Centrální tisk státních maturit

8. 1. 2010 11:20    Rubrika: Tiskové zprávy

Centrální tisk státních maturit

Centrální tisk státních maturit

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Společnost Konica Minolta, světově známý japonský výrobce a dodavatel digitálních tiskových řešení, předala v polovině prosince 2009 Centru pro zajišťování výsledků vzdělávání (CERMAT) do plného provozu specializované digitální tiskové, produkční a kompletační centrum (TPKC) v Praze. Provoz bude zajišťovat komplexní výrobu tiskových materiálů pro státní maturitní zkoušky.

Přestože letos v říjnu prezident Václav Klaus podepsal novelu školského zákona kodifikující odklad spuštění nové
maturitní zkoušky až na rok 2011, probíhaly už v průběhu roku 2009 intenzivní přípravy pro zajištění původně plánovaného termínu státních maturit pro žáky maturitních ročníků 2009/2010 a to včetně tiskového, produkčního a kompletačního centra (TPKC).

Státní maturitní zkoušky zajišťuje Centrum pro zajišťování výsledků vzdělávání (CERMAT). Jednou z činností vykonávanou v souvislosti s organizací státních maturit, je i zajišťování centrální výroby a distribuce zadání
maturitních zkoušek.

CERMAT pověřil na základě vítězství v zadávacím řízení společnost Konica Minolta Business Solutions Czech (Konica Minolta) zřízením TPKC. Konica Minolta pečlivě analyzovala celou problematiku tisku, produkce a kompletace maturitních zkoušek, navrhla a následně vyprojektovala technicky i kapacitně výrobní provoz odpovídající evropskému standardu, který je připraven produkovat desítky milionů stran zkušební dokumentace pro téměř milion adresných individuálních zkoušek ročně.

Zabezpečený tiskový sál TPKC je vybaven profesionálními produkčními tiskovými stroji Konica Minolta, linkami Kern pro plně automatizované balení jednotlivých personalizovaných zadání státních maturitních zkoušek a programovým vybavením společnosti PrintSoft. Jednotlivá zadání jsou díky tomu vyrobena, zkompletována a zabalena zcela bez dotyku lidské ruky a vizuálního kontaktu obsluhy. Tím je zajištěna maximální úroveň zabezpečení tištěných informací a nulové riziko chybně zkompletovaných dokumentů.

Protokol o předání TPKC do plného provozu byl oficiálně podepsán a předán za účasti výkonného ředitele Konica Minolta, Ing. Tomáše Bednáře a Pavla Zeleného, ředitele Cermatu.


| Diskuse | Tiskové zprávy