SONY - Videokamery Handycam HDR-CX520VE/505VE

10. 7. 2009 12:55    Rubrika: Tiskové zprávy

HDR-CX520VE/505VE Full HD se snímačem Exmor R™ CMOS, objektivem Sony G a světovou novinkou – třícestným optickým stabilizátorem SteadyShot*

SONY - Videokamery Handycam HDR-CX520VE/505VE

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění• Prvotřídní snímač Exmor R™ CMOS Sensor společně
s objektivem Sony G a obrazovým procesorem BIONZ
pro vynikající zobrazovací výkon zejména za zhoršených světelných podmínek
• Optický SteadyShot s režimem Active Mode zajišťuje až 10x lepší stabilizaci obrazu, nyní ještě vylepšenou o funkci „třícestné stabilizace“*
• Záznam v kvalitě Full HD ukládaný do interní paměti o velikosti 64 GB(CX520VE)/32 GB(CX505VE) nebo na volitelnou paměťovou kartu Memory Stick
• Automatická funkce „GPS geotagging“ pro videoklipy i statické snímky

*První systém na světě, který při natáčení eliminuje pohyb kamery ve třech směrech (stav k červenci 2009, podle průzkumu Sony)

Handycam® HDR-CX520VE/505VE – skvělá obrazová kvality HD, inteligentní záznamové funkce a atraktivní design. Nová vlajková loď mezi HD videokamerami Sony je vybavena řadou funkcí, které vám pomohou natočit lepší video a snímky, ať už jste kdekoli.

Kompaktní tělo modelu CX520VE ukrývá 64 GB interní paměti, která dokáže pojmout až 26 hodin záznamu ve Full HD. To vše navíc s šestikanálovým prostorovým zvukem (32GB paměť modelu CX505VE vystačí na 13 hodin). Na dovolené nebo na výletě, kdy potřebujete více času, jednoduše vložíte do kamery volitelnou paměťovou kartu Memory Stick™ a můžete bez starosti o rezervní disky nebo kazety natáčet dále.

Videokamery Handycam® CX520VE/505VE jsou výkladní skříní nejnovějších technologií Sony v oblasti obrazových snímačů, objektivů i zpracování obrazu. Funkce těchto tří součástí jsou vyváženy, aby za každých podmínek poskytovaly ten nejlepší zobrazovací výkon.

Klíčem ke kvalitnímu obrazu je snímač s vysokým rozlišením Exmor R™ CMOS vyvinutý firmou Sony a obsahující výkonnou technologii ClearVid se zadním podsvícením. Ta dokáže zaznamenat více světla než snímače běžných konstrukcí. Výsledkem je křišťálově čisté, detailně prokreslené HD video a statické snímky s rozlišením až 12 megapixelů.

Díky výraznému dvojnásobnému zvýšení citlivosti máte oproti běžným modelům snímačů CMOS k dispozici neuvěřitelnou obrazovou kvalitu s minimem šumu. Rozdíly jsou jasně patrné při natáčení ve špatně osvětlených interiérech nebo za večerního soumraku.

Potenciál snímače Exmor R™ plně využívá nejnovější verze obrazového procesoru Sony BIONZ, který se postará o další redukci obrazového šumu a zajistí dokonale prokreslení detailů spolu s přirozenými barvami.

Obrazové možnosti snímače Exmor R™ CMOS a procesoru BIONZ doplňuje dokonale zpracovaný objektiv Sony G.

Pokročilá konstrukce optiky obsahuje asférické čočky a sklo s extra nízkou disperzí (ED). Tyto prvky pomáhají vykreslit ostrý a jasný obraz s vysokým kontrastem a potlačeným zkreslením barev („colour fringing“). Stejně jako u objektivů digitálních zrcadlovek řady
α (alpha) je i zde použita šestilamelová irisová clona, která vytváří krásné difrakční kroužky.

Stabilizační režim „Active Mode“ snižuje účinky pohybu kamery oproti standardnímu optickému stabilizátoru SteadyShot až desetinásobně. To zaručí, že při natáčení za chůze dostanete ostrý a nerozhýbaný obraz. Jde navíc o první systém na světě, který potlačuje pohyb kamery ve třech směrech (stav k červenci 2009). Kromě svislých a vodorovných pohybů stabilizátor provádí i korekci rotace kamery kolem podélné osy, takže dochází k celkovému zvýšení stability obrazu.

Funkce detekce obličeje je rozšířena o možnost výběru obličeje dotykem pro stanovení priority některého z objektů („Face Touch“). Stačí se dotknout jedné z tváří na displeji a kamera podle ní automaticky optimalizuje zaostření, vyvážení barev, expozici a nastavení detekce úsměvu.
Dalším zlepšením je vyšší přesnost a rychlost automatického ostření díky novému algoritmu technologie detekce obličeje.
Vestavěný GPS přijímač uvnitř kamer CX520VE/505VE pomocí komunikace se satelitním systémem zaznamenává při cestách vaši polohu, kterou vám kamera ukáže v režimu „Map View“ na přehledném 3palcovém širokoúhlém displeji Clear Photo LCD plus. Pomocí přiloženého programu Picture Motion Browser si potom doma můžete své video a fotografie prohlédnout v zeměpisné perspektivě.

Nové, přívětivé rozhraní nyní obsahuje položku „My Menu“ zjednodušující ovládání. Pro rychlý a snadný přístup lze hlavní obrazovce displeje přiřadit až šest často používaných funkcí. Aby byl displej přehledný, zastupují nyní funkce „Secondary Record“ a zoom ikony, které se objeví, teprve když se jej dotknete.

Po ukončení natáčení funkce „Highlight Playback“ automaticky vytvoří uhlazená „mini videa“ zkombinováním vybraných klipů a fotografií s profesionálně vyhlížejícími efekty a hudebním doprovodem. Díky tomu se o své zážitky můžete podělit snadno a elegantně, aniž byste potřebovali počítač nebo museli umět stříhat video. V kameře lze uložit až 8 hodin tzv. scénářů vybraných klipů („Highlight Scenarios“), takže se na svá oblíbená videa můžete podívat, kdykoli se vám zachce.

Poprvé mezi videokamerami Handycam® dokážou modely CX520VE/505VE automaticky zkonvertovat prokládaný videosignál pro přehrávání ve formátu 50p (progresívní přehrávání) na 1920x1080/50p kompatibilních televizorech připojených přes HDMI. Výsledkem je neuvěřitelně plynulý a pro oko příjemný obraz jako v kině.

Přiložený software Picture Motion Browser zjednodušuje prohlížení a správu videoklipů na počítači a umožňuje snadný upload na YouTube nebo jiné stránky pro sdílení videa.

Vypalování disků bez PC
HDR-CX520VE/505VE je první HD flash videokamerou od Sony podporující vysokorychlostní vypalování disků pomocí volitelné mechaniky VRD¬P1 DVDirect Express. Skladná a lehká vypalovací mechanika, ovládanáíá přímo z kompatibilních modelů videokamer Handycam®, se připojí pomocí USB kabelu a stisknutím jediného tlačítka umožní uložit natočený záznam na DVD pro archivaci nebo snadné sdílení - buď jako AVCHD disk ve vysokém rozlišení nebo standardní DVD.

Kromě modelu VRD-P1 je k dispozici i nová univerzální externí mechanika VRD-MC6 DVDirect, která dokáže spolupracovat prakticky s jakoukoli analogovou nebo digitální videokamerou, fotoaparátem nebo videorekordérem. Uložené snímky si nejprve prohlédnete na LCD displeji a pak své videoklipy, digitální fotografie nebo staré VHS kazety stisknutím tlačítka přenesete na DVD bez použití počítače.

Nové stylové brašny
Proti prachu a poškrábání může vaši videokameru Handycam® chránit jedna z nových elegantních brašen.

V nabídce jsou čtyři módní barvy: šedobílá, černá, tmavě červená a limetkově zelená. LCS AX1 má nenápadně elegantní design polotuhého kufříku. LCS-AX2 je měkké pouzdro, které si pohodlně hodíte přes rameno.

Videokamery Handycam® HDR-CX520VE/505VE Full HD Memory Stick™ budou k dostání od srpna 2009.

Handycam® HDR-CX520VE/505VE – tabulka parametrů
HDR-CX505VE
Formát videa: HD: AVCHD, SD: MPEG2
Záznamové médium: 32GB interní paměť (rozšiřitelná pomocí volitelné karty Memory Stick™)
Zobrazovací zařízení: 1/2.8” Exmor R™ CMOS Sensor, ClearVid Array
Počet megapixelů (celkový): 6,6 megapixelů
Počet megapixelů (fotografie): 12,0 megapixelů
Obrazový procesor: BIONZ
Objektiv: Sony G
Zoom: 12x optický, 150x digitální
Stabilizátor SteadyShot : Optický s režimem „Active Mode“
Audio systém: Prostorový Dolby Digital 5.1 se zoom mikrofonem
Automatický GPS geotagging: Ano
Detekce obličeje / Detekce úsměvu: Ano / Ano
Výběr obličeje dotykem: Ano
Highlight Playback: Ano
Typ LCD: 3.0” širokoúhlý Clear Photo LCD plus
Rozměry / hmotnost* těla:
*bez karty Memory Stick™/baterie (g) 125(H) x 65(V) x 62(Š) / 370g

HDR-CX520VE
Formát videa: HD: AVCHD, SD: MPEG2
Záznamové médium: 64GB interní paměť (rozšiřitelná pomocí volitelné karty Memory Stick™)
Zobrazovací zařízení: 1/2.8” Exmor R™ CMOS Sensor, ClearVid Array
Počet megapixelů (celkový): 6,6 megapixelů
Počet megapixelů (fotografie): 12,0 megapixelů
Obrazový procesor: BIONZ
Objektiv: Sony G
Zoom: 12x optický, 150x digitální
Stabilizátor SteadyShot : Optický s režimem „Active Mode“
Audio systém: Prostorový Dolby Digital 5.1 se zoom mikrofonem
Automatický GPS geotagging: Ano
Detekce obličeje / Detekce úsměvu: Ano / Ano
Výběr obličeje dotykem: Ano
Highlight Playback: Ano
Typ LCD: 3.0” širokoúhlý Clear Photo LCD plus
Rozměry / hmotnost* těla:
*bez karty Memory Stick™/baterie (g) 125(H) x 65(V) x 62(Š) / 370g


| Diskuse | Tiskové zprávy