWA-131- Wireless N Nano USB adaptér

21. 12. 2009 16:25    Rubrika: Tiskové zprávy

D-LINK ZAČAL DODÁVAT SVŮJ NEJMENŠÍ BEZDRÁTOVÝ USB ADAPTÉR

D-Link DWA-131- Wireless N Nano USB adaptér

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

USB adaptér velikosti nehtu palce podporuje standard 802.11n a snadné zabezpečení pouhým stisknutím tlačítka

D-Link, dodavatel end-to-end síťových řešení pro firmy i domácnosti, začal dodávat Wireless N Nano USB adaptér, který nabízí rychlost a větší dosah Wi-Fi technologie 802.11n v jednom z nejmenších tvarů svého druhu na trhu.

Wireless N Nano USB adaptér D-Link DWA-131 přináší snadný a cenově výhodný způsob upgradu možností bezdrátového připojení pro stolní nebo přenosné počítače. Nano adaptér umožňuje připojení k bezdrátové 802.11n síti s rychlostí downloadu až 300 Mb/s*1. Uživatelé sítě tak mohou získat přístup k vysokorychlostním internetovým službám, přenášet soubory
a streamovat média prakticky z libovolného místa svého domu nebo kanceláře.

Nano adaptér je vybaven funkcí WPS (Wi-Fi Protected Setup), která umožňuje vytvořit snadno a rychle bezpečné připojení k přístupovému bodu nebo směrovači s podporou WPS. Odstraňuje tak potřebu manuálního zadávání složitých šifrovacích klíčů. WPS automaticky nastavuje rozšířené zabezpečovací funkce s využitím WPA2 šifrování. Kromě toho je možné nakonfigurovat USB adaptér jednoduše také pomocí průvodce D-Link Quick Setup Wizard. Dodávaná aplikace Wireless Manager pomáhá udržovat seznam nedávno používaných sítí.

„Tento ultra přenosný USB adaptér je svým úhledným kompaktním tvarem
a bezkonkurenčním výkonem ideální volbou pro vytvoření bezpečného
a vysoce výkonného bezdrátového připojení,” říká Aleš Pícl, ředitel společnosti D-Link Česká republika.

Nano adaptér od D-Link používá 802.11n technologii pro dosažení maximální rychlosti a dosahu bezdrátového přenosu. Svým výkonem výrazně překonává 802.11g zařízení*2 a zároveň zachovává kompatibilitu s dosavadními 802.11b/g bezdrátovými směrovači a přístupovými body.

Produkty D-Link řady Wireless N používají technologii Smart Antenna pro současné vysílání několika datových streamů. Bezdrátové signály se mohou odrážet od zdí nebo stropů a pronikat tak kolem překážek na jinak nepřístupná místa. To pomáhá eliminovat mrtvé zóny a umožňuje uživatelům přijímat bezdrátové signály i v nejzazších koutech jejich domu nebo kanceláře.

Nový adaptér D-Link DWA-131 je v prodeji za doporučenou koncovou cenu 873 Kč bez DPH.

*1 Rychlost odesílání (upload) 150 Mb/s.
*2 Maximální rychlost bezdrátového přenosu vycházející ze specifikací standardu IEEE 802.11g a 802.11n. Skutečná rychlost přenosu se může lišit. Rychlost přenosu snižují podmínky v síti a faktory prostředí, například objem síťového provozu, stavební materiály a konstrukce budov nebo režie sítě. Faktory prostředí mohou také negativně ovlivnit dosah bezdrátového signálu. Dosah a rychlost bezdrátového přenosu jsou stanoveny na základě měření relativního výkonu, které provedla firma D-Link se svými produkty. Všechny údaje o rychlosti a dosahu slouží jen pro účely porovnání.

Pro více informací o společnosti D-Link, prosím, navštivte www.dlink.cz nebo www.facebook.com/dlinkcz.


| Diskuse | Tiskové zprávy