Intel Core pro rok 2010

8. 1. 2010 11:13    Rubrika: Tiskové zprávy

Intel uvádí novou řadu procesorů Intel Core pro rok 2010

Intel Core pro rok 2010

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

• Procesory pro širokou veřejnost nyní nabízejí technologii Intel Turbo Boost1, díky níž se dokážou automaticky přizpůsobit individuálním požadavkům každého uživatele
• Jde o první 32nanometrové procesory, které Intel masově vyrábí prostřednictvím nového výrobního procesu
• Procesory Intel® Core™ i5 jsou přibližně dvakrát rychlejší než dosavadní srovnatelná CPU4
• Historický mezník: vybrané čipy integrují grafiku přímo na procesoru; zahrnují také druhou generaci high-k metal gate tranzistorů společnosti Intel

INTERNATIONAL CONSUMER ELECTRONICS SHOW, Las Vegas, 7. ledna 2010 – Společnost Intel představila svou zbrusu novou rodinu procesorů Intel® Core™ pro rok 2010. Ta nabídne notebookům, stolním počítačům i integrovaným zařízením nevídanou míru integrace a inteligentní výkon včetně technologie Intel Turbo Boost1. Společně s novými procesory Intel® Core™ i7, i5 a i3 Intel prezentoval také 32nanometrový (nm) výrobní proces, který bude poprvé v historii společnosti využíván k výrobě procesorů a k integraci HD grafiky do vybraných čipů. Tento nebývalý přechod a inovace odráží investici 7 miliard dolarů společnosti Intel, která byla oznámena začátkem minulého roku uprostřed globální ekonomické krize.

Společně s dalšími postupy pomáhá 32nanometrová výrobní technologie zrychlit počítač a současně snížit spotřebu elektrické energie. Intel představuje více než 25 procesorů, bezdrátových adaptérů a čipových sad. Mezi nimi jsou například nové procesory Intel® Core™ i7, i5 a i3, čipové sady Intel® 5 Series nebo adaptéry Intel® Centrino® Wi-Fi a WiMAX s funkcemi Intel® My WiFi (viz tabulky níže). Očekává se, že na základě těchto produktů sjede z výrobních linek více než 400 různých modelů notebooků a stolních PC a dalších 200 modelů integrovaných zařízení.

„Vůbec poprvé je nová řada procesorů Intel postavená na nejpokročilejších technologiích ihned dostupná ve všech segmentech,“ řekl Sean Maloney, výkonný viceprezident a generální ředitel Intel Architecture Group. „Tyto inteligentní procesory se dokážou přizpůsobit individuálním potřebám uživatelů a automaticky zlepšují výkon každodenně využívaných aplikací. Jsou energeticky efektivní, protože jsou schopny vypínat jednotlivá výpočetní jádra a zapínají je pouze v případě potřeby lepšího výkonu.“

Rychlost a inteligence v jednom
Nové procesory Core i7 a Core i5 nabídnou technologie Intel Turbo Boost1 a Intel Hyper-Threading2, které zajistí adaptivní výkon a inteligentnější provoz. Technologie Intel Turbo Boost1 dynamickou regulací zátěže automaticky a inteligentně zvyšuje výkon, aby aplikace vždy běžely tak, jak mají. Technologie Intel Hyper-Threading2 umožňuje inteligentní multi-tasking: každému výpočetnímu jádru dovolí zpracovávat několik vláken zároveň.

Čipová sada Intel® 5 Series podporuje všechny nové procesory Intel Core a je prvním jednočipovým řešením společnosti Intel, které namísto pouhého propojení komponent poskytuje také spoustu inovací a funkcí. Řada Intel Core rovněž disponuje technikami pro snížení spotřeby elektrické energie. Jde například o techniku „HUGI“ („hurry up and get idle“), která procesorům umožňuje rychlé dokončení úloh a prodlužuje životnost baterie.

Nová řada Intel Core jako první zahrnuje procesory pro běžné počítače, do kterých je integrováno grafické jádro. Jde také o první integrované řešení nabízející multikanálové audio Dolby* TrueHD a DTS* Premium Suite pro domácí kino. S Intel® HD grafikou dokáže procesor plynule přehrávat video ve vysokém rozlišení a umožní hrát většinu počítačových her. Intel® HD dokáže uspokojit také ty zájemce, kteří díky ní nebudou potřebovat dodatečnou grafickou kartu, a přesto dostanou plnou podporu v novém operačním systému Microsoft Windows* 7.

Další funkcí pro uživatele notebooků je Intel Switchable Graphics umožňující přepínání mezi integrovanou a externí grafikou podle náročnosti provozovaných úloh, a to bez nutnosti rebootování systému. V prvním čtvrtletí letošního roku Intel nabídne řadu procesorů Intel Core pro rok 2010 také ve verzi s technologií Intel® vPro™.


| Diskuse | Tiskové zprávy