CES 2010 - Hlavní očekávané trendy

14. 11. 2009 08:17    Rubrika: Tiskové zprávy

Aplikace zaznamenaly obrovský nárůst v roce 2009, ale jejich opravdový rozmach teprve přichází. Od Facebooku až po iPhone se aplikace stávají klíčovým prostředkem, jak snadno a intuitivně zpřístupnit obsah. Jestliže CES 2009 představil několik televizních aplikací, pak v roce 2010 půjde již ve výstavním pavilónu o vyslovenou záplavu aplikací. Na CESu 2010 také uvidíme výsledky práce mnoha společností, které se během roku 2009 snažily získat vývojáře pro práci na svých platformách. Aplikace budou na CESu na každém rohu a pouze bystré oko mezi nimi odhalí ty, které se posléze stanou novým standardem. Obecně vzato pak jde především o kontrolu nad obsahem a tokem informací. Kromě aplikací by vaší pozornosti nemělo uniknout představení posledního vývoje v jiných oblastech (jako je software), které se soustředí na zefektivnění přenosu obsahu napříč jednotlivými typy zařízení. Na CESu v lednu 2010 se proto určitě zúčastněte konference Mobile Apps Showdown, jež představí nejlepších 10 aplikací v pěti kategoriích (Vzdělání, Životní styl, Zábava, Produktivita a IT), které byly vybrány Robinem Raskinem, redaktory a návštěvníky serveru NetShelter.net.

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění
Ráj pro iPhone a boj o dlaň zákazníka
Jelikož bude mít na CESu poprvé v historii oddělenou sekci, očekává se na CESu 2010 z pavilónu iLounge odhalení převratných novinek. Společnosti z celého světa se již dlouhou dobu snaží těžit z úspěchu a oblíbenosti telefonů iPhone. Ale ve stejné době si svou cestu na trhu klestí i Palm Pre – s velkým úspěchem představený na CESu 2009 – a další mobilní zařízení. Pavilón iLounge tedy v žádném případě nezastíní všechny ostatní vystavovatele na CESu a převratné novinky v oblasti mobility zazní i jinde. Lze očekávat spuštění elektronických obchodů s aplikacemi, využívajícími trendu nastíněného výše a snažícími se naplno využít potenciálu mobilních platforem, a také vydání nových přenosných produktů, což značí velké změny na poli hardwarovém i softwarovém. Kromě telefonů budou k vidění i jiná přenosná zařízení. Výstava v roce 2009 pouze naznačila, čeho se můžeme dočkat u mobilních telefonů, netbooků, elektronických čteček a digitální fotografie.

Zelená namísto černé
Zelené podlaží na CESu se také dočká velmi razantních změn. Toto podlaží bylo v historii vždy do jisté míry o altruismu – dělejme, co je správné, protože je to správné. Avšak ohleduplnost k životnímu prostředí zaznamenala významný posun kupředu a několik faktorů tuto kategorii na CESu dále zviditelňuje. Spotřebitelé s sebou chtějí vozit čím dál více svých zařízení – což znamená, že potřebují energii, která bude stačit jak na jejich zvyšující se nároky, tak i na obrovský skok ve výpočetním výkonu, který přinesla dnešní přenosná zařízení. Do toho se přidávají státní dotace, které staví jinak čistě „ochranářské“ snahy do úplně nového světla. Venture kapitáloví investoři – obávající se zhoršení stavu ekonomiky – investují do této oblasti také. „Zelené“ trendy na CESu 2010 překročí hranici ekologického designu a způsobu balení produktů. Zelená bude nyní mít velký prostor i z finančních důvodů a kvůli své stále vzrůstající úloze na trhu. Přijďte se podívat na konferenci Sustainable Planet a zjistíte, jak se dá jedinečným a zajímavým způsobem využít technologií LED a e-ink.

Software bude tvořit největší „inkognito“ kategorii na CESu 2010
Vydání operačního systému Windows 7 bylo zdrojem stále narůstající vlny vzrušení. Už předběžné objednávky měly velmi značný odbyt po celém světě. Je tedy bezpečné předpokládat, že budeme svědky uvedení nového hardwaru, který se bude snažit vytěžit veškerých schopností Windows 7. Na CESu ale uvidíme i další operační systémy, které budeme využívat na rozličných zařízeních – od mobilních platforem až po domácí aplikace.


| Diskuse | Tiskové zprávy