SONY - nové fotoaparáty Cyber-shot

8. 1. 2010 20:24    Rubrika: Tiskové zprávy

Novinky z řady Cyber-shot pro letošní sezónu jsou štíhlé, barevné a výkonné

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění


• Cyber-shot HX5
inovativní zobrazovací technologie snímače
Exmor R CMOS
objektiv G s ohniskovou vzdáleností širokoúhlého záběru 25 mm a 10x optickým zoomem
funkce Intelligent Sweep Panorama
záznam videa ve formátu AVCHD 1080i Full HD
GPS a kompas
aktivní režim optického stabilizátoru SteadyShot
funkce Auto HDR
• Cyber-shot W380
cenově dostupný fotoaparát
14,1 efektivních megapixelů
objektiv G se světelností f/2,4, ohniskovou vzdálenosti širokoúhlého záběru 24 mm a 5x optickým zoomem
funkce Sweep Panorama
záznam videa v HD kvalitě
• Cyber-shot TX7
ultraštíhlý fotoaparát se snímačem Exmor R CMOS, objektiv s ohniskovou vzdáleností širokoúhlého záběru 25 mm
širokoúhlý displej TruBlack s úhlopříčkou 8,9cm (3,5”)
funkce Intelligent Sweep Panorama
záznam videa ve formátu AVCHD 1080i Full HD
aktivní režim optického stabilizátoru SteadyShot
funkce Auto HDR

Řada fotoaparátů Cyber-shot pro jaro roku 2010 láká pokročilými optickými technologiemi i zábavnými uživatelskými funkcemi, které pomohou zachytit, sdílet a vychutnat všechny důležité momenty života.

Celkem deset nových digitálních fotoaparátů od Sony je připraveno pořizovat fotografie, které rozhodně zaujmou!

Cyber-shot HX5
Kompaktní fotoaparát s výkonným zoomem, AVCHD videem a GPS
Uvnitř propracovaného těla ukrývá Cyber-shot HX5 velké množství zobrazovacích technologií od Sony.

Pokročilý snímač Exmor R CMOS zachytí detailní snímky s minimem šumu i při fotografování za zhoršených světelných podmínek, který skvěle doplňuje objektiv Sony G s 10x optickým zoomem. Tento výkonný objektiv s více než dostatečným rozsahem 25-250mm (ekvivalent kinofilmu) uložený v kompaktním těle představuje ideální řešení pro každou fotografickou situaci od širokoúhlých záběrů krajiny, přes fotografie skupin, až po drobné detaily.

Zapomněli jste si videokameru? Žádný problém. Kromě skvělých fotografií s rozlišením 10,1 megapixelů umí HX5 také natáčet plynulé a detailně prokreslené Full HD video, o které se pak můžete snadno podělit. Stisknutím jediného tlačítka začne záznam videa (1920 x 1080i) ve formátu AVCHD. Po pořízení záznamu připojíte fotoaparát Cyber-shot k televizoru BRAVIA™ a vychutnáte si podívanou ve velkém stylu. Nebo jednoduše vložíte paměťovou kartu Memory Stick™ do DVD Direct MC6 a bez použití počítače záznam v HD kvalitě vypálíte na DVD, které si přehrajete na konzoli PS3 nebo přehrávači Blu-ray™ disků.

Optický stabilizátor Steady Shot s novým aktivním režimem (Active Mode) eliminuje chvění fotoaparátu při natáčení HD videa z ruky. Režim Active Mode poskytuje až 10x vyšší ochranu proti pohybu než běžné aparáty. Zajišťuje tedy nejostřejší a nejstabilnější video natočené z ruky, i když se při natáčení pohybujete.

Tento fotoaparát poprvé využívá inovativní funkci Sweep Panorama, která byla představena v loňských modelech Cyber-shot TX1 a WX1. Díky tomuto režimu velmi jednoduše vytvoříte kvalitní širokoúhlé záběry, a to i s pohybujícími se objekty. Fotoaparát při vytváření panoramatu vyhodnotí, jestli se fotografované objekty v daném úhlu záběru pohybují, a pomocí algoritmů zajistí, aby se při spojování snímků do jednoho záběru tyto objekty zobrazily správně.

Model HX5 je také prvním fotoaparátem na světě s integrovanými funkcemi GPS a kompasu, které zdokonalují zážitky s fotografováním na cestách. Vaši polohu fotoaparát zobrazuje v reálném čase na velkém 7,6 cm (3”) Clear Photo LCD displeji. Na místa, kde jste fotografie a videoklipy s uloženou polohou („geotagging“) pořídili, se můžete následně podívat na on-line mapách pomocí přiloženého programu Picture Motion Browser PC. Zajímavou novinkou je funkce kompasu, která ukazuje, jakým směrem se fotoaparát při pořizování záběru otáčel.

Poprvé se v řadě Cyber-shot objevuje technologie korekce protisvětla HDR (High Dynamic Range), která pořídí přirozené a vyvážené snímky vysoce kontrastních scén a záběrů s ostrým protisvětlem, což je oříšek pro každý fotoaparát. HX5 automaticky pořídí dva rychle po sobě jdoucí snímky téže scény s expozicí optimalizovanou nejprve pro nejjasněji osvícené plochy a pak i pro nejtemnější oblast. Následně je pomocí algoritmů prolne do jednoho detailně prokresleného snímku s velkým dynamickým rozsahem, s jasnými, rovnoměrně exponovanými světlými plochami i s detailně zobrazenými stinnými místy.

Zbrusu nový fotografický režim Portrét usnadňuje kompozici autoportrétů, při nichž nevidíte na displej. Jednoduše držíte fotoaparát v natažené ruce a stisknete spoušť. Cyber-shot pomocí funkce detekce obličeje stanoví, kdy je záběr správně uspořádán a automaticky spustí závěrku. K dispozici je navíc také nastavení pro fotografování dvou osob, které před pořízením snímku zkontroluje, zda jsou v záběru zároveň obě portrétované osoby.

Cyber-shot W380
Barevný, výkonný a snadno ovladatelný
Populární řadu Cyber-shot W doplní 7 štíhlých barevných fotoaparátů s řadou funkcí, díky kterým lze pořizovat kvalitní fotografie.

Nejvyšší model Cyber-shot W380, který je nabízen v černé, stříbrné, zlaté a červené povrchové úpravě vybavený nejnovějšími zobrazovacími technologiemi za velmi lákavou cenu.

Funkce Sweep Panorama usnadňuje záběry krajiny, městských panoramat, skupinových portrétů apod. Stačí stisknout spoušť a jediným plynulým pohybem přejet celou scénu. Funkce Sweep Panorama rychle automaticky pospojuje sérii záběrů do jednoho snímku a vytvoří tak jednu širokoúhlou fotografii s úhlem záběru až 185 stupňů.

Tento model se může pochlubit světelným objektivem Sony G f/2,4 s 5x optickým zoomem a širokoúhlým záběrem s ohniskovou vzdáleností 24mm, který naplno využije CCD snímač s rozlišením 14,1 efektivních megapixelů. Díky velmi nízkému clonovému číslu nabízí tento kvalitní objektiv netušené možnosti fotografování.

Cyber-shot TX7
Štíhlý švihák, který nyní zvládne i natáčení Full HD videa
Jestliže vám na supermodermím vzhledu aparátu záleží stejně jako na skvělých fotografiích, pak už nemusíte dělat kompromisy. Je tu Cyber-shot TX7. Fotoaparát, který rozhodně nezapadne. Jeho tělo, které je tenké jako proutek, zaujme dokonalou povrchovou úpravou v jedné ze tří módních barev. Tento fotoaparát v sobě ukrývá také širokoúhlý objektiv Carl Zeiss se 4x optickým zoomem a s ohniskovou vzdáleností záběru 25mm, díky němuž lze každý záběr využít na maximum. Ať už jde o lyrické záběry krajiny, skupinové fotografie nebo žánrové portréty.

Dostatečně velký širokoúhlý 8,9cm (3,5”) dotykový LCD displej a vyladěné uživatelské rozhraní zjednodušují ovládání fotoaparátu. Technologie TruBlack minimalizuje odlesky na povrchu displeje a zvyšuje tak kontrast obrazu. Fotografie ihned vidíte v sytých barvách a dostatečně detailně, i když jste venku za jasného denního světla.

Cyber-shot TX7 je dále vybaven funkcí inteligentní Sweep Panorama
a natáčením 1080i HD videa. Obojí je rychle přístupné díky intuitivně ovládanému dotykovému displeji.

Sdílení fotografických vzpomínek je díky
novému software PMB Portable pouze dílem okamžiku
Všechny nové modely fotoaparátů Cyber-shot mají vestavěný software Picture Motion Browser (PMB) Portable. Stačí fotoaparát připojit přes USB k jakémukoli počítači s přístupem na internet a pomocí několika kliknutí můžete záběry nahrát přímo z fotoaparátu na své oblíbené internetové stránky a ihned sdílet fotografie i videoklipy.

Všechny nové modely také nabízejí slot pro paměťové karty Memory Stick PRO Duo a SD/SDHC (karty jsou prodávány samostatně). Pro maximální využití všech možností fotoaparátu Cyber-shot vám Sony nabízí kompletní řadu doplňků. Díky nejnovější generaci nabíjecích akumulátorů, InfoLITHIUM™ pro Cyber-shot, vám už nikdy neunikne žádná fotografická příležitost. Zdokonalená konstrukce nabíjecích akumulátorů zajistí extra dlouhou dobu použití a rychlé nabíjení pomocí štíhlé, lehké a místo šetřící nabíječky.

Nová řada digitálních fotoaparátů Cyber-shot bude v prodeji od konce ledna 2010:
Cyber-shot DSC-HX5
Cyber-shot DSC-W390, W380, W360, W350, W330, W320, W310
Cyber-shot DSC-TX7
Cyber-shot DSC-S2100, S2000


| Diskuse | Tiskové zprávy