Panasonic a Avatar s Full HD 3D technologií

8. 1. 2010 20:52    Rubrika: Tiskové zprávy

Špičkové technologie Panasonic znamenají nový milník ve filmové produkci

Panasonic a Avatar s Full HD 3D technologií

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění


Filmová událost roku – akční sci-fi film amerického režiséra Jamesa Camerona AVATAR – v těchto dnech láme rekordy návštěvnosti a tržeb. Obrovský zájem vyvolává i použitá výjimečná technologie výroby, za kterou stojí společnost Panasonic, světový leader v oblasti Full HD 3D technologií.

Na produkci filmu poskytl Panasonic tvůrcům svoje nejnovější špičkové technologie, které způsobily absolutný přelom v historii filmového průmyslu. Díky nim přináší Avatar výjimečný 3D filmový zážitek ve Full HD rozlišení, čím se diametrálně odlišuje od veškerých doposud natočených filmů a divák po prvé bude mít pocit, že se stal přímým účastníkem děje odehrávajícího se na plátně.

Při výrobě byly použité profesionální P2HD kamery AJ-HPX3000G spolu s P2 paměťovými kartami, které režisér používal na zobrazení scén před 3D snímáním, odolné notebooky a fotoaparáty Lumix. Obrovské 65- a 103- palcové plazmové obrazovky Panasonic byly instalovány nejen v produkčních studiích, ale i přímo ve střižně Jamese Camerona, který ocenil především jejich výjimečnou obrazovou kvalitu a věrnost zpracování barev.

„3D není to, na co se díváte, je to realita, kterou cítíte jako byste do něj sami vkročili. Bylo pro mne ctí spojit síly s průkopníky ze společnosti Panasonic, protože právě oni se mnou sdílejí mojí vizi o budoucnosti zábavy,“ řekl na konto spolupráce režisér James Cameron a dodal: „Měl jsem možnost přesvědčit se o 3D Full HD technologii Panasonic doslova z první ruky a bylo to něco mimořádného. Tato společnost byla pro nás skvělým partnerem před i za kamerou a nyní sehrává klíčovou roli i při dalším obrovském kroku vpřed směrem k domácí filmové zábavě.“

Panasonic je první společností, která je schopna nabídnout kompletní portfolio produktů a služeb o výroby až po možnost přehrávání 3D filmů na Blu-ray přehrávačích a Neolep televizorech. Už v září 2008 úspěšně uvedl první plazmový systém domácího kina s 3D plným vysokým rozlišením Full HD na světě. Systém je založen na technologiích plazmového zobrazování a Blu-ray. Na podporu hollywoodských studií ve vytváření titulů pro Blu-ray disky s 3D plným vysokým rozlišením Full HD společnost založila i středisko Advanced Authoring Center v laboratořích Panasonic Hollywood Laboratory.


| Diskuse | Tiskové zprávy